Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jazda W Czasach Dżumy I Cholery


2399 odpowiedzi w tym temacie

#861 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:08

"Policyjna łapanka na ścieżkach rowerowych. Mecenas Dubois: Na miejscu rowerzysty nie przyjmowałbym mandatu"

https://warszawa.wyb...m-do-pracy.html

 



#862 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:14

Dokładnie, obecne obostrzenia mogą nie być zgodne z prawem, ale dostaniesz mandata tak czy siak. Potem się bujaj po sądach ;)

Sytuacja z wczoraj. Dziewczyny znajoma na damce po polach pod Wrocławiem bach 500 zł. 


  • Arni i big75 lubią to

#863 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:23

Tylko nie odpowiadajcie tak jak w :

„Jeżdżę bo lubię” - 38-latek odpowie za złamanie przepisów"

http://www.slaska.po...-przepisow.html

 



#864 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:24

Śmigłowce do łapania rowerzystów przestrzegania zakazu przemieszczania i zgromadzeń na wodę nie są. Z czegoś trzeba je finansować.



#865 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:29

Już z mandatów milion mają..... a będzie pewnie dużo więcej....



#866 przech_mistrz

przech_mistrz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:48

Pozostaje mieć nadzieję (choć osobiście bardzo w to nie wierzę), że kolejna nowelizacja rozporządzenia doprecyzuje te przepisy lub - być może na fali krytyki - zostanie przyjęta (i narzucona policji) jakaś standardowa interpretacja (np. taka, jak na stronie rządowej, z której wynika, że samotne uprawianie sportu nie jest łamaniem przepisów). 

 

Jeśli nie, to bardzo słabo, zwłaszcza, że te obostrzenia spokojnie mogą potrwać do wakacji.

 

Dodam, że np. w UK są obecnie podobne ograniczenia, jednak można raz dziennie wyjść w celach uprawiania sportu.



#867 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 12:36

Na jakiej fali krytyki?! Żyjesz w bańce, pisiory w rządzie nie czytają forów ani nie przeglądaja facebookowych postów o rowerach ;)

 

A może i lepiej że nie czytają - bo oni się cieszą z każdej okazji kiedy mogą pognębić rowerzystów kojarzonych przez nich z lewactwem, pedalstwem i kultem szatana ;)


  • lukaszzsch lubi to

#868 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 08 kwiecień 2020 - 13:55

A też nie ma się co dziwić że spisywali ludzi jadących w ciuchach kolarskich a w dresach i z plecakiem nie. Z prostej przyczyny - osoba w dresie i plecaku mogła np jechać do pracy z uwagi na odwołane przewozy pracownicze :) a takie osoby mają większe prawa niż kolarze, chociażby z faktu wynikających z tego kwestii pracowniczych , ubezpieczenia wypadkowego czy zdrowotnego. Jadąc do pracy czy z pracy podlegasz pod uznanie ZUSu a jadąc przejażdżkę na rowerze nie
  • Rafał 75 lubi to

#869 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 14:15

Policja już mandaty wlepia kierowcom zmieniającym opony na letnie. Nawet tym, którzy zarabiają jeżdżąc.

Tu już nie ma co szukać jakiejkolwiek logiki.


  • lukaszzsch lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#870 shirrer

shirrer
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Skądśląsk

Napisano 08 kwiecień 2020 - 14:15

Skoro temat jest żenujący, a uczestnicy tej dyskusji jeszcze bardziej,

to w jakim celu zacząłeś w niej tak aktywnie uczestniczyć?

Czyżby odezwały się trudy sumiennej kwarantanny?

 

Sam nie wiem po co :P ?  Tak tylko wpadłem i się się w tej dżumie rozsiadłem, bo jest śmiesznie :)

 

Jak wczoraj zobaczyłem ten film od tessio, to mi się przypomniała scenka z dzieciństwa. 

 Jak mój dziadek był chory, to mama namówiła babcię, żeby zabić kurę i zrobić mu rosół. I do dzisiaj pamiętam jak obie popierniczały niezgrabnie za nią po całym ogrodzie, tam i z powrotem (prawie dokładnie tak jak te radiowozy) . Na prawdę nie wiem na co ten facet liczył ? A może mu się wydawało, że jest na czasówce :D



#871 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 08 kwiecień 2020 - 14:18

Nie uważam, że to jest śmiesznie...



#872 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 kwiecień 2020 - 14:27

Nie bardzo jest śmiesznie, tym bardziej, że za korona wirusem bezgłośnie podąża inny jezdziec Apokalipsy - susza. pozdr


  • ZombieLand lubi to

#873 shirrer

shirrer
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Skądśląsk

Napisano 08 kwiecień 2020 - 14:31

A ja doszedłem do wniosku, że odpuszczam sobie ten sezon, i jest mi lżej. Dlatego podchodzę do tego wszystkiego z dystansem :)

Świat się nie zawali, moi odwieczni rywale (amatorzy :)) mają inne lepsze warunki  do treningów, więc co będę żyły pruł. 

Jak pójdzie (a na pewno ta zaraza kiedyś odpuści) będę myślał co dalej, i tyle :)

 

No to czołem, i połamania szprych :)   



#874 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 14:52

Mnie dzisiaj akurat żaden patrol  na dystansie 50 km nie minął to nie wiem czy coś się zmieniło od wczoraj;-) Ktoś tu wspomniał o prędkości samochodów poruszających się po pustych ulicach, w niektórych przypadkach to strach się bać, wiedzą, że policji ściga co najwyżej rowerzystów i spacerowiczów to jeżdżą jak chcą. Ciekawe jaki procent jeździ pod wpływem...Poza tym policja również nie sprawdza w jakich warunkach sprzedają sklepy i piekarnie objazdowe( te co po wsiach sprzedają) Kolejki po kilka osób, żadnych rękawiczek, płacenie gotówką itp. Byłem również w sklepie osiedlowym, też nikt niczym się nie przejmuje ( dwie kasy, osiem osób w różnym wieku a byłem w godzinach 10-12 czyli powinni być tylko seniorzy, poza tym rękawiczki się skończyły a płynu do dezynfekcji brak). No ale lepiej złapać samotnego rowerzystę, który stanowi najmniejsze zagrożenie. 


  • lukaszzsch lubi to

#875 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 14:52

Tak, na grupie AirBike Wilanów (facebook) masz trochę takich fotek mandatów z wczoraj.
Tutaj może nikt, ale są osoby które dostały. Po prostu za jazdę rowerem. Wrzucona standardowo podstawa 54 kw + rozporządzenie i 100 zł i do domu.

 

Wrzuciłeś fotkę z trzema rowerzystami - więc się niemal sami prosili - mogli jechać pojedynczo i nie umawiać się - podejrzewam, że policja dybie na grupki, nie na pojedynczych. Skoro przyjęli mandaty, to o czym tu dyskutować.

 

Mnie ciekawi fakt nieprzyjęcia mandatu i co powie sąd, gdy ktoś jako dowód na "konieczność życiową" samotnej jazdy pokaże, dajmy na to, zaświadczenie lekarskie mówiące, że cierpi na jakąś chorobę psychiczną, np. depresje i podobne zaburzenia, a samotne rekreacyjne uprawianie sportu na wolnym powietrzu jest podstawowym sposobem utrzymania zdrowia psychicznego i fizycznego oraz jest "koniecznością życiową" mieszczącą się w ramach praw dozwolonych w rozporządzeniu...



#876 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1141 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 08 kwiecień 2020 - 14:57

Wrzuciłeś fotkę z trzema rowerzystami - więc się niemal sami prosili - mogli jechać pojedynczo i nie umawiać się - podejrzewam, że policja dybie na grupki, nie na pojedynczych. Skoro przyjęli mandaty, to o czym tu dyskutować.

 

Mnie ciekawi fakt nieprzyjęcia mandatu i co powie sąd, gdy ktoś jako dowód na "konieczność życiową" samotnej jazdy pokaże, dajmy na to, zaświadczenie lekarskie mówiące, że cierpi na jakąś chorobę psychiczną, np. depresje i podobne zaburzenia, a samotne rekreacyjne uprawianie sportu na wolnym powietrzu jest podstawowym sposobem utrzymania zdrowia psychicznego i fizycznego oraz jest "koniecznością życiową" mieszczącą się w ramach praw dozwolonych w rozporządzeniu...

 

 

To było trzech rowerzystów, którzy jechali solo i zostali zatrzymani jeden po drugim. Dziwne żeby stał jeden... -_-  -_-  -_-


  • ZombieLand lubi to

#877 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 15:07

Wtedy, stając obok siebie, czekając na "karę", są już bezpieczni.
Czy my widzimy ten absurd? ;)
  • lukaszzsch i ZombieLand lubią to

#878 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 15:30

Mikołaj Podolski donosi: Policjanci zatrzymali w centrum Olsztyna 45-latka, który był w połowie 300-kilometrowej przejażdżki rowerem z Grudziądza do Ełku. Twierdził, że jego podróż ma charakter turystyczny. Mundurowi uznali, że wykazał się "skrajną nieodpowiedzialnością", a jego wyprawa była "niebezpieczna" i "bezcelowa", więc postanowili ją przerwać. Nie mieli zresztą wyjścia, bo okazało się, że grudziądzanin jest poszukiwany do odbycia pięciomiesięcznej kary więzienia za kradzież.


  • lukaszzsch lubi to

#879 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 16:01

To było trzech rowerzystów, którzy jechali solo i zostali zatrzymani jeden po drugim. Dziwne żeby stał jeden... -_-  -_-  -_-

 

Czy policja musiała czekać, aż będzie miała przynajmniej trzech? Dostali mandaty, czy tylko zostali wypytani i pouczeni?



#880 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 16:30

https://gis.gov.pl/a...czna-na-dworze/

 

 

Z duży obrazek - więc daje linka: https://gis.gov.pl/w...ć-na-dworze.png





Dodaj odpowiedź