Jump to content


Photo

Nasze zakupy


8547 replies to this topic

#8261 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 31 May 2023 - 20:17

Do picia. Wysoka ilość błonnika  B)


  • cauchy and lukaszzsch like this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8262 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3,183 posts

Posted 31 May 2023 - 21:43

Do szosy czy szutrowca?


Do roweru szutrowego, w szosówce mam dętki.
  • lukaszzsch likes this

#8263 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 648 posts

Posted 09 June 2023 - 10:39

nowy kask dla żony:

 

f0bdf49d4a00adacmed.jpg

 

5cbc90f5cd9873f9med.jpg

 

Wyprzedaż na ChainReaction, 64 EUR z dostawą.


  • piotrkol, blackrain, renton and 3 others like this

#8264 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2,911 posts
  • SkądWarszawa

Posted 19 June 2023 - 11:54

Zaps na kilka tygodni
21ada04903465943d552c02dad5abbb8.jpg
  • lupus and artho like this

#8265 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 402 posts
  • SkądWarszaw

Posted 19 June 2023 - 16:05

Będzie co lać do whisky

#8266 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1,973 posts
  • SkądWrocław

Posted 19 June 2023 - 21:06

840e4e13fafaef09c96a3e3e3d76e0bb.jpg


Kask Protone Icon oraz sześć koszulek od MAAP, ale nie chce mi się robić fotek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • biker1974, lupus and artho like this

#8267 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 19 June 2023 - 21:38

Z ciekawości: czemu nie ABUS?



#8268 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2,911 posts
  • SkądWarszawa

Posted 19 June 2023 - 22:32

team Sky foreva



#8269 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1,973 posts
  • SkądWrocław

Posted 20 June 2023 - 06:25

Z ciekawości: czemu nie ABUS?


Ten kask leciał do mnie od zeszłego roku w ramach crash replacement.

I faktycznie zamierzam kupić jakiś drugi bardziej aero. Myślę nad Gamechangerem :)

I żaden team sky foreva, Protone mi zwyczajnie pasuje i nie robi ze mnie grzyba, chociaż już mi się strasznie znudził wizualnie i jest strasznie oklepany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#8270 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 648 posts

Posted 20 June 2023 - 07:41

Ja również myślałem na Gamechangerem ale nie wiem, nie wiem - ten kask od środka nie ma żadnych poduszeczek, jeśli ktoś ma mało włosów to robi się średnio wygodnie. Mierzyłem tylko w sklepie, może przy jeździe nie ma aż takiego odczucia. 

 

Ślady na ręce to pozostałość po tym "crash replacement"? 



#8271 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1,973 posts
  • SkądWrocław

Posted 20 June 2023 - 08:11

Po tamtym crashu śladów już prawie nie ma oprócz blizn na łokciu i na biodrze. 

 

Te to ślady po niedzielnym Grand Prix Doliny Baryczy w Żmigrodzie na Dolnym Śląsku ;) Jednemu zawodnikowi wypadła kierownica z dłoni na dziurach i położył tym samym kilka osób. Szczęśliwie u mnie tylko drobne otarcia na dłoniach (wpadłem na stos kolarzy, przelatując nad nimi i spadając na dłonie z drugiej strony. A rower totalnie mięciutko wylądował na czyichś plecach, zero uszkodzeń.

 

Ale najlepszą akcję mieli na dystansie fun już na mecie: 

https://www.youtube....h?v=z3q5LYjgl4g

 

Wracając do zakupów - muszę sobie właśnie pooglądać tego Gamechangera, bo nie miałem go w dłoniach. Podoba mi się jeszcze Kask Utopia, ale jest drogi, Furion jest OK. Evade jest jest OK, ale 2 generacja, a nie ta tzrecia najnowsza, bo wygląda dla mnie jak żelazko. 


  • lupus likes this

#8272 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 648 posts

Posted 20 June 2023 - 08:22

O kurczaki, ale nieprzyjemna, zupełnie niezrozumiała sprawa. Człowiek szczęśliwie przejedzie cały wyścig i za metą poleci.

 

Z tych kasków to mierzyłem Evade ale dla mnie to kask dla osób o podłużnej głowie - ja mam bardziej okrągłą i mnie po bokach cisnął. Z wygodnych to mierzyłem mniej popularne Lazer i MET, wyższe modele - odnośnie pierwszego odczucia na głowie bardzo wygodne.  



#8273 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 348 posts

Posted 20 June 2023 - 09:31

Ja pitole, co za numer. Jeszce pewnie sprint po 40 miejsce?

 

 

PS Kofoli nigdy dosc, szczegolnie w upalne dni ;)



#8274 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 454 posts
  • SkądMirków/Wroclaw

Posted 20 June 2023 - 12:06

Ten kask leciał do mnie od zeszłego roku w ramach crash replacement.

I faktycznie zamierzam kupić jakiś drugi bardziej aero. Myślę nad Gamechangerem :)

I żaden team sky foreva, Protone mi zwyczajnie pasuje i nie robi ze mnie grzyba, chociaż już mi się strasznie znudził wizualnie i jest strasznie oklepany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A koszulki gdzie kupowałeś?
  • biker1974 likes this

#8275 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1,973 posts
  • SkądWrocław

Posted 20 June 2023 - 12:33

MAAP? Na stronie MAAP. 

 

Przyszły też przed momentem spodenki od Rapha te w wersji Long. 

 

Rzeczywiście są długie, długość jest idealna na moje długie nogi. Są o około 2,5 cm dłuższe od moich kilku innych par spodenek, w szczególności castelli, które bardzo lubię. 

 

Co do jakości wykonania - szelki OK, ale same gacie jakieś dziwne. Gdy się bierze w dłoń Castelli to robią jakieś lepsze wrażenie. Te są takie trochę podobne do Raso. Materiał trochę jak u Martoma - o, to jest bardzo podobny materiał jak w moich długich jesiennych gaciach od martoma. Na nogawkach naprasowane sztywne napisy Rapha - jak one się nie rozlecą po trzecim praniu i od rozciągania to będzie wielki cud. Wkładka wygląda OK.

 

Nie wiem, trochę je chcę, a trochę ich nie chcę. Kosztowały 210 Euro, więc tym bardziej trochę ich nie chcę, jeżeli nie wywołują efektu wow przy pierwszym kontakcie. 


  • stryjek likes this

#8276 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 454 posts
  • SkądMirków/Wroclaw

Posted 20 June 2023 - 13:31

Rozmiarówka normalna czy jak w Castelli,że trzeba brać rozmiar większy?

#8277 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 705 posts

Posted 20 June 2023 - 14:21

Na nogawkach naprasowane sztywne napisy Rapha - jak one się nie rozlecą po trzecim praniu i od rozciągania to będzie wielki cud. Wkładka wygląda OK. 

Ten WIELKI napis jest bardzo trwały. O wiele trwalszy niż skopiony. Po wielu latach użytkowania nabrał seksownych/cudownych/wspaniałych/niesamowitych pęknięć na końcówkach liter i wygląda jeszcze lepiej. Ogołem te spodenki są bardzo OK i bardzo niewarte swej ceny.

 

Niedawno kupiłem Assosy R9 (z oficjalnego sklepu). Ładnie wykonane. W czasie zmiany pozycji świetnie leżą (sprint na stojąco na zjeździe + częsta zmiana pozycji w tym "na ramę"). Pierwszy trening 30/15 w czterech seriach po 15 powtórzeń zakończył się bez obtarć. Natomiast pierwsza dłuższa jazda 5,5h była bardzo niefajna. Ucisk w kroczu po 2h jazdy był bardzo dokuczliwy. Zamiast odpoczywać na zmiennie pedałowałem na stojąco. Trzecia jazda to krótki wyścig typu uphill. I tutaj już w czasie rozgrzewki spodenki mi przeszkadzały. Gdybym zabrał je na dłuższy wyścig to byłby dramat. Wkładka jest zupełnie nie dla mnie. Uwzględniając kod rabatowy to 700 pln do kosza.


  • bonobo likes this

#8278 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1,973 posts
  • SkądWrocław

Posted 20 June 2023 - 16:26

Rozmiarówka normalna czy jak w Castelli,że trzeba brać rozmiar większy?

 

Rozmiarówka dla mnie normalna. Wziąłem S. Ale czuję, że w XS też bym wszedł i nie wiem, które leżałyby lepiej. Niestety przy mierzeniu takich ciuchów nie przekonasz się dopóki nie pojedziesz. A tak na próbę musisz zakładać w bieliźnie (co oczywiste), więc zawsze jest pewien margines niepewności. 

 

Dywyn, dzięki za info, rozumiem, że użytkujesz kilka lat i są OK. A szczerze nie wyglądają, żeby były na lata. 

 

Potwierdza się to, co piszę i mówię zawsze, że nie wolno pytać o to czy dane spodenki albo buty są wygodne. I nie wolno się sugerować opiniami innych ludzi w tym zakresie. 



#8279 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 705 posts

Posted 20 June 2023 - 17:36

 

Dywyn, dzięki za info, rozumiem, że użytkujesz kilka lat i są OK. A szczerze nie wyglądają, żeby były na lata. 

 

Potwierdza się to, co piszę i mówię zawsze, że nie wolno pytać o to czy dane spodenki albo buty są wygodne. I nie wolno się sugerować opiniami innych ludzi w tym zakresie. 

Od kwietnia 2016. Przjechałem w nich wile wyścigów i masę treningów.

Pozwoliłem sobie zrobić zdjęcie https://photos.googl...zNJVUZNZGZjMndRi niestety wygląda to nieco gorzej niż myślałem. Z drugiej strony tym spodenkom leci 8 rok! Wiele innych kupionych po nich poszło do kosza.



#8280 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 648 posts

Posted 20 June 2023 - 19:13

Jeśli to stan po 8 latach według mnie wygląda bardziej niż dobrze.



Reply to this topic