Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skrzypienie Suportu


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 05:41

Mam ramę z carbon z PF30. Jakiś czas temu założyłem Tokena Ninje, bo były pierwsze pojedyncze skrzypnięcia. Suport zaczął skrzypieć coraz bardziej. Przy sprintach teraz słychać jakby miał się rozlecieć. Odnoszę jednak wrażenie, że na mniejszej zębatce słychać go bardziej. Nawet jak jadę lekko w okolicach 150-200W. W serwisie rozebrali go i nic tam nie znaleźli.
No i co teraz ciekawe, na trenażerze jest cisza. Łańcuch i kaseta były wymienione i to nie robi żadnej różnicy.
Jakieś sugestie?

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 kwiecień 2020 - 06:32

A może to wcale nie suport?

 

Skrzypienie podczas jazdy, a nie na trenażerze, może wskazywać np. na trzeszczenie sterów. U siebie miałem kiedyś taki przypadek, że skrzypiał boczny dekielek piasty (osłona łożyska) - poluzowała się w nim śruba. Mały element, a hałas tak się niósł po całej ramie, że byłem pewny, że to suport.


  • Bzyk lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 07:05

No właśnie zacząłem myśleć, że to wcale może nie być suport. Stery raczej odpadają, bo na trenażerze też sporo jeździłem w korbach leżąc na kierownicy i była cisza.
Zastanawiam się właśnie który element roweru pracuje w czasie jazdy w plenerze, a na trenażerze nie (Direct Drive)?

#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 kwiecień 2020 - 07:29

Powodow moga byc dziesiatki. Od banalnego zabrudzenia gumowej uszczelki np na osce pedalu, po padniete lozyska....
Sciagnij korbe, sprawdz lozyska, wyczysc wszystko i przesmaruj. Montaz wkladu wg zalecen? Z wczesniejszym wkladem miales jakies problemy?

#5 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 07:44

Ja niestety takich rzeczy nie ogarniam i rower daję do serwisu. Sprawdzenie łożysk, czyszczenie i smarowanie było już zrobione i bez zmian. Pedały raczej odrzucam, bo tak jak piszę na trenażerze jest cisza. 

Wcześniejszy suport tak jak pisałem, były pojedyncze trzaski i po zmianie na Tokena nic się nie zmieniło, tylko z czasem zaczęło narastać, więc myślę, że to co od początku było przyczyną zaczęło się pogłębiać. 

Muszę spróbować w czasie jazdy się schylić i słuchać, ale cały czas wydaje mi się, że to okolice suportu. 



#6 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 07:47

W terenie (w przeciwieństwie do trenazera) na pewno koła można podejrzewać.
U mnie za każdym razem jak pojawi się jakiś dźwięk to drżę, bo wiem ile napsuje mi to nerwów zanim znajdę.
  • Bzyk lubi to

#7 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 kwiecień 2020 - 08:09

Jakos umknela mi ta cisza na trenazerze...
Masz oski, czy qr? Jak masz jakies zamienniki, to podmien. Nie mam osobistego doswiadczenia z oskami ale normalne zaciski potrafia skrzypiec.
  • Bzyk lubi to

#8 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 08:10

Mam QR. O widzisz, zaraz idę w plener, to założę oryginalny, bo jeżdzę na tych No Limited teraz. Dzięki za podpowiedź. 
Druga opcja, to właśnie tak jak pisze alterego, może coś z tylną piastą/szprychami się dzieje. 



#9 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 26 kwiecień 2020 - 08:19

Miałem już kilka razy podobnie,za każdym razem okazało się że tylne koło nie było dobrze "zaciśnięte ".poluzuj zacisk i jeszcze raz zaciśnij .Może to to :)



#10 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 26 kwiecień 2020 - 10:34

Z kolei u mnie, zawsze latem gdy temperatura rośnie ponad 25, niemiłosiernie skrzypi siodło...


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#11 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 26 kwiecień 2020 - 10:34

Z kolei u mnie, zawsze latem gdy temperatura rośnie ponad 25, niemiłosiernie skrzypi siodło...


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#12 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 11:31

U mnie delikatnie wyrobiona miska w suporcie dawala takie efekty i lozysko trzeba bylo wkleic na loctite (bez kleju zewnetrzna bieznia lozyska obracala sie w misce) oczywiscie rama jest do reklamacji ale chce to zrobic po sezonie. U mnie na trenarzerze tez bylo cicho, tylko na szosie trzaskalo. Byc moze u Ciebie jest podobnie. Jaka masz rame?

#13 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 13:18

Jakos umknela mi ta cisza na trenazerze...
Masz oski, czy qr? Jak masz jakies zamienniki, to podmien. Nie mam osobistego doswiadczenia z oskami ale normalne zaciski potrafia skrzypiec.

 

Właśnie wróciłem z jazdy, zmieniłem zacisk. Kurła! Taka cisza, że aż chce się jeździć! 

Jesteście wielcy! Dzięki! 

I pomyśleć, że tak jeździłem od jakiegoś pół roku i czekałem tylko aż się suport rozleci.

Może waty przez to uciekały i w końcu uda się maks mocy poprawić 😅


  • EmPe lubi to

#14 IgorK

IgorK
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 26 kwiecień 2020 - 17:15

Z kolei u mnie, zawsze latem gdy temperatura rośnie ponad 25, niemiłosiernie skrzypi siodło...

... "Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."

 

...I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem,  świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem...



#15 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 26 kwiecień 2020 - 19:05

Nawet dzisiaj mi zaczęło coś delikatnie trzeszczeć ,wystarczyło stanąć na chwilę i poluzować zacisk i jeszcze raz zacisnąć i ..pomogło :)



#16 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 27 kwiecień 2020 - 10:19

Dokładnie kiedyś miałem tak samo. Coś mi skrzypiało, też wydawało mi się, że to z okolic suportu. Rozebrane wszystko, nasmarowane, sery rozebrane i nasmarowane, mostek, kierownica nadal skrzypiało. Nie mogłem dojść skąd to skrzypi, wydawało mi się, że dźwięk się niesie po całej ramie i gdzie nie przyłożyć ucho to skrzypi. Nie mogłem zlokalizować źródła skrzypienia. Strasznie mnie to irytowało.

I też rozwiązanie problemu było takie, że poluzowałem trochę zacisk w tylnym kole i zacisnąłem. Skrzypienie ustało.


  • Robert74 lubi to

#17 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 04:55

Od dłuższego czasu przy myciu roweru przechodzę sam przez te wszystkie punkty styku. Haki czyszczone i delikatnie smarowane zielonym smarem shimano. Sztyca do sucha i smarowana pastą do karbonu. Podsiodłówka to samo do sucha. Zacisk sztycy i jego śruba wyczyszczona i nasmarowana przed założeniem.

Trochę rzadziej ale jednak też śruby od mostka potrafią dawać o sobie znać. Połączenie mostka z kierownicą. Warto te śrubki wszystkie wyjąć, wymyć i dać trochę zielonego towca przed wkręceniem. Jarzmo tak samo, tam lubi się zbierać dużo syfu. Na części pierwsze i ponowne złożenie ze smarem i pastą do karbonu.

Zużyte bloki... Itd itd

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź