Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dylemat W Wyborze Kół.


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 26 lipiec 2020 - 13:45

Witam
Poszukuję wytrzymalych ( moja waga 102kg) kół do jazdy czysto rekreacyjnej na które chciałbym przeznaczyć ok 600zl. Po
przejrzeniu internetów zastanawiam się nad https://www.rosebike...fradsatz-100098oraz nad składanymi kołami https://daveo.pl//ko...mpion_2.0-1614i z tym, że tu trzeba wydać jakieś trzy stówki więcej i w tym momencie pojawia się dylemat i pytanie do osób bardziej doświadczonych czy może jednak warto dopłacić i wziąc te dt swiss czy też zadowolić sie whr501? A może macie jakieś inne propozycje?
Z góry dzięki za pomoc
Pzdr.

#2 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2020 - 14:32

Kolego, jeżeli chcesz wytrzymałe i trwałe, relatywnie tanie w serwisie koła odpowiedni do Twojej wagi, to wybór jest prosty. Piasty typu Shimano Ultegra, lub 105, ewentualnie w wersji droższej DT Swiss 350, pod 32 otwory, przód i tył. Na przód możesz dać szprychy cieniowane. Obręcze - mavic CXP 22 lub DT Swiss  R 460.



#3 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 26 lipiec 2020 - 16:59

Czyli te koła od daveo są warte uwagi? W prawdzie mają 24 przód i 28 tył ale czytałem, że ilość szprych nie jest wyznacznikiem trwałości kół ..no i podają w specyfikacji, że max waga użytkownika 100kg a ja i tak zamierzam zbić do 90-92kg wiec bym sie zmieścił;)

#4 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2020 - 17:23

Owszem, ilość szprych jest jednym z wyznaczników tak trwałości kół, jak i ich sztywności. Z tą planowana wagą to uważaj: wraz z wiekiem raczej kilogramów nie ubywa, a raczej przybywa ;) W każdym porządnym sklepie rowerowym złożą Ci porządnie koła za niewielką opłatą, z takich części jakie chcesz.



#5 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 26 lipiec 2020 - 18:04

Z tą planowana wagą to uważaj: wraz z wiekiem raczej kilogramów nie ubywa, a raczej przybywa ;)


Widze, że temat nie jest koledze obcy ;)



Dodaj odpowiedź