Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba 105 R7000 Z Kalmkomanetkami Claris R2000


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 PiotrP

PiotrP
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 04 kwiecień 2020 - 14:58

Korba 105 R7000 z kalmkomanetkami i przednią przerzutką Claris R2000 - czy to ma prawo zadziałać ?
Nadmienię, że ten Claris ma nawet trymowanie i zgrabnie działa.
Powód mojego pytania:
Zapragnąłem mieć pomiar mocy na lewej korbie(tu nie ma wyboru) od 105 w górę...
Wymyśliłem więc tak: zmienię tylko korbę na 105, plus oczywiście suport do Hollowtech II, a resztę zostawiam, póki co.
Lubię nawet swoją grupę Claris - amator z zacięciem do średniego treningu. Ścigam się tylko ze swoimi słabościami. Niby czasami brakuje przełożenia z tyłu żeby uregulować kadencję, ale daję radę.

Aktualnie łańcuch 8/9 rzędowy, pozostały osprzęt, jak wcześniej pisałem, to Claris r2000, a hamulce mam tarczowe. Rower, który posiadam(Romet Aspire Gravel opony szosowe 25c) bardzo mi leży, i nic bym nie zmieniał gdyby nie ten pomiar mocy...

Czy koniecznie muszę zmieniać przednią przerzutkę etc.?

Dzięki za odpowiedź

#2 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 04 kwiecień 2020 - 15:41

Bedzie banglac.

#3 PiotrP

PiotrP
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 04 kwiecień 2020 - 15:43

Dzięki, tadzikpl,
Bo już zacząłem planować radykalne powiększanie budżetu modernizacji, a tu ciężkie czasy ...
Pocieszyłeś mnie ;)

To jeszcze jedno pytanie:
Jaki suport tam zapodać ?
Czy musi być jakiś dedykowany do 105/Utlegry ?

Chcę by było w miarę bezobsługowo (zmontować/zapomnieć)  ;)

Czy wystarczy coś co obsługuje Hollowtech II, różnice w cenach nie są drastyczne.

 

Z góry dzięki

 

 


  • PiotrP lubi to

#4 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 kwiecień 2020 - 15:19

Kup Shimano 105, jest tani. Najwyżej za rok wymienisz. Ale raczej nie będzie takiej potrzeby.



#5 PiotrP

PiotrP
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 kwiecień 2020 - 06:19

To jeszcze jedno pytanie:
Okazało się, że mam teraz łańcuch KMC 7/8 rzędowy(a myślałem, że 8/9), prawie nówka. Czy do takiego zestawu: tył - Clasis kaseta 8, przód - 105 r7000, taki łańcuch jak mam teraz się nada ? Czy do 105 jest konieczny/wskazany łańcuch powiedzmy 9/10 rzędowy lub jeszcze węższy.

#6 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 07 kwiecień 2020 - 13:02

Przednia zmieniarka Claris jest odpowiednio szeroka do lancucha 7/8 i bedzie go bez problemu popychac po blatach. Łańcuch 11s bedzie za waski do niej, a z tylu precyzja ustawienia bedzie musiala byc mistrzowska.

#7 PiotrP

PiotrP
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 kwiecień 2020 - 14:31

tadzikpl: Rozumiem to tak, że mam zostawić łańcuch 7/8s i powinno działać ?

Jeśli tak, to nawet lepiej, nie muszę zmieniać łańcucha i będzie może nieco żywotniejszy od 11s.

Dzięki za cierpliwość ...

#8 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 07 kwiecień 2020 - 14:35

U mnie z przodu jest zmieniarka 105 i lancuch tez 105, ale jak juz kiedys pisalem, wymagania na regulacje tylnej zmieniarki sa wysokie. Po prostu takie mam juz tylko lancuchy, a zmieniarka tez se lezala w szufladzie :)



Dodaj odpowiedź