Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama Karbon- Uszkodzenia Od Łańcucha?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 25 kwiecień 2020 - 16:18

Witam Panowie
Dziś podczas czyszczenia roweru zauważyłem takie zarysowania na ramie, jest to przy samym suporcie na tylnych widełkach od strony napędowej. Jak to się stało, nie mam pojęcia. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to ze trzy miesiące temu na trenażerze spadł mi łańcuch. Zastanawiam się tylko jak mogłem tego nie zauważyć skoro pamiętam oglądałem ramę? No nic stało się, teraz tylko kwestia jak poważne są to obrażenia? Wydaje mi się że to tylko kosmetyka, bo rowerem cały czas jeżdżę i nic niepokojącego nie zauważyłem. Co myślicie? Są powody do paniki?8aed882d3c0065bcc62cf6eb09c74a66.jpg785a0eec5e12394f64d88911659b569c.jpg

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 kwiecień 2020 - 16:48

Drugie zdjęcie jest wg mnie dość niepokojące. Dobrze widzę, że tam odchodzą pojedyncze włókna i powierzchnia stała się "włochata"?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 25 kwiecień 2020 - 17:03

Chyba można to tak określić ale też pewności nie mam. Dopiero jutro będę mógł się temu bliżej przyjrzeć. Co sugerujesz??

#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 25 kwiecień 2020 - 17:33

Z pierwszego zdjecia, pierwsze trzy uszkodzenia, to typowe odpryski lakieru, mam takie same od lancucha i obijajacych sie kamieni.
Dwa ponizej, faktycznie, moze lekko wlokna sa zaorane, jesli to sa wlokna. Wyglada mi to na miejsce laczenia trojkata ramy z widelkami. Bedzie tam wiecej karbonu i epoxy. A jesli nawet doszlo to do wlokien, to przypuszczam, ze uszkodzenie jest bardzo plytkie. Mozesz to punktowo wygladzic i zabezpieczyc jakims lakierem. Ogolnie poza wizualna i psychiczna skaza (szczegolnie przy nowym rowerze :) ) nie wyglada mi to na powod do przejmowania sie.
  • EmPe lubi to

#5 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 25 kwiecień 2020 - 18:08

Dzięki Chris za słowa otuchy, niech Twe słowa w złoto się obrócą i będą prorocze Też mi się wydaje że to tylko skaza kosmetyczna ale w poniedziałek dla świętego spokoju podjadę do zaprzyjaźnionego serwisu, niech chłopaki ocenią to swoim fachowym okiem. A później tak jak piszesz zabezpieczę to jakimś lakierem i naklejkę może jakąś folię ochronną. Dzięki za odzew



Dodaj odpowiedź