Skocz do zawartości


Kupilem Rower Szosowy I Brak Kondycji.

brak kondycji

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
78 odpowiedzi w tym temacie

#61 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 maj 2020 - 11:05

w twojej sytuacji rower to nie wszystko, powinieneś zacząć od aktywności angażujących jak największe partie ciała, nie tylko nogi

tu musi pójść gruba zmiana trybu życia

lżejsza dieta, poranek od spokojnej rozgrzewki, przysiadów, wykroków, skłonów, ruchu biodrami itp tak żeby rozruszać wszystkie stawy, raz na godzinkę wstać od kompa czy czego tam, rozruszać się z 5min

po każdej jeździe rozciąganie i rolowanie, bez tego nogi betony

fajna opcja to przynajmniej pół godz. dziennie na otwartej siłowni (o ile już można korzystać), nie muszą to od razu być niewiadomo jakie ćwiczenia, ważne żeby ciało poczuło że ma stawy i mięśnie

 

i do tego konsekwencja, nie od razu Rzym zbudowano

nastawić się psychicznie na motywację gdy idzie dobrze zamiast demotywację gdy nie masz siły 



#62 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 21 maj 2020 - 13:05

To chyba w Norrland albo z włączonym trybem nieśmiertelności w stylu Terriego Barentsena (-> youtube).
W normalnym mieście masz co 300 metrów skrzyżowanie ze światłami. Licząc, że zatrzyma Cię co drugie zatrzymasz się 16-cie razy. Trudno w takich warunkach wyciągnąć średnią 30 km/h (10 km/20 min.)

Edit: Nie neguję Twoich słów. Ale przyznaj, że masz specyficzne warunki.

Co ty gadasz, wszystko jest możliwe, wystarczy ustawić autopauzę na prędkość minimalną 25km/h i nagle średnia winduje ku górze jak szalona, a i jest czym na Stravie się chwalić i od kogo graty przyjąć :D

Nie ma się co śmiać, znam takich co tak robią i brakuje im aktywności niemal na każdym zakręcie urywając w ten sposób nawet kilkanaście minut z 3h jazdy.

Można? :D

#63 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 maj 2020 - 13:29

Z tego co wiem i sprawdziłem, to na Strava autopauza jest ignorowana. Tam algorytm przelicza zatrzymanie przez jakiś określony czas. Nawet jeśli nie będzie zapisu pomiędzy punktami, gdzie była włączona autopauza, to i tak nastąpi przesunięcie w tym czasie, stąd algorytm strava wyliczy średnią prędkość pomiędzy kolejnymi zarejestrowanymi punktami (dziura autopauzy traktowana jest jak brak sygnału gps).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#64 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2020 - 17:09

Rowerem miejskim 30km/h śmiechu warte.

#65 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2020 - 17:48

Dzięki Cauchy za cenne rady i motywacje.

#66 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 21 maj 2020 - 18:04

Prozor, nie wiem czy się rozumiemy. Sprawdzałem to, Strava liczy śr. prędkość tylko z czasu ruchu, a nie z czasu aktywności. Dla Stravy 30s pauzy oznacza brak ruchu gdy tymczasem rower może się poruszać np. 10km/h.

Zainstaluj dodatek Strava Sauce, tam to wyjdzie. Taki delikwent może mieć ze Stravy 33km/h, a na Sauce już tylko 29. Kilka dni temu to analizowałem, gościowi uciekło 15 minut jazdy na co drugim zakręcie :D

#67 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 maj 2020 - 08:13

Przy okazji sprawdzę, sosik już dawno w moim użyciu ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#68 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2020 - 09:14

Rowerem miejskim 30km/h śmiechu warte.

A to niby dlaczemu ? pierwsza zasada w życiu powinna być taka że nie neguje się czegoś, czego sam nie jesteś w stanie osiągnąć a inni to robią. 



#69 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2020 - 14:23

Strava pokazuje mi , ze w tym tygodniu przejechalem 80km i przytylem 0,5kg. Cos tu zle zadzialalo.



#70 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2020 - 19:57

Strava pokazuje mi , ze w tym tygodniu przejechalem 80km i przytylem 0,5kg. Cos tu zle zadzialalo.

Strava pokazuje ze przytyles matko i corko co tu sie odpapapawiania.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

#71 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2020 - 23:04

Coraz częściej nachodzą mnie wątpliwości czy oby na pewno dokonałem słusznego wyboru kupując rower szosowy. Może lepszy by był gravel w moim przypadku jako, że mam do szosy ponad kilometr drogi szutrowej? Z drugiej jednak strony to jest jakiś kompromis pomiędzy rasową szosa z oponami 25c a MTB. Na YT zachwalają te gravel ale to nie będzie nigdy rower szosowy. Co z tego, że baranek jak opony są ciężkie i przyspieszenie tym rowerem jest gorsze. Czy te opony 35c poradzą sobie z kamykami strzelającymi spod kół? No i szosa nie będzie rowerem turystycznym. Hmmm... jak na razie nie wybieram się do Afryki na wyprawę życia więc chyba się z tym m pogodzę. Moje wycieczki nie będą trwały dłużej niż jeden dzień o i ile będą chyba ze lenistwo weźmie górę. Moim celem jest przejechanie kiedyś 200 km że średnia 25km/h tak aby odwiedzić ciekawe miejsca. Dystans taki to pozwala na eksplorację np. innego województwa planując nocleg w hotelu. Myślę, że jednak gravel jest przereklamowany. Co o tym sądzicie?

#72 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 22 maj 2020 - 23:09

Grawel nie ma być szybki na asfalcie. To ma być wszechstronny rower do jazdy w lekkim terenie dla osób preferujących szosową konfigurację roweru

#73 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maj 2020 - 07:38

Strade bianche jest po kilkadziesiat km szutrowkach i nikt tam na gravelach nie jezdzi, ani nawet na endurance.

Szosa to szosa, do turystyki sie nadaje pod warunkiem ze wybierasz sie w miejsca z przygotowana infrastr drogową. Jednym rowerem i tak wszystkiego nie obskoczysz, zawsze bedzie jakis kompromis. A to pod gorke bedzie ciezko, a to na polna droge nie zjedziesz, a to przyspieszenia miec nie bedziesz, a to na singlach nie pomkniesz..

#74 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2020 - 19:52

Masz calkowita racje cauchy. Po przemysleniach doszedlem do wniosku, ze nie warto isc na kompromis i ladowac sie w polsrodki. W szosie zachwycila mnie lekkosc przyspieszania i ogolna waga roweru w porownaniu do crosa, ktory teraz wydaje sie strasznie ciezki. Ogolnie nie przepadam za jazda po terenie jednak na szosie jakos daje rade przejechac szutrowy odcinek z domu do asaltu. Do jazdy po bulki do sklepu zostawilem sobie tego crosa i jak mnie najdzie jazda po terenie. To tak samo jak ze sportowym samochodem, ktoryym nie przewozi sie mebli ze sklepu czy jezdzi po wysokich kraweznikach. Zawsze jest cos za cos.



#75 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 24 maj 2020 - 07:57

Masz calkowita racje cauchy. Po przemysleniach doszedlem do wniosku, ze nie warto isc na kompromis i ladowac sie w polsrodki. W szosie zachwycila mnie lekkosc przyspieszania i ogolna waga roweru w porownaniu do crosa, ktory teraz wydaje sie strasznie ciezki. Ogolnie nie przepadam za jazda po terenie jednak na szosie jakos daje rade przejechac szutrowy odcinek z domu do asaltu. Do jazdy po bolki do sklepu zostawilem sobie tego crosa i jak mnie najdzie jazda po terenie. To tak samo jak ze sportowym samochodem, ktoryym nie przewozi sie mebli ze sklepu czy jezdzi po wysokich kraweznikach. Zawsze jest cos za cos.

Dużo myślisz mało jeździsz, kondycji tak nie zdobędziesz xD



#76 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 24 maj 2020 - 08:08

Co do jazdy miejskiej rozważam rower czasowy aby zejść z poniżej 20 minut na dojazd do pracy.

 


  • cauchy i dmxzor lubią to

#77 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 24 maj 2020 - 08:21

Rower czasowy nie nadaje sie do jazdy po miescie. Ma agresywna geometrie i pozycja na nim jest typowo aerodynamiczna.



#78 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 24 maj 2020 - 09:07

0ccfa87abb92d95e94a74b145c0a3713.jpg
  • Robert74 i kudl4t4 lubią to

#79 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 maj 2020 - 17:29

Co racja, to racja. Zamykam.


  • Robert74 i lukaszzsch lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect