Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obwód Koła Aplikacja Z Trenażerem


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 glowki

glowki
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 16 kwiecień 2020 - 10:42

Witam

Jaki obwód koła wpisać w aplikacji np. Rouvy, RGT Cycling, Mam trenażer Elite Direto, pod spodem urządzenia jest informacja OFFset 6578, czy tą wartość mam wpisać ?



#2 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 kwiecień 2020 - 10:48

Obwód koła chyba taki jakie masz koło. Jeden obrót Direto, to jak jeden obrót koła, to sobie wyliczy prędkość/dystans.

#3 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 kwiecień 2020 - 10:55

Wpisz rzeczywisty obwód koła podzielony przez 12,1. Standardowo to wyjdzie 173 mm. To co masz na naklejce pod spodem to wartość do kalibracji mocy.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

#4 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 kwiecień 2020 - 10:56

Wpisz rzeczywisty obwód koła podzielony przez 12,1. Standardowo to wyjdzie 173 mm. To co masz na naklejce pod spodem to wartość do kalibracji mocy.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

 

Możesz wyjaśnić dlaczego akurat tak? Zawsze sam się zastanawiałem co wpisać.



#5 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 16 kwiecień 2020 - 11:04

A te obwody koła to nie mają wyłącznie znaczenia przy odczycie prędkości z czujnika "speed" ant+ ?

Na logikę każdy trenażer direct drive z ant FE-C wie ile się przejeżdża i to "nadaje" jako pseudo czujnik.



#6 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 kwiecień 2020 - 11:16

Możesz wyjaśnić dlaczego akurat tak? Zawsze sam się zastanawiałem co wpisać.

Wg instrukcji, ale z zastrzeżeniem że dotyczy to sytuacji gdy aplikacja lub urządzenie czyta prędkość z trenazera bezpośrednio (tak jak np garmin z czujnika prędkości zamontowanego na kole). Jak się nie mylę wynika to z tego że Direto podaje impulsy nie z osi na której jest montowana kaseta, ale z innego miejsca po przekładni.
BTW: nie wiem czy przypadkiem RGT nie rozpoznaje trenazera z automatu, tak jak Zwift? Wtedy nie trzeba nic ręcznie wpisywać.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
  • Bzyk lubi to



Dodaj odpowiedź