Skocz do zawartości


Zdjęcie

All-New Trek Émonda (3Rd Gen)


662 odpowiedzi w tym temacie

#261 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 lipiec 2020 - 08:17

A dlaczego bez gwarancji? 

 



#262 tomekjak

tomekjak
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 lipiec 2020 - 08:21

A dlaczego bez gwarancji? 

Bo sprzedawca tłumaczy, iż - Gwarancja jest umową handlową między sprzedawcą a pierwszym właścicielem, tj. Mną, i nie podlega przeniesieniu, jak ma to miejsce w przypadku większości towarów konsumpcyjnych. To oczywiście znalazło odzwierciedlenie w cenie sprzedaży.



#263 tomekjak

tomekjak
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 lipiec 2020 - 08:24

Widzisz jakiś związek?

Podobna do Treka? ;-)



#264 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 lipiec 2020 - 08:57

Z tym kupowaniem na firmę jest chyba ryzyko, że jak ten znajomy wpadnie w tarapaty finansowe to komornik może ci zająć rower.

 

Odnośnie legalności: nie można zrobić tak, że on kupi ten rower w celach marketingowych? Spisać z nim jakąś umowę na użyczenie roweru do treningów w zamian za reklamę jego firmy na wyścigach. Zamówić klika koszulek, które będą mieć wkomponowane logo jego firmy jako sponsora. Może wtedy znajomy miałby możliwość sponsorować część kosztów wyjazdów i startów i wrzuci sobie w koszty....



#265 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:07

Bo sprzedawca tłumaczy, iż - Gwarancja jest umową handlową między sprzedawcą a pierwszym właścicielem, tj. Mną, i nie podlega przeniesieniu, jak ma to miejsce w przypadku większości towarów konsumpcyjnych. To oczywiście znalazło odzwierciedlenie w cenie sprzedaży.

 

To jako ktoś kto się trochę zna powiem Ci, żebyś kupił, bo ktoś pier*** głupoty. Gwarancja zawsze podąża za rzeczą.

 

Zawsze nabywając rzecz nabywasz wierzytelność z tytułu gwarancji.

 

 

I gwarancja to nie jest umowa handlowa XDDDDDDDDDDDDDD



#266 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:25

Z tym kupowaniem na firmę jest chyba ryzyko, że jak ten znajomy wpadnie w tarapaty finansowe to komornik może ci zająć rower.

A co jak prywatnie wpadniesz w "tarapaty finansowe" to komornik ci już w Twojej opinii nie zajmie roweru? :D

 

Z takich ciekawostek jeszcze analizowanych na studiach to jedyne co na obecną chwilę w miarę dobrze zabezpiecza Cię prywatnie od działań podejmowanych w podmiotach zależnych to twór (inaczej ciężko to nazwać) hybrydowy składający się z bodaj spółki komandytowo-akcyjnej i spółki z o.o. , ale szczerze mówiąc to jest pytanie do kogoś kto ma temat bardziej na świeżo

 

 

dmxzor, pamiętasz z czego dokładnie taka hybryda którejś spółki cywilinoprawnej i spółki z.o.o. się składała?



#267 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:33

 

 

dmxzor, pamiętasz z czego dokładnie taka hybryda którejś spółki cywilinoprawnej i spółki z.o.o. się składała?

 

Nie cywilnoprawnej, tylko handlowej ;-) Cywilnoprawna to jest tylko umowa spółki cywilnej, ale ona ma się nijak do z o.o., bo nie może być udziałowcem.

 

To o czym mówisz to Sp. z o.o. Sp. k. Czyli spółka z o.o. będąca komplementariuszem w spółce komandytowej, ale chroni to tylko pozornie bo da się dobrać do każdego człowieczka stojącego za tym. Kwestia czasu i chęci ;-) Ale jak widzę Sp. z o.o. Sp. k to widzę przekręt od razu :D



#268 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:34

A co jak prywatnie wpadniesz w "tarapaty finansowe" to komornik ci już w Twojej opinii nie zajmie roweru? :D

 

Z takich ciekawostek jeszcze analizowanych na studiach to jedyne co na obecną chwilę w miarę dobrze zabezpiecza Cię prywatnie od działań podejmowanych w podmiotach zależnych to twór (inaczej ciężko to nazwać) hybrydowy składający się z bodaj spółki komandytowo-akcyjnej i spółki z o.o. , ale szczerze mówiąc to jest pytanie do kogoś kto ma temat bardziej na świeżo

 

dmxzor, pamiętasz z czego dokładnie taka hybryda którejś spółki cywilinoprawnej i spółki z.o.o. się składała?

 

Chodzi oczywiście o spółkę komandytową, w której komplementariuszem (wspólnikiem) jest spółka z o.o. 



#269 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:36

Ale jak widzę Sp. z o.o. Sp. k to widzę przekręt od razu :D

 

W branży nazywamy to optymalizacją ;) 



#270 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:37

Nie cywilnoprawnej, tylko handlowej ;-) Cywilnoprawna to jest tylko umowa spółki cywilnej, ale ona ma się nijak do z o.o., bo nie może być udziałowcem.

 

To o czym mówisz to Sp. z o.o. Sp. k. Czyli spółka z o.o. będąca komplementariuszem w spółce komandytowej, ale chroni to tylko pozornie bo da się dobrać do każdego człowieczka stojącego za tym. Kwestia czasu i chęci ;-) Ale jak widzę Sp. z o.o. Sp. k to widzę przekręt od razu :D

 

Chodzi oczywiście o spółkę komandytową, w której komplementariuszem (wspólnikiem) jest spółka z o.o. 

 

Dzięki, właśnie wiedziałem, ze coś pomieszałem tylko nie byłem pewien czy to twór z cywilną czy handlową połączoną z z o.o. Oczywiście na forum nikogo nie namawiamy to oszukiwania i nie to miałem na myśli - ot są po prostu są mniej i bardziej ryzykowne działalności. Czasem nie trzeba się zbytnio zabezpieczać czasem warto.

 

Natomiast takie bezpieczeństwo w normalnej umowie powinny oferować instytucje ubezpieczeniowe, na szerszą skalę i bardziej przystępną niż to co obecnie w PL mamy.



#271 tomekjak

tomekjak
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:40

To jako ktoś kto się trochę zna powiem Ci, żebyś kupił, bo ktoś pier*** głupoty. Gwarancja zawsze podąża za rzeczą.

 

Zawsze nabywając rzecz nabywasz wierzytelność z tytułu gwarancji.

 

 

I gwarancja to nie jest umowa handlowa XDDDDDDDDDDDDDD

Sprzedawca jest z UK, dostał ramę jako zamiennik bezpośrednio z Meridy UK. W razie czegoś pewnie u nich bym musiał reklamować ramę. Rozmiar pasuje, ale nadal się waham :-)



#272 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:56

A co jak prywatnie wpadniesz w "tarapaty finansowe" to komornik ci już w Twojej opinii nie zajmie roweru? :D

Wtedy to są twoje kłopoty a nie sytuacja, w której przez czyjeś kłopoty stracisz rower.



#273 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 10:00

Wtedy to są twoje kłopoty a nie sytuacja, w której przez czyjeś kłopoty stracisz rower.

No tak, można zwalać na kontrahentów itd., czasem faktycznie ktoś się spóźnia z płaceniem itd., ale to tak czy tak problem płynności finansowej w Twojej działalności, jeżeli jedno opóźnienie kontrahenta zabija ją.



#274 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 lipiec 2020 - 10:36

Odnośnie legalności: nie można zrobić tak, że on kupi ten rower w celach marketingowych? Spisać z nim jakąś umowę na użyczenie roweru do treningów (...)

Musiałbyś jeszcze "tylko" wykazać, że w chwili dokonania inwestycji istniała realna szansa, że Twoja korzyść z reklamy na Wyścigu o Puchar Wójta Kobyłkowa Małego przekroczyłaby poniesione koszty. Tylko pod takim warunkiem masz w ogóle prawo księgować koszty: muszą to być koszty uzyskania przychodu, a nie "kupuję i biorę fakturę".

 

W przeciwnym razie miałbyś prawo kupić jacht za milion, a potem wynająć go raz za tysiąc i myśleć, że masz poduszkę pod tyłkiem - chyba sam dostrzegasz tu absurd, prawda? ;)

 

Kontrolerzy skarbowi może i nie wszystko wyłapią, ale idiotami naprawdę nie są, jak to tutaj sugerujesz ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#275 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 lipiec 2020 - 11:05

No tak, można zwalać na kontrahentów itd., czasem faktycznie ktoś się spóźnia z płaceniem itd., ale to tak czy tak problem płynności finansowej w Twojej działalności, jeżeli jedno opóźnienie kontrahenta zabija ją.

 

Nie o to chodzi. Nawiązywałem do sytuacji, w której nie bierzesz roweru na swoją firmę, tylko na firmę znajomego. Ty płacisz za rower a przez jego ewentualne kłopoty możesz go stracić.



#276 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 11:24

Nie o to chodzi. Nawiązywałem do sytuacji, w której nie bierzesz roweru na swoją firmę, tylko na firmę znajomego. Ty płacisz za rower a przez jego ewentualne kłopoty możesz go stracić.

A to już szkoda gadać, nie wiedziałem że odnosisz się do tego przypadku. Inna sprawa, że komornik dopiero jakoś ten rower musi znaleźć, albo kolega musi kolegę wydać.. Nie no nie chcę nawet drążyć. Dla mnie to już trochę poniżej pewnej granicy.



#277 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 15:20

Nie wiem, czy kogoś to interesuje ale właśnie zauważyłem, że wszystkie Emondy w wersji SRAM eTap są wyposażone od razu w miernik mocy. A z Shimano jedynie SLR9 ma miernik mocy Dura Ace.


  • dywyn lubi to

#278 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 lipiec 2020 - 17:28

komornik dopiero jakoś ten rower musi znaleźć, albo kolega musi kolegę wydać.

Albo nasłać skarbówkę, która bardzo chętnie sprawdzi, gdzie są aktywa za 30k kupione "za firmowe", i odpowiednio właściciela z tej niepamięci wyleczy.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#279 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 18:56

Albo nasłać skarbówkę, która bardzo chętnie sprawdzi, gdzie są aktywa za 30k kupione "za firmowe", i odpowiednio właściciela z tej niepamięci wyleczy.

Generalnie - nie tędy droga :)



#280 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 21 lipiec 2020 - 11:15

Suport T47 chodzi strasznie ciężko w porównaniu do BB90. Byłem zdziwiony i sprawdziłem w innym rowerze i niestety chodziło tak samo. Mam nadzieje, że to się wyroi albo czeka mnie wymiana łożysk.





Dodaj odpowiedź