Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ustawienia Pozycji


1 odpowiedź w tym temacie

#1 karol1994cz

karol1994cz
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 16:57

Witam. Zająłem się poprawą ustawień wysokości, przesunięcia siodełka w poziomie oraz ustawieniem bloków w butach. Problem z jakim się spotkałem to sytuacja w której okazuje się że chyba nie mam symetrycznych nóg, tzn. po opuszczeniu z nad rzepki linki z ciężarkiem w  prawej nodze przecina się z osią pedału, natomiast w lewej jest jakieś 5-6 mm przed osią pedału. Co mam zrobić? Przesunąc w lewym bucie blok do tyłu i jazda będzie bezpieczna dla kolan?



#2 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 marzec 2020 - 09:50

Przesunięcie bloku nic nie zmieni, blok masz mieć ustawiony tak aby wypadał w odpowiednim punkcie stopy.

Sprawdź czy siodełko nie jest trochę obrócone, bo jak masz tółw trochę przekręcony to będziesz miał wrażenie różnej długości ud. Jeśli mimo wszystko jest dobrze to ja bym na próbę ustawił wartość pośrednią tak, żeby jedno kolano było lekko przed osią a drugie lekko za. Obserwuj podczas jazdu, czy któreś kolano nie zaczyna pobolewać.

Jeszcze jedna opcja. Zmierz czy obie korby mają tą samą długość. Może przy rowerze grzebał jakiś janusz mechaniki i masz np jedną 170mm a drugą 175mm :) .

 





Dodaj odpowiedź