Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wycena Roweru Szosowego


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 karol1994cz

karol1994cz
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 27 kwiecień 2020 - 22:37

Witam. Ile warty może być giant defy 1 na aluminiowej ramie rocznik 2016?

Stan wizualny nie jest idealny gdyż rama ma kilka odprysków lakieru.

Rower jest na osprzęcie shimano 105 ( hamulce  i korba poza grupowe ), pełna specyfikacja :https://www.giant-bi.../pl/defy-1-2015

Napęd nie jest w najgorszym stanie ( aczkolwiek nie mierzyłem łańcucha przymiarem).

 

Zdjęcia roweru w linku z olxa : https://www.olx.pl/o...67-IDyZDVK.html

Poda ktoś jakieś widełki? Pozdrawiam



#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 kwiecień 2020 - 09:34

Bardzo słabe zdjęcia. Ale obstawiam duży przebieg i nie najlepszy stan. Mocno wytarta obręcz tylnego koła, przedniego niestety nie widać. Mocno wycięte zęby korby. Wymiana kół lub obręczy oraz minimum blat korby, to spory koszt. Łańcuch i kaseta może były wymieniane i jeszcze pojeżdżą, ale najprawdopodobniej przy następnej wymianie pójdzie komplet razem z blatem. Jeśli możesz osobiście obejrzeć, to sprawdź koła. Przyłóż coś płaskiego do powierzchni hamulcowej i sprawdź ile są wytarte. Około 2 mm. wklęśnięcia na stronie, obręcze na śmietnik.



#3 karol1994cz

karol1994cz
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 28 kwiecień 2020 - 11:05

Źle mnie zrozumiałeś. To jest mój rower, który chcę sprzedać.

#4 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 28 kwiecień 2020 - 11:15

Źle mnie zrozumiałeś. To jest mój rower, który chcę sprzedać.

 

Haha, znaczy warty 2100 zł - koszt blatu, łańcucha, kasety i obręczy.

 

1500 zł max.



#5 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 kwiecień 2020 - 11:31

W takim razie, znasz stan faktyczny i od Ciebie zależy za ile sprzedasz. Na pewno nie opłaca się go przywracać do stanu idealnego, bo nikt Ci za to nie zapłaci, a czas "pokaże", na ile będziesz skłonny do negocjacji.

#6 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 04 maj 2020 - 23:01

Jest wart tyle ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić, najlepiej odpowiedz sobie sam na to pytanie i pomyśl ile dałbyś za taki rower jeśli chciałbyś go kupić, pomijając jego wartość sentymentalną. Moim zdaniem 1500 to maksymalna cena jaką można żądać. Dlaczego? Bo ambitny amator,  który szuka roweru szosowego do treningów nawet na niego nie spojrzy, natomiast ktoś kto szuka taniego roweru np.do dojazdów do pracy ma dużo lepszych opcji za podobne pieniądze. Nie wiem czy nie bardziej opłaca się sprzedać go na części.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3




Dodaj odpowiedź