Skocz do zawartości


Zdjęcie

Widelec. Tulejka Obejmująca Śrubę W Widelcu. Co Z Nią Zrobić?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 8850

8850
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 06 maj 2020 - 07:41

Szosa. Widelec karbonowy przód. Podniosłem mostek z podkładkami maksymalnie do góry. W widelcu mam tulejkę dystansującą plastikową  czarną przez którą przechodzi długa śruba do kasowania luzu na łożyskach widelca i jednocześnie mocuje kapsel nakrętka od góry widelca przy mostku. Tulejka jak rozumiem powoduje że ta rozetka w środku nie wyjedzie do góry. Co mam z tulejką zrobić? Tą rozetkę umieściłem mniej więcej w środku na wysokości mostka pomiędzy pierwsza a drugą śrubą dokręcającą mostek.

Mam tulejkę przyciąć i wkręcić do środka? Tulejka mieściła się i była wkręcona wtedy kiedy mostek był maksymalnie w dole. W obecnej chwili tulejka nie mieści się ponieważ  jest za długa o ok 2 cm i jeśli przykręcę śrubę i zakończenie górnego widelca wówczas odstaje od góry. Co z tym zrobić?

 

Załączam pliki

 

 

Załączone pliki



#2 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 07 maj 2020 - 20:33

A ekspander (rozetkę) możesz włożyć i rozszerzyć bez tej tulejki i śruby do kapsla (jak zazwyczaj - rozpręża się imbusem bez potrzeby wkładania śruby a dopiero potem, gdy ekspander zamocowany jest już na "mur beton" dokręca się korek likwidując luz) czy to jakiś magiczny system, że rozpręża się dopiero z tą tulejką dokręcając przy okazji kapsel ?

Bo ten system jakiś dziwny (ekpsander ma małą wysokość i gładką powierzchnię).



#3 8850

8850
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 08 maj 2020 - 08:24

Rozszerzanie działa jak trzeba, mogę kasować luz łożysk w widelcu.  Śruba dokręca kapsel  W pierwszej chwili myślałem że tulejka plastikowa przez którą przechodzi śruba jest to po aby expander (rozetka) nie wyszła za wysoko do góry. Ale mostek mam poniesiony na maksa do góry wobec tego tulejka jest za długa i jeśli ją włożę do śruby to okazuje się że kapsel wystaje 2 cm ponad mostek, dlatego tulejkę ze zdjęcia wyciągłem i nie wiem co z nią zrobic...



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 maj 2020 - 08:59

Nawet jak dotniesz ta tulejke, to i tak wydaje mie sie, ze sruba nie ma na tyle gwintu zeby weszla w ekspander i jednoczesnie nie wystawala nad kapslem. Czemu chcesz koniecznie umiescic ekspander na wysokosci mocowania mostka? Z tego co widze, to ten ekspander to jakas guma/plastik?
Tak poza tym to polecilbym zakup jakiegos normalnego ekspandera.



Dodaj odpowiedź