Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne Luzy Koronek Nowej Kasety 11S


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartek em

bartek em
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 18 czerwiec 2020 - 19:28

Cześć mam taki problem.

Piasta D412SB, bębenek shimano pod 11s. Wszystko nowe, założyłem kilku tygodniową kasetę 11s sunrace SCMS7 i wszystko hulało aż miło. Postanowiłem jednak zarzucić lżejsza kasetę i doinwestowałem w Sunrace MX8 (http://www.sunrace.c...ts/detail/csmx8)

Jednak po przekładce i dokręceniu kasety (nie mam klucza dynamo.) koronki mają luz względem siebie, występuje milimetrowe ruszanie się do przodu zgodnie z obrotem piasty i do tyły, luz samej kasety przy szarpaniu za kasetę i zblokowaniu piasty jest minimalny można powiedzieć w normie. Skąd ten luz i czy tak jeździć (zmiana biegów jest wyraźnie głośniejsza) ewentualnie co z tym fantem zrobić. Poprzednia kaseta (gdzie pałąk jest na całości a tylko 2 ostatnie koronki się dokłada tego problemu oczywiście z racji budowy nie miała, tutaj tylko 3 duże zębatki mają pałąk, reszta jest dokładana na bębenek.


bart miro


#2 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 18 czerwiec 2020 - 20:31

Co się na pewno stanie, to z racji luzu bębenek zostanie szybko wycięty, co będzie skutkowało jeszcze większym luzem.
Jeśli dobrze rozumiem, to nie możesz skasować luzu nakrętką? Masz falistą podkładkę na końcu?

#3 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 czerwiec 2020 - 20:52

Zakladajac, ze nie brakuje jakis dystansow pomiedzy koronkami (nie znam tej kasety), wrzuc podkladke na bebenek, a potem kasete. W ten sposob skasujesz istniejacy luz. A ta poprzednia nie ruszala sie cala?

#4 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 18 czerwiec 2020 - 21:00

No i pamiętaj, że 40Nm to całkiem sporo. Jeśli przykręcasz tak tylko by się trzymało to może być powód.



#5 bartek em

bartek em
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 18 czerwiec 2020 - 21:15

Poprzednia kaseta Sunrace SCMS7, nie miała podkladki na bębenku i dociska się idealnie nakrętką bez podkładki. Ta nowa Sunrace MX8 nie ma żadnych dodatkowych podkładek, za to nakrętka na niej ma cieniutką podkładkę. Wychodzi na to że ta 11s i tamta 11s na dodatek tej samej firmy ale tej nowej jakby nie można docisnąć trochę absurdalne. Może zdemontować z nakrętki tą cienką podkładkę ? Dodam że serio dociskam mocno wiele kaset wymieniałem i pierwszy taki problem.


bart miro


#6 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 18 czerwiec 2020 - 21:36

Tak jak napisał 1415chris. Zamontuj z minimalną podkładką choćby po to by zobaczyć czy coś się zmienia. W kasetach 10-tkowych > tiagry były takie 1mm w komplecie.

Ew. poszukaj na allegro Y1Z807000.

Ta cienka podkładka w nakrętce to premium ;-)

Ja bym jej nie ruszał. Łatwiej się z nią odkręca nakrętkę.

 



#7 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 18 czerwiec 2020 - 21:54

Kaseta jest mtb więc 11 rzędów jest Szerokości 10 rzędów mtb. Na bębenku szosowym kaseta mtb 11sp będzie siedzieć z luzem

#8 bartek em

bartek em
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 18 czerwiec 2020 - 22:06

Zastanawia mnie tylko dlaczego w takim razie CSMS7 teoretycznie też kaseta mtb dobrze tu pracuje, nie ma luzu? Pewnie skończy się tak że tą nową będę musiał sprzedać, niestety zwrócić nie mogę bo widać ślady montażu....szkoda bo 250 PLN w plecy


bart miro


#9 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 18 czerwiec 2020 - 22:15

Załóż podkładkę i ustaw przerzutkę.

#10 bartek em

bartek em
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 18 czerwiec 2020 - 22:28

Taką jak kolega Yudo napisał powyżej?

Y1Z807000 1mm

bart miro


#11 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 18 czerwiec 2020 - 22:42

Każdy sklep rowerowy powinien tego mieć tonę. Zapytaj, gdybam że nawet dostaniesz w prezencie.

#12 bartek em

bartek em
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 18 czerwiec 2020 - 23:03

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. Sprawa wyjaśniona


bart miro




Dodaj odpowiedź