Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna ...


88 odpowiedzi w tym temacie

#1 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 05 marzec 2008 - 20:21

Siema w najbliższym czasie mam zamiar zaopatrzyć się w kreatynę, więc rower na jakiś czas odstawię bo z tego co wiem to nie powinno łączyć się wysiłku siłowego z rowerem ... Mam więc pytanko: czy nawet jeśli jeździłbym zażywając kreatynę to czy mi coś pomogło ... trochę na nogi :?: Trochę głupie pytanie, ale ostatnio zacząłem się nad tym zastanawiać ... :-|

#2 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 05 marzec 2008 - 20:57

kreatyna jest na przyrost masy mięśniowej i regeneracje, kolarze też ją biorą, ale w sumie to głównie torowcy ;p

#3 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2008 - 21:58

głownie torowcy bo faworyzuje taki wysilek, krotki i intensywny;) jesion- poczytaj sobie Morrisa tam wszystko pisze, kiedys w Journal of Human Kinetics byl o tym artykul:) Kreatyna wplywa na rekrutacje wlokien dlatego jest sie w stanie przyjmowac wieksze obciazenia, ponoc sie super sprawdzia w polaczeniu z treningiem silowym- nie dane mi bylo to sprawdzic w tym roku. Co do regeneracji to nie wiem, ja bym tam bral jakies białeczko:)

#4 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 06 marzec 2008 - 15:49

Na razie na tej kreatynce planuje tylko ćwiczyć na siłce :mrgreen: Później zobaczę jak to będzie w połączeniu z rowerem ...
senjiro skoro mówisz że jest dobra na treningi siłowe to warto spróbować 8-)

#5 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2008 - 16:12

Nadmiar kreatyny a zwłaszcza branie jej bez konsultacji z lekarzem może bardzo zakłócić pracę nerek co w zwłaszcza młodym organiźmie może mieć opłakane skutki. Mechanizm przyrostu mięśni dzięki kreatynie polega na wytworzeniu przez organizm nowych włókien . Jedank aby one powstały paradoksalnie zniczone muszą zostać nie które włókna mięśnia i w te mikro pęknięcia wrastają nowe. Aby przyspieszyć proces niczenia a zarazem powstawanie nowych włókiem potrzebne są skurcze tegoż mięśnia. Reasumując przy przyjmowaniu kreatyny niezbędny jest wysiłek i to regularny.
Często młodzi ludzie chcąc szybko wyćwiczyć siłę idą po najmniejszej lini oporu.
Nigdy nie korzystałem z "dobrodziejstw" jakie daje medycyna w celu poprawienia efektywności jazdy. Fakt iż kreatyna to tylko suplement ogólnodostępny jednak warto nieco więcej popracować jeżdżac mądrze rowerkiem niż podniecać się tego typu środkami.

#6 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 06 marzec 2008 - 17:30

Nigdy nie korzystałem z "dobrodziejstw" jakie daje medycyna w celu poprawienia efektywności jazdy.

ale medycyna daje też dobrodziejstwo w celu wyeliminowania lub zminimalizowania skutków ubocznych mocniejszej jazdy rowerem.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że duży wysiłek fizyczny niszczy włókna mięśniowe, a kreatyna pomaga je odbudować.
Nie mam w tej materii zbyt dużego doświadczenia, bo jak do tej pory, z suplementów łykam tylko witaminki i minerały.

pozdro horny

#7 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2008 - 19:45

Ja się o kreatynie uczyłem że jest to główny magazyn reszt forforanowych w mięśniach. Fosforeatyna oddając resztę fosforanową umożliwa skurcz mięśni. Generalnie nie jest zbyt dobrze z nią przesadzać bo tak jak koledzy piszą może uszkodzić nerki - a to jest cholernie perfidny narząd. Dlatego jeśli się zdecydujesz na ten specyfik to nie zapominaj dużo pić - minimum 2 litry dziennie.

Natomiast przy tym niszczeniu mięśni dodatkowo uwalnia się mioglobina która jako białko wielkocząsteczkowe znacznie obiąża nerki i może zapychać cewki w nerkach.

Radzę się zastanowić i dowiedzieć dokładnie czy warto to brać.

#8 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2008 - 19:51

Z Twojej wypowiedzi wynika, że duży wysiłek fizyczny niszczy włókna mięśniowe, a kreatyna pomaga je odbudować.

Działanie kreatyny podczas wysiłku niszczy włókna aby organizm w miejsce mikropęknięć włókien mięśniowych mógł tworzyć nowe.
Ot taki paradoks. :shock:
http://www.kulturystyka.pl/artykul53/

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 marzec 2008 - 22:22

Nadmiar kreatyny a zwłaszcza branie jej bez konsultacji z lekarzem może bardzo zakłócić pracę nerek co w zwłaszcza młodym organiźmie może mieć opłakane skutki.


oj tak..
kreatyny nie wciagalem, a jedynie izotoniki, hipotoniki, czasem carbo i regeneracyjne napoje po treningu/zawodach i niestety wyladowalem na oddziale urologii.
kolka nerkowa, rozbijanie kamienia ultradzwiekami, sikania piaskiem/kamieniami i wszelkim syfem jaki sie tworzy podczas ultradzwiekow nie naleza do rzeczy przyjemnych.

mlody zawodnik IMO powinien przede wszystkim trenowac z glowa i odpowiednio sie odzywiac.
samymi koksami i silownia nie da sie osiagnac wynikow.

#10 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 06 marzec 2008 - 22:40

ja jestem przeciwnikiem chemicznej suplementacji i nie sadze abym kiedykolwiek sie posilkowal kreatyna czy bialkeim w proszku.

1. podobno cos takiego jak wytwarzanie NOWYCH wlokien w ogole nie ma miejsca, na skutek treningu i powstawania wspomnianych juz mikro urazow w strukturze miesnia ten zwieksza swoja objetosc poprzez zwiekszanie srednicy poszczegolnych wlokien a nie tworzenie nowych.

2. kreatyna jest naturalnie wytwarzana przez organizm i znajduje sie w miesniach, suplementacja tym srodkiem zatrzyuje wode w organizmie i dlatego jest ten niby szybki przyrost masy a tak na prawde to bull shit bo po odstawieniu kreatyny jej cudowne efekty ustaja jak reka odjal.

3. nie polecam tego typu swinstw bo podobnymi karmia kurczaki na fermach.

#11 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 marzec 2008 - 17:19

osobiście miałem do czynienia z kreatyną, i podpowiem trzy rzeczy, po pierwsze niektóre organizmy muszą sie przyzwyczaić do jej przyjmowania(jak mój), efektem ubocznym jest rozwolnienie, po drugie o ile mnie pamięć nie myli kofeina skutecznie uniemożliwia jej wchłanianie, po trzecie wraz z kreatyną powinno się tez przyjmować dekstroze lub inny cukier tego typu, pomaga to lecz już nie pamiętam dlaczego:) może inni podpowiedzą...


#12 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 07 marzec 2008 - 17:32

Dzięki wszystkim za opinie :-) Bardzo mi się przydadzą. Kreatynę będę brał, ale z umiarem tak jak już wspominaliście, i może jeszcze bym się do lekarza przeszedł tak w razie czego ...
Jeśli ktoś jeszcze ma jakąś wiedzę na ten temat ze swojego doświadczenia to proszę o posty

Pozdro

#13 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2008 - 16:52

Nadmiar kreatyny a zwłaszcza branie jej bez konsultacji z lekarzem może bardzo zakłócić pracę nerek co w zwłaszcza młodym organiźmie może mieć opłakane skutki. Mechanizm przyrostu mięśni dzięki kreatynie polega na wytworzeniu przez organizm nowych włókien . Jedank aby one powstały paradoksalnie zniczone muszą zostać nie które włókna mięśnia i w te mikro pęknięcia wrastają nowe. Aby przyspieszyć proces niczenia a zarazem powstawanie nowych włókiem potrzebne są skurcze tegoż mięśnia. Reasumując przy przyjmowaniu kreatyny niezbędny jest wysiłek i to regularny.
Często młodzi ludzie chcąc szybko wyćwiczyć siłę idą po najmniejszej lini oporu.
Nigdy nie korzystałem z "dobrodziejstw" jakie daje medycyna w celu poprawienia efektywności jazdy. Fakt iż kreatyna to tylko suplement ogólnodostępny jednak warto nieco więcej popracować jeżdżac mądrze rowerkiem niż podniecać się tego typu środkami.


Nie wiem czy sie smiac czy plakac?

Wracajac do tematu w sportach wytrzymalosciowych sprawdza sie jablczan kreatyny, orotan oraz estry bez tzw. boosterow.


Ooo teraz przeczytalem post pingpongista2 prawie sie posikalem ze smiechu ;)

#14 sireus

sireus
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądOpole

Napisano 08 marzec 2008 - 17:20

Ooo teraz przeczytalem post pingpongista2 prawie sie posikalem ze smiechu ;)

Śmiech to zdrowie więc se nie żałój :lol: :lol: :lol: Ale pamiętaj NIE MA NIC ZA DARMO !

#15 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2008 - 17:22

Ale pamiętaj NIE MA NIC ZA DARMO !


No pewnie ze nie ma, kreatyne trzeba kupic :)

#16 sireus

sireus
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądOpole

Napisano 08 marzec 2008 - 17:29

No pewnie ze nie ma, kreatyne trzeba kupic :)

Kreatyne (i nie tylko)owszem kupisz, ale zdrowia to nie sprzedają :!:

#17 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2008 - 17:33

Zanim klepiesz cos co nie ma wiekszego sensu i znaczenia warto doczytac temat :)

#18 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2008 - 18:06

Ale pamiętaj NIE MA NIC ZA DARMO !


No pewnie ze nie ma, kreatyne trzeba kupic :)


Zanim klepiesz cos co nie ma wiekszego sensu przemyśl to...
...zauważyłem tak poza tym że Twoje teksty są strasznie ironiczne i niemiłe.

#19 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2008 - 18:11

Pewnie masz racje ale mi juz rece opadaja jak po raz ktorys z rzedu czytam takie opowiastki o szkodliwosci kreatyny popare teza ze karmia tym kury.
Warto zdobyc sie na wysilek i powertowac internet, a nie powielac mity o uszkodzonych nerkach i utracie zdrowia.

#20 SQEERN

SQEERN
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądOstrów W.L.K.P

Napisano 08 marzec 2008 - 18:13

Tak więc, jakie są wady i zalety brania kreatyny ? 8-) (pyt. do Rafalek)



Dodaj odpowiedź