Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strava Zaznaczanie Nowych Tras


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 05 maj 2020 - 12:49

Cześć Wszystkim.

 

Ostatnio wyznaczałem sobie na stravie trasę i zauważyłem ,że w mojej okolicy jest dużo dróg polnych szutrowych które nie są oznaczone na mapach stravy a są całkowicie przejezdne (tą przerywaną linią).

Czy jest możliwość żeby samodzielnie umieścić na stravie takie oznaczenia dróg które nie są oznaczone?

Chciałbym to zrobić bo może komuś to się przyda przy wyznaczaniu tras. 

 

Pozdrawiam;) 

 

 

 



#2 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 05 maj 2020 - 14:31

Nie da się. 



#3 KLXN

KLXN
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 10 maj 2020 - 11:10

Strava używa OpenStreetMap która jest tworzona przez społeczność, wiec to się chwali ze chcesz pomoc z ulepszeniem map. Żeby to zrobić musiał byś to zrobić przez https://www.openstreetmap.org/

Trzymam kciuki żeby wystarczyło Ci zapału żeby to zrobić :)



#4 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 maj 2020 - 15:46

Która Strava? :P Bo mapa na androidzie jest zupełnie inna, niż na wersji webowej. Wersja webowa to jest dramat, do tej pory nie ma tam drogi ekspresowej oddanej do użytku pod koniec 2018 roku. Na androidzie jest.



#5 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 maj 2020 - 17:28

Biorąc pod uwagę, że jazda rowerem drogą ekspresową jest prawnie niedowolna, to akurat najmniejszy problem.

Ale jeśli aktualność mapki na androidzie jest co najwyżej z roku 2018, to już gorzej. A patrząc na drogi leśne na tej "mapie" to... po prostu ich nie ma. Do jazdy terenowej toto w ogóle się nie nadaje.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 maj 2020 - 17:51

Pewnie zależy od regionu, bo u mnie w lasach wszystkie single na stravie są.



#7 KLXN

KLXN
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 10 maj 2020 - 18:19

Wyznaczanie tras i generalnie „route builder” bazuje na OpenStreetMap.
Na iOSie i Androidzie inne mapy są używane tylko do wyświetlania, wiec nie ma to znaczenia w kontekście tego tematu. Pytanie dotyczyło uwzględniania dodatkowych ścieżek przy budowaniu trasy.



#8 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 10 maj 2020 - 23:49

Innymi słowy, fajnie byłoby gdyby heatmapa starvy aktualizowała OpenStreetMap :)



#9 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 maj 2020 - 07:53

Wyznaczanie tras i generalnie „route builder” bazuje na OpenStreetMap.
Na iOSie i Androidzie inne mapy są używane tylko do wyświetlania, wiec nie ma to znaczenia w kontekście tego tematu. Pytanie dotyczyło uwzględniania dodatkowych ścieżek przy budowaniu trasy.

 

Nie do końca i nie tylko. Wszystkie aktualne mapy, które można użyć do planowania trasy w Strava to:

1bf761b0bc407a5353006ea0bb24e914.jpg

Fakt, większość chyba bazuje na OSM. Mapa Standard jest używana do wyświetlania w urządzeniach mobilnych (przynajmniej na Androidzie) i tam z drogami leśnymi kiepsko. W przeglądaniu zaplanowanej (wcześniej) trasy jednak większość jest, ale na dość mocnym powiększeniu.

Dodawania własnych dróg w planerze tras stravy nie ma.

 

No właśnie, że od ponad roku pracują nad planowaniem trasy w urządzeniu mobilnym, 

SketchARouteGIF-allLayers_1000x1000.2019

 

ponoć to miało być dla subskrybentów, a że nie posiadam subskrypcji, to nie mam pojęcia, czy to wprowadzili do użytku... 


  • KLXN lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 11 maj 2020 - 11:54

Nie do końca i nie tylko. Wszystkie aktualne mapy, które można użyć do planowania trasy w Strava to:

1bf761b0bc407a5353006ea0bb24e914.jpg

Fakt, większość chyba bazuje na OSM. Mapa Standard jest używana do wyświetlania w urządzeniach mobilnych (przynajmniej na Androidzie) i tam z drogami leśnymi kiepsko. W przeglądaniu zaplanowanej (wcześniej) trasy jednak większość jest, ale na dość mocnym powiększeniu.

Dodawania własnych dróg w planerze tras stravy nie ma.

 

No właśnie, że od ponad roku pracują nad planowaniem trasy w urządzeniu mobilnym, 

SketchARouteGIF-allLayers_1000x1000.2019

 

ponoć to miało być dla subskrybentów, a że nie posiadam subskrypcji, to nie mam pojęcia, czy to wprowadzili do użytku... 

 

Wprowadzili, ale jeszcze nie jeździłem tak wyznaczoną trasą.





Dodaj odpowiedź