Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna ...


88 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2008 - 18:35

Orotan i stacki sa drogie, zalety to wieksza sila, lepsze przyspieszenie.
Jednak najwazniejszy jest trening, odpoczynek i wlasciwe zywienie a nie suplementacja.

#22 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 08 marzec 2008 - 18:58

Jabłczan jest za to w bardziej przystępnej cenie jednak jak wspomniał Rafalek najważniejszy jest trening, regeneracja i właściwe żywienie

#23 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 08 marzec 2008 - 21:20

Rafalek skoro takie smieszne dla ciebie jest to co napisalem o kreatynie i jesli to nieprawda to nie rozumiem dlaczego cwaniakujesz i narazasz sie na uznanie cie za debila. Sprostuj to co napisalem jesli cos tam jest nie tak a jesli wszytsko jest wporzo tylko pan na silowni ci wcisnal kit ze kreatynka jest taka calkiem cacy to zamilcz na ten temat.

#24 sireus

sireus
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądOpole

Napisano 08 marzec 2008 - 22:45

...zauważyłem tak poza tym że Twoje teksty są strasznie ironiczne i niemiłe.

Niemiłe :shock: -to chyba lekkie nadużycie.No ale skoro tak uważasz,to proponuje byś je ignorował.
Pozdrawiam.

#25 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 08 marzec 2008 - 23:12

Też przyznam że Rafalek trochę przesadził z niektórymi postami, no ale każdy ma swoje zdanie a on je "dosadnie" pokazuje no i niektórym się to nie podoba

#26 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2008 - 08:29

Rafalek skoro takie smieszne dla ciebie jest to co napisalem o kreatynie i jesli to nieprawda to nie rozumiem dlaczego cwaniakujesz i narazasz sie na uznanie cie za debila. Sprostuj to co napisalem jesli cos tam jest nie tak a jesli wszytsko jest wporzo tylko pan na silowni ci wcisnal kit ze kreatynka jest taka calkiem cacy to zamilcz na ten temat.


Zrob kilka rund to Ci przejdzie, dotlenisz umysl, nabierzesz dystansu, zrobisz mily trening, a podczas odpoczynku mozesz wejsc na fachowe portale np. www.body-factory.pl , www.sfd.pl i doczytac na temat zagadnien kreatyny w sporcie.
Sam chyba widzisz ze polemika z Toba nie ma najmniejszego sensu :)

#27 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 09 marzec 2008 - 12:38

hahaha na stronkach ktore podales wiadomo ze zlego o kochanej kreatynce nie napisza bo przeciez ktos to produkuje i sprzedaje czyli ma z tego kase. ja to co napisalem slyszalem od ludzi ktorzy sie na tym znaja a nie z internetu;] skoro nie potrafisz konstruktywnie odpisac co bylo nie tak w moim poscie to swiadczy to tylko o twoim poziomie, nie moim.

#28 maciek_xc

maciek_xc
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Skądgórny śląsk

Napisano 09 marzec 2008 - 19:05

mam znajomego co testował kilka rodzajów kreatyn i wg niego najlepiej sprawdzają się stacki kreatynowe takie jak np. Clout ( nie może zawierać noboosterów, które za bardzo "pompują" ) , innych mi nie polecał gdyż często doświadczał uczucia "ciężkich nóg"

#29 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2008 - 21:05

Niech mi ktoś podpowie gdzie był ten temat o różnych białkach i ogólnie odżywkach (planuje zakupić coś na przyrost masy mięśniowej, oczywiście w nogach!)

#30 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2008 - 21:15

A może poprostu Rafałek jest inny... :-?

#31 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2008 - 21:46

Arnoldzik tak jestem inny, poprostu zorientowany w temacie i nie plote 3 po 3 ;)

Na przyrost masy miesniowej potrzeba diety z dodatnim bilansem kcal, z odpowiednia podaza bialka(srednio 1.8-2.5g/kg mc), tluszczu i weglowodanow.
Potrzebny jest tez trening typowo silowy realizowany na silowni(przysiad ze sztanga, wykroki itp)
Zadbasz o to to bedziesz mial duze nogi, bialka w proszku nie sa potrzebne.

#32 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2008 - 06:16

nie plote 3 po 3


A Ty w ogóle czytałeś co ja na ten temat napisałem? A może nie musisz skoro wszystko na temat suplementów wiesz najlepiej ?! :mrgreen:

#33 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 10 marzec 2008 - 09:02

witam
Widzę że temat robi się dość gorący więc postaram się go troszeczkę ostudzić i napiszę to co wiem z własnego doświadczenia. Zdażyło mi się w życiu robić 2 serie kreatynowe. Pierwszą robiłem aby nabrać ogólnej masy ciała, a drugą już tylko na nogi. Poaza tym od paru ładnych lat chodzę na siłkę więc nasłuchałem się też sporo. Nie będę pisał o chemicznym działaniu kreatyny bo o tym każdy może sobie w wikipedii poczytać ;-) W skrócie, aby kreatyna nie oddziaływała na nas z negatywnym, skutkiem i żeby jak najlepiej na niej wyjść należy dokładnie ją dawkować bo nadmiar potrafi przemienić się w organiźmie w inne substancje i zrobić kuku dla nerek i wątroby. Poza tym jak już ktoś napisał, nie można wsówać kreatyny i siedzieć w miejscu z nadzieją że mięśnie w cudowny sposób urosną. Aby zobaczyć efekty trzeba dość ciężko trenować. Co więcej, producenci proponują do kreatyny serię innych suplementów które mają zwiększyć efekty jej działania ale ja osobiście nic takiego nie kupowałem, ściągnąłem sobie tylko z internetu taki programik za pomocą którego można obliczyć czego i w jakich ilościach musimy dziennie zjeść żeby uzupełnić zapotrzebowanie organizmu i zbudować masę mięsniową. Po pierwszej serii przybyło mi jakieś 3kg, po drugiej 2kg.
Co zaś się tyczy tych negatywnych stron to warto wiedzieć że każdy organizm różnie reaguje na kreatynę. Niektórzy biorą, ćwiczą i rosną, inni biorą, ćwiczą i nie widzą żadnych efektów a jeszcze inni mają po niej mdłości, problemy z rzołądkiem a nawet czasami lądują w szpitalu. Poza tym zdaża się że przy wzmożonym przyroście mięśni skóra nie wytrzymuje i pojawiają się rozstepy, czasem bardzo nieładne :-| Niektórzy mówią też, że jeśli teraz nie zobaczymy negatywnych skutków, to zobaczymy je za 30 lat ale na ten temat nie potrafię nic powiedzieć bo nie znam takich osób.

#34 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2008 - 09:36

A Ty w ogóle czytałeś co ja na ten temat napisałem? A może nie musisz skoro wszystko na temat suplementów wiesz najlepiej ?! :mrgreen:


Troszke interesuje sie tematem, wszyskiego jednak jeszcze nie wiem i pewnie wiedziec nie bede.
Jednak posiadane przezemnie informacje pozwalaja stwierdzic ze wiekszosc informacji o szkodliwym oddzialywaniu kreatyny na organizm ludzki to bzdura.
Pozytywny wplyw rowniez jest mocno przesadzony, w sumie to oczekiwania ludzi sa przesadzone.
Wiekszosci wydaje sie ze cykl kreatynowy zdziala cuda pokroju sterydow :)
Tak niestety nie jest.

Obecnie jestem w trakcie drugiego podejscia do rozbudowania masy miesniowej, pierwsze to male nieporozumienie.
W tej chwili po niecalych 3 miesiacach trenigow waga wzrosla o 11kg, nogi(udo) wieksze o 6cm...przy tym kreatyna(Storm) to tylko dodatek do treningu i odzywania.

#35 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 10 marzec 2008 - 11:48

po niecalych 3 miesiacach trenigow waga wzrosla o 11kg


zycze szczescia twojej pikawce za kilka, moze kilkanascie lat.

#36 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2008 - 13:25

pingpongista2 uwielbiam Twoje posty, tyle rzeczy mozna sie z nich dowiedziec.
Mysle ze powinienes wspolpracowac z jakims teamem zawodowym przy konsultacjach dietetyczno-zdrowotnych, sami mistrzowie wychodziliby z pod Twoich skrzydel.

#37 sireus

sireus
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądOpole

Napisano 10 marzec 2008 - 13:42

Panowie, dajcie już spokój :-/ Każdy własną drogą chce dochodzić do wyznaczonych sobie celów.Wszyscy mamy do tego prawo!

#38 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 10 marzec 2008 - 15:16

Rafalku pogadamu za 15 lat, jak ci styknie rowno 40 ;-) zobaczymy co bedziesz mial do powiedzenia nt nabierania 11kg w niecale 3 miechy. swoja droga dobry jestes jesli tyle ci wyszlo na samej dietce buahaha;>

#39 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2008 - 17:11

Rafalku pogadamu za 15 lat, jak ci styknie rowno 40 ;-) zobaczymy co bedziesz mial do powiedzenia nt nabierania 11kg w niecale 3 miechy. swoja droga dobry jestes jesli tyle ci wyszlo na samej dietce buahaha;>


Dobry trening, dobra micha, praktycznie rezygnacja z treningow kolrskich to waga idzie.
Po Twoich postach wnioskuje totalna nieznajomosc tematu ale nie ma problemu, wszak nie kazdy potrafi ogarnac kazde zagadnienie.
Skup sie na tym w czym sobie radzisz i jestes naprawde dobry, sukcesow zycze :)

#40 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 10 marzec 2008 - 17:24

Moglibyście trochę wyluzować :-| Takie przedrzeźnianie nic nie da ...

Tik_Tak wspominał w swoim poście o programie dotyczącym diety. Dla zainteresowanych podaję link bo też coś takiego znalazłem ale jeszcze nie korzystałem 8-) http://darkthorn.republika.pl/dp.htm



Dodaj odpowiedź