Skocz do zawartości


Zdjęcie

11S Problem


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 18 kwiecień 2020 - 18:02

Przeszedłem na napęd 11s i mam taki problem. Zamontowałem nowy hak do ramy, naprostowałem przyrządem bitul, na koło wrzuciłem kasete Sram PG-1170, przerzutka Sram Force 22 WiFLi. Problem pojawia sie na trzech koronkach kasety 16-17-19T. Dźwięk jakby łańcuch się nie dostroił. Jak przy przerzutce przekrece baryłkę o pół obrotu to na 16 spokój a 17 i 19T cykaja.
Wstawiłem rower na trenażer gdzie mam kasete Sunrace 11-32T 11s i tutaj cisza wszystko gra. Ma ktoś jakiś pomysł co to może byc? Na stojaku serwisowym tego nie słychać, tylko podczas jazdy.

#2 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 14:19

Tak. Sprawdź czy na tych koronkach gdzie jest ten przydźwięk wszystkie zęby są idealnie w osi koronki. Problem który opisałeś występuje w kasetach 105 i ultegra. W takim przypadku robię drobną korektę i podginam zęby kluczem nastawnym

#3 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 19 kwiecień 2020 - 16:17

Tak. Sprawdź czy na tych koronkach gdzie jest ten przydźwięk wszystkie zęby są idealnie w osi koronki. Problem który opisałeś występuje w kasetach 105 i ultegra. W takim przypadku robię drobną korektę i podginam zęby kluczem nastawnym


Przy nowych kasetach też miałeś takie sytuacje?

#4 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 16:19

Przy nowych, to znaczy? Zauważyłem to wiele razy przy napedach 2x11.

#5 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 20 kwiecień 2020 - 13:50

Kasetę Sram PG-1170 11-26T, montowałem w rowerze kilka dni temu i takie się działo. Trochę jeszcze baryłką pokręciłem i sytuacja się zmieniła. 17T i 19T chodzą cicho, jak z 17T zrzucę na 16T to słychać cykanie, zrzucam na 15T i wrzucam znów na 16T i spokój. Zrobię baryłką jeszcze mikro regulację :) może pomoże.



#6 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 24 kwiecień 2020 - 19:40

Nie mogę coś z tym wszystkim dojść do ładu.
Hak mimo naprostowania, sam mi się odgina spowrotem. Robiłem ta operację 3 razy, aż się wkurzyłem 😊 i mocniej go dogiełem na dole.
Biegi zmieniają się bez problemu, tylko ten dźwięk łańcucha na 17T i 19T już mnie tak wkurza 🤣
Jedyna opcja jakiej nie sprawdziłem to na kasecie Shimano. Spinke Sram miałem w złym kierunku zalozona 😋

Jak ktos ma jakiś pomysł niech pisze.

#7 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 25 kwiecień 2020 - 13:00

Wymień hak.

A te niedogodności (prawa-środek-lewa) to u mnie przy nowej kasecie Ultegry tak ze 2 albo 3 razy miałem. Po dotarciu znika, choć prawda, nie powinno to mieć miejsca.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#8 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 25 kwiecień 2020 - 16:11

Hak nowy wstawiłem, próbowałem stary zamontować spowrotem, ale gwint do przerzutki miał już zjechany. Nowy hak i tak musiałem prostować. Od kilku lat zawsze jeździłem na kasecie Shimano Ultegra reszta Sram, teraz zachciało mi się kasety Sram (była w dobrej cenie).

Chyba problem rozwiązałem. Hak od przerzutki nie był dość mocno dokrecony, wymieniłem łańcuch Red na Sunrace. Red'a jeszcze użyje bo nie jest wyciągnięty. Hak prosty w 4 punktach koła, testowa przejażdżka i było ok.



Dodaj odpowiedź