Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze zakupy


8547 odpowiedzi w tym temacie

#7401 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1384 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 15 listopad 2021 - 20:03

Ludzie w lajkrze jeżdżący zimą, kiedy inni ludzie chodzą w puchowych kurtkach przejmują się, że będą głupio wyglądać jak nie będą marznąć.... Co ten marketing robi ludziom sieczkę z mózgu to mi się w mojej małej głowie przestaje mieścić.

Kupiłem klamkę Sram Red 22 i zaczynam kompletować Reda. Mam nadzieję, że do wiosny się wyrobie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Prozor, Tomo i EmPe lubią to

#7402 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 06:55

To najbrzydszy element roweru/odzieży jaki kiedykolwiek powstał. Może i ciepły, ale no umówmy się...na szosie trzeba jakoś wyglądać, a to to coś robi z Ciebie 60-letniego dziadora. Jeszce mapnik dorzucić na kierownicę.


Fakt, jechałbyś i cały czas myślał co inni powiedzą.
Szosa to stan umysłu.

#7403 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 17 listopad 2021 - 08:16

Emulsja Bike7 Pro Wax i łańcuch Sram PG-1130 :)


  • stryjek lubi to

#7404 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 819 postów
  • SkądSobótka

Napisano 17 listopad 2021 - 08:35

Buty zimowe na przełaje dla syna. Młody ma już stopę jak ja, więc jak wyrośnie z butów to zostaną dla mnie :)
c9481c1af650abb71eb00908d2279954.jpg

#7405 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 09:30

Wrzucałem kilkadziesiąt stron temu multitool Krossa, byłem zadowolony przez kilka miesięcy aż niewiele zastanawiając się zostawiłem go na dzień w aucie... <_< Threadlocker użyty do złożenia się roztopił/rozpuścił i multitoola szlag trafił. Do dziś nie znalazłem wszystkich elementów bo wpadły gdzieś pod fotel..

 

Może i kompaktowy i lekki ale dla mnie się nie sprawdził:

https://www.google.c...Q4dUDCAo&uact=5

 

NIE POLECAM. Tak nie powinno zachowywać się poważne narzędzie.



#7406 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 listopad 2021 - 09:36

!? Jak to się rozpuścił / roztopił? Tzn. czy pozostawienie go w aucie miało jakiś wpływ na to zdarzenie (coś związanego z temperaturą)? 

 

 

BTW, że multitool się poluzowuje to zazwyczaj normalna sprawa - mojego topeaka skręcam jednym z kluczyków z samego multitoola. 



#7407 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 09:52

Tak, zdarzenie było podczas ciepłych temperatur, najwyraźniej temperatura nagrzanego wnętrza auta pokonała threadlocker użyty do skręcenia tego multi toola. Od zakupu chodził raczej dość luźno, ale nie widziałem oznak świadczących o rozkręceniu się aż pewnego dnia w rękach się rozpadł :D



#7408 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 listopad 2021 - 10:02

A, ok, z tymi temperaturami coś mi nie grało, bo na dworze raczej chłodno :) 

 

Rozpadnięty multitool to faktycznie lipa. Też miałem taki, który w torebce podsiodłowej pod wpływem wibracji się rozkręcił i musiałem go wysypywać w częściach. 

 

Ale jak już mowa o threadlockerach - jaki polecilibyście do śrub trzymających koszyki bidonu? Już dwa razy miałem sytuację, że śruby mi się wykręciły, a te akurat traktuję ze szczególną ostrożnością, żeby ich nie przekręcić, bo jak wiadomo, wymiana gniazd może być niemożliwa.

 

 



#7409 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 10:10

https://www.henkel-a...octite_222.html

 

U mnie trzyma błotnik, który nonstop się rozkręcał po jeździe w lesie. Bidonom da radę spokojnie.

Nie trzeba też dużej siły do odkręcenia (6 Nm), więc nie zrobi krzywdy wkładom, a właściwe ramie. 

 

Co do rozpuszczenia kleju w warunkach jakie mogą panować w samochodzie to wątpie. Zazwyczaj trzeba dobrze nagrzać opalarką żeby puściło. Podejrzewam, że od początku było spier.olone i się rozpadło od wibracji. ;)


  • bonobo lubi to

#7410 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopad 2021 - 10:10

Od dawna stosujemy i polecamy ten: https://rowerplus.pl...do-gwintow.html- fajna cena i dobry produkt.


  • bonobo lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7411 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 10:47

A, ok, z tymi temperaturami coś mi nie grało, bo na dworze raczej chłodno :)

Teraz już tak ale w sezonie mniej bywam na forum bo więcej jeżdżę :D. A teraz powoli już końcowo-roczne porządki i przemyślenia..

 

Co do rozpuszczenia kleju w warunkach jakie mogą panować w samochodzie to wątpie. Zazwyczaj trzeba dobrze nagrzać opalarką żeby puściło. Podejrzewam, że od początku było spier.olone i się rozpadło od wibracji. ;)

To ja bym się już czerwonych klejów do gwintów bał właśnie z obawy, że zmieniając właśnie zniszczę gwint. Raczej niebieski bym stosował do koszyków i z powodzeniem taki od lat stosuję.



#7412 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 10:51

No nie wiem. Kierowanie się kolorami jest dość uproszczone. Nie znam na pamięć wszystkich numerów, ale zazwyczaj fioletowy (czerwony) traktuje się jako łatwo demontowalny, niebieski tak pośrednio, a zielony to już do osadzania na stałe.

#7413 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 11:00

Tak to jest uproszczenie, zresztą nie stosowane przez wszystkich producentów, więc warto doczytać przed zakupem, ja spotkałem się raczej z nomenklaturą: fioletowy<niebieski<czerwony, gdzie fiolet to łatwo demontowalny a czerwony to klej najmocniejszy.

 

Niemniej skoro piszesz o opalarce i traktowaniu ową gwintu aby odkręcić (jak i lakieru i ramy przy okazji :P) to w mojej opinii hobbysty robótek okołorowerowych jest to klej to gwintów zbyt mocny na dyskutowane tutaj zadanie :D.

 



#7414 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 11:48

Mam doczynienia tylko z loctite, a tam zielony oznacza rozwiązanie ostateczne. I zgadzam się, że warto czytać kartę charakterystyki przed użyciem.
Przez opalarkę miałem na myśli, że nie ma takiej temperatury nigdzie na co dzień, która sprawi, że klej się rozpłynie. Przeważnie grubo ponad 100*C trzeba żeby stał się płynny. W samochodzie raczej tyle nie osiągniesz.

Osobiście do wszystkiego w rowerze używam 222. Wystarczy żeby na dziurach trzymać, a jest tez na tyle "słaby", że bez większej siły się odkręca kiedy trzeba.

#7415 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 13:06

Jakie macie koszyki, że wam się luzują? W Tarmacu założyłem dwa Ciro dwa lata temu to nawet nie drgnie, to samo w Inflite od zeszłego roku. Bez żadnego klejenia itp.

#7416 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 listopad 2021 - 13:41

Ja myślę, że to nie jest problem koszyka tylko tego jak się go przykręci - ja swoje przykręciłem po prostu zbyt delikatnie - bałem się, że przekręcę gwint i będą jaja. Byłem po prostu nadmiernie ostrożny i na wibracjach śruba się wykręciła - naturalne zjawisko. 



#7417 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 14:37

Np. Canyon w Grzilu zaleca 2 Nm czyli bardzo mało więc warto od czasu do czasu sprawdzać śruby czy się nie poluzowałyy.


  • artho lubi to

#7418 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 16:12

Ja myślę, że to nie jest problem koszyka tylko tego jak się go przykręci - ja swoje przykręciłem po prostu zbyt delikatnie - bałem się, że przekręcę gwint i będą jaja. Byłem po prostu nadmiernie ostrożny i na wibracjach śruba się wykręciła - naturalne zjawisko. 

I dobrze robisz, w swoim starym aluminiowym Treku przekręciłem jeden gwint.

 

Mam doczynienia tylko z loctite, a tam zielony oznacza rozwiązanie ostateczne. I zgadzam się, że warto czytać kartę charakterystyki przed użyciem.

Cóż - najwyraźniej co producent to obyczaj - dobrze, że zwracasz na to uwagę, mnie ktoś kiedyś tłumaczył, że te kolory są uniwersalne między producentami - najwyraźniej już nie. Niezależnie od koloru dla mnie najlepszą metodą na koszyki jest posmarowanie słabym bądź średnim klejem do gwintów i dokręcenie LEKKO (oczywiście nadal dokręcenie a nie lekkie nakręcenie). U mnie się sprawdza świetnie i taką metodą już się nie odkręcają mimo wibracji a jednocześnie jeszcze gwintu nie uwaliłem (co zdarzyło mi się kilka lat temu gdy próbowałem dokręcać porządnie). Pewnie najlepiej dokładnie tak jak @Dari pisze - 2Nm, raczej nie więcej ale za to z locktight-em/threadlock-iem.

 

Przeważnie grubo ponad 100*C trzeba żeby stał się płynny. W samochodzie raczej tyle nie osiągniesz.

 

W samochodzie 100°C może i się nie pojawia, nie jestem pewny - natomiast gdy zostawimy samochód na słońcu to 60-70°C na luzie. Zresztą dlatego nie zostawiamy dzieci, zwierzą ani nie wolno wchodzić do rozgrzanych samochodów i bynajmniej nie chodzi o potencjalne poparzenie tyłka tylko nieco poważniejsze konsekwencje :P.

 

 

Offtop: swoją drogą (offtop w temacie nagrzanych samochodów na słońcu) webasto w samochodzie ze sterowaniem z smartphone-a, najlepiej z możliwością wentylacji (czyli zimą odpalamy podgrzanie a latem wentylację wnętrza) to naprawdę fajna sprawa. I nie ma co pisać, że "na co to komu w Polsce" bo po godzinnym biegu w temperaturach jak dzisiaj, ~3-5°C (albo treningu na rowerze, który postanowiliśmy zacząć poza miastem i podjechać kawałek na wioski) naprawdę dobrze jest wejść do rozgrzanego a nie wychłodzonego wnętrza i wrócić w dom :lol:.



#7419 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2238 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopad 2021 - 17:19

Dużo zależy od materiału koszyka, przy plastikowych koszykach śruby trzymają się lepiej niż przy koszyku karbonowym. Kształt łba śruby też ma znaczenie.

Offtop: swoją drogą (offtop w temacie nagrzanych samochodów na słońcu) webasto w samochodzie ze sterowaniem z smartphone-a, najlepiej z możliwością wentylacji (czyli zimą odpalamy podgrzanie a latem wentylację wnętrza) to naprawdę fajna sprawa. I nie ma co pisać, że "na co to komu w Polsce" bo po godzinnym biegu w temperaturach jak dzisiaj, ~3-5°C (albo treningu na rowerze, który postanowiliśmy zacząć poza miastem i podjechać kawałek na wioski) naprawdę dobrze jest wejść do rozgrzanego a nie wychłodzonego wnętrza i wrócić w dom :lol:.

 

Podgrzewane fotele też ratują sytuację :) Coś co wydawało mi się fanaberią dokąd nie zacząłem używać.



#7420 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 17:24

Ja myślę, że to nie jest problem koszyka tylko tego jak się go przykręci - ja swoje przykręciłem po prostu zbyt delikatnie - bałem się, że przekręcę gwint i będą jaja. Byłem po prostu nadmiernie ostrożny i na wibracjach śruba się wykręciła - naturalne zjawisko. 

Moim zdaniem znaczenie może mieć też śruba, której używamy. Jeśli jest długa i ładnie wchodzi w ramę, to nie ma opcji ukręcić gwintu (chyba, że zabierze się za to kowal). Przy krótkiej śrubce szansa na zerwanie wzrasta. 





Dodaj odpowiedź