Skocz do zawartości


Zdjęcie

Speedplay


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 comet1

comet1
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądPolska

Napisano 22 kwiecień 2020 - 09:29

Witam,

a ja od dawna używam pedały Speedplay. Uważam, że ich konstrukcja opiera się na świetnej filozofii - zatrzask w bucie i bardzo lekki pedał w korbie. Mają świetnie rozwiązane wpinanie - za wszystko odpowiada jedna sprężysta blaszka w formie wycinka pierścienia. Super. Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie poznali tej firmy.


O! Widzę, że wykasowano moją sygnaturę. To znaczy, że jej treść dotarła. Bardzo mnie to cieszy.


#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 kwiecień 2020 - 12:07

Ja poznalem lata temu, szczegolnie ich filozofie zastraszania ludzi, ktorzy odwazyli sie modyfikowac ich pedaly i robic to publicznie. Dosyc glosna sprawa wsrod WW forum.
Jak dla mnie znalezli sie w tym samym worku ze Specialized, ktory, rowniez jakis czas temu, rzucil sie z armia prawnikow na maly sklep rowerowy, roszczac sobie prawa do nazwy slynnej miejscowosci we Francji....!
  • Robert74 lubi to

#3 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 448 postów
  • SkądMirków/Wroclaw

Napisano 22 kwiecień 2020 - 17:20

Sa jakies adaptery,na które mógłbym założyć progi do pedałów Look?

#4 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 22 kwiecień 2020 - 20:12

Ja poznalem lata temu, szczegolnie ich filozofie zastraszania ludzi, ktorzy odwazyli sie modyfikowac ich pedaly i robic to publicznie. Dosyc glosna sprawa wsrod WW forum.
Jak dla mnie znalezli sie w tym samym worku ze Specialized, ktory, rowniez jakis czas temu, rzucil sie z armia prawnikow na maly sklep rowerowy, roszczac sobie prawa do nazwy slynnej miejscowosci we Francji....!

 

Daj coś więcej o tej ich filozofii.

 

 

# Ad topic:

 

Ja przymierzam się do wersji speedplay z ali. Na jakimś forum triathlonowym widziałem, że są bardzo ale to bardzo polecane, bo waga 140g za komplet + ogrom możliwości wymiany części jeśli coś nie tak jest zadziwiająco dobry. A co do kwestii wpinania i wypinania to 1:1 speedplay.



#5 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 22 kwiecień 2020 - 20:45

Pedały lekkie ale bloki ciężkie.

#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 kwiecień 2020 - 04:59

W dodatku podczas chodzenia można bardzo łatwo zapchać blok. W tradycyjnym systemie blok ma tendencję do oczyszczania się, a tutaj jak kamyczek wejdzie w jakiś zakamarek, zaczyna się zabawa.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 kwiecień 2020 - 07:25

Przy kawiarnianych postojach widzialem, ze ludzie na speedplayach uzywaja nakladek na bloki.

#8 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 23 kwiecień 2020 - 10:13

Przy kawiarnianych postojach widzialem, ze ludzie na speedplayach uzywaja nakladek na bloki.

 

Masz gdzieś linka do tych modyfikacji i podejścia speedplay?



#9 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 kwiecień 2020 - 12:51

Wpisz w googlach speedplay threatens customers; s. attacks custmoers; boycott s. itp. Temat byl poruszany na roznych forach i stronach o tematyce rowerowej. Sprawa sprzed 9 lat, niemniej niesmak pozostaje.
Perfekcyjny przyklad, jak przez tępotę mozna latwo zepsuc wizerunek firmy i stracic klientow.

#10 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 23 kwiecień 2020 - 13:44

Wpisz w googlach speedplay threatens customers; s. attacks custmoers; boycott s. itp. Temat byl poruszany na roznych forach i stronach o tematyce rowerowej. Sprawa sprzed 9 lat, niemniej niesmak pozostaje.
Perfekcyjny przyklad, jak przez tępotę mozna latwo zepsuc wizerunek firmy i stracic klientow.

 

Odnalezione, przeczytane. Dzięki za rozwinięcie tematu.



#11 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 17:04

Masz gdzieś linka do tych modyfikacji i podejścia speedplay?

to nie modyfikacje. Poczytaj o speedplay walkable. Mają gumę umożliwiająca chodzenie i takie wkręcane koreczki do zabezpieczania bloków przy chodzeniu po żwirze.

P.s. Natomiast ja ich nie używam i jeszcze bloku nie zapchalem. Jakieś Urban legend kolejne



Dodaj odpowiedź