Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Do Jazdy Po Beskidzie Żywieckim.


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kapa3991

kapa3991
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 11 lipiec 2020 - 17:33

Czołem!
Pewnie takich tematów, jak mój było już wiele, jednakże chciałbym stworzyć swój odrębny wątek, żeby przedstawić swój pogląd na sprawę.
Jeżdżę rowerem szosowym dwa lata, wcześniej jeździłem, w zasadzie nadal jeżdżę na rowerze enduro.
Aktualnie używam szosy Sensa Trentino. Powoli zaczynam odczuwać, że rower zaczyna mnie ograniczać. Swoje robi waga, koła, aluminiowa rama - gorsza sztywność, ale to zapewno każdy z Was zna.
Szukam roweru, który będzie stosunkowo lekki, będzie ułatwiał zdobywanie wysokości.
Myślałem nad Trekiem Emodna SL6 jednakże cena/waga mówiąc szczerze nie powala.
Drugim moim wyborem był Canyon Ultimate CF 8.0
Dobry osprzęt, spoko waga, jednakże z tego co czytałem tutaj na forum dosyć stara konstrukcja ramy. Minusem w ofercie firmy z Niemiec jest brak systemu ratalnego.
Zdecydowanym faworytem na chwilę obecną jest Giant TCR Advanced 1 Disc.
Waga 8.2 kg, po zmianie kół, można uzyskać te 500-600g mniej.
Cena roweru to 11 tysięcy złotych plus koła 3000 tysiące w sumie około 14 tysięcy złotych.
Dużym plusem jest również możliwość zakupu roweru na raty.
Chciałbym przeznaczyć na rower około 13 tysięcy.
Może ktoś podrzuci mi jakieś swoje propozycje?
Pozdrawiam!

#2 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 11 lipiec 2020 - 19:33

Spójrz na ofertę Cube https://www.cube.eu/...ashyellow-2020/


projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#3 gresw

gresw
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Skądtychy

Napisano 16 lipiec 2020 - 21:06

Jestem na prawie  świeżo po wyborze - założenia były podobne i padło na scotta adicta rc 30 (zmieściłem się w twoim budżecie :), przy czym giant miał być rezerwowym wyborem, jak nie wybiorę czegoś innego z tych "bardziej renomowanych" marek przy czym ze wskazaniem na marki gdzie mogłem liczyć na większy rabat. Brałem jeszcze pod uwagę Tarmaca i Supersixa. 

Zanim zaczniesz wybierać na ostro to upewnij się jaka rzeczywiście cenę jesteś w stanie dostać (nie wiem jak teraz bo ponoć rowery wymiotło ja zamawiałem w lutym)  i czy rower jest dostępny.

na tego TCR i Emondę SL6 zaproponowano mi rabaty na wejście jako klientowi z ulicy po 12 % (a widzę że porównujesz ceny katalogowe). Z kolei supersix w moim rozmiarze i  malowaniu które mi się podobało nie był w ogóle dostępny w Europie.

Tym razem założenie było takie, że rower ma się mi podobać (w tym zakresie addict rc przebijał pozostałe zdecydowanie), a cena była na drugim miejscu. Jeżeli trzyma cie budżet to nie trzymałbym się kurczowo ultegry ale brał pod uwagę także rowery na 105 i wybór będziesz miał bardzo duży.

 



#4 kapa3991

kapa3991
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 17 lipiec 2020 - 12:30

O, proszę, tego Scotta nie brałem w ogóle pod uwagę, dzięki za informację.
Z tymi rabatami to jeszcze wszystko jest kwestia tego, czy rower kupię za gotówkę, czy na raty. Przy ratach sprzedawcy nie są tak bardzo skłonni do udzielania rabatów :)

#5 gresw

gresw
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Skądtychy

Napisano 17 lipiec 2020 - 15:39

Zerknij jeszcze na cannondale - może gdzieś dorwiesz supersixa na starej ramie (jeśli lubisz klasykę - wtedy cena powinna być ok, a przy modelu 2020 ja polowałem na wersję z ultegrą od razu z kołami karbonowymi w komplecie (z tym, że stożek tylko 35) ja miałbym go bardzo tanio ale nawet jak wszedłem do "obcego" sklepu to dostałem rabat w granicy twojego budżetu z kołami. No tyle ze rozmiaru na mnie nie było w złotym kolorze, a ten sobie upatrzyłem.



#6 Moshica

Moshica
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 25 lipiec 2020 - 21:04

Kupowałem miesiąc temu pierwszą szosę, oczywiście szukałem używki w perfekcyjnym stanie. Szukanie było problematyczne bo mało sprzętu przez Covid było na rynku. No i się udało, ważne oprócz marki i osprzętu na uwadze miałem malowanie. Brałem tylko pod uwagę Speca, Treka i z włoskich Wiliera, Pinarello. Wybór padł na Tarmaca Speca Sl4 w idealnym stanie na najwyższej grupie Sram Red. Mogę powiedzieć że oprócz świetnej ramy, stylistyki, osiągów, rower jest piekielnie sztywny, reaktywny na depnięcie w pedały no i to prowadzenie. Jestem mega zadowolony, choć apetyt pozostał na Pinerello Dogmę, no ale i tak jest suuuper.

#7 Moshica

Moshica
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 25 lipiec 2020 - 21:12

Niedopisałem, na ramie S-Works i taķą też polecam, fact 11r carbon.



Dodaj odpowiedź