Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buty Dla Amatora


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 07 sierpień 2020 - 14:34

Cześć. 

Poszukuję nowych butów pod bloki szosowe. Najlepiej aby miały pokrętło BOA. Cena około 300 zł. Zastosowanie amatorskie z możliwością choćby minimalnego przemieszczania się chodząc (do sklepu po banana).

 

Moje propozycje to (wszystkie w rozmiarze 47 lub 48):

1. Scott Road BOA

2. SHIMANO SH-RP301 klamra

3. SHIMANO SH-RP400 boa

4. LAKE CX 176  boa

5. SIDI Level Carbon klamra

6. Northwave torpedo plus carbon pokrętło slw2

 

Czy macie doświadczenie z powyższymi modelami. Ewentualnie swoje propozycje.

Z góry dzięki za pomoc.



#2 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 08 sierpień 2020 - 10:19

Jeśli Ci się nie śpieszy to może poczekaj na Shimano RC 3. Wyglądają całkiem zgrabnie. Maja być dostępne od września. Jest to model z jednym BOA, które ogarnia całościowo mocowanie stopy https://bike.shimano...1/SH-RC300.html



#3 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 19:19

Ale wiesz, że buty to jak majtki, siodełko, kask i okulary.

Każdemu pasuje inaczej.

RC3 wygląda super ale to niski model i ma pokrętło L6 (jednostronne). No i oby nie było tak, że jedno boa ściska w jednym miejscu a jest luźno w drugim.

IP1(dwustronne) jest super ale L6 wypacza ideę BOA.

Bo żeby zapiąć trzeba najpierw rozpiąć.

Często klamra działająca w dwie strony jest lepsza od niskiego BOA.

I teraz niepopularne tezy:

* w butach liczy się wygoda - zapięcie to sprawa trzeciorzędną (najwygodniejsze buty jakie mam są na trzy rzepy, (by nie było, że nie znam się ale się wypowiem mam też topowy model shimano - sphyre)).

* nigdy, przenigdy nie kupię już butów, w których obok spd-sl jest też możliwość zamontowanie spd. Zwłaszcza w wydaniu shimano i speca (już lepiej wygląda tu nawet decathlon - nie mam ale oglądałem). Takie buty mają często możliwość wymiany blaszki od spd co sprawia, że po jakimś czasie się zapada tektura w tym miejscu). Nie wiem jakie masz doświadczenia (hot foot, szeroka stopa) etc. Bo to bardzo wpływa na rekomendacje. Dla mnie najzajeb* buty robił northwave dekadę temu. Ciężkie jak cholera ale wygodne (mam szeroką stopę). Potem poszli w stronę typowego italian fit i już shimano było wygodniejsze.

 

 

 

 



#4 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 08 sierpień 2020 - 20:00

Dzięki za sugestie. Jestem laikiem jeśli chodzi o buty. Mam tylko SPD MTB Shimano w rozmiarze 49 na trzy rzepy. Jest to najniższy model, wygodny ale zbyt luźny i brak możliwości spięcia stopy aby nie latała. Zdaje sobie sprawę co do doboru obuwia - sprawa indywidualna. Boa wydawała mi się wygodna w użytkowaniu. Myślę E też precyzyjnie można dociągnąć buta na stopie. Słyszałem dobre opinie o bucie nr 1 (Scott).

#5 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 10 sierpień 2020 - 07:11

Miałem/mam trzy pary butów z boa i o ile ustawienie jest proste to trzymanie nie jest tak solidne i wymaga okresowego dokręcenia.

#6 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 10 sierpień 2020 - 09:05

Miałem/mam trzy pary butów z boa i o ile ustawienie jest proste to trzymanie nie jest tak solidne i wymaga okresowego dokręcenia.

A czy wg Ciebie pokrętło boa jet trwałe? Działa poprawnie przez całe życie buta? Bo rzepy z upływem lat coraz mniej trzymają.



#7 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 10 sierpień 2020 - 09:22

Boa jest objęte dożywotnią gwarancją (tzn. do końca życia buta).

#8 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 27 sierpień 2020 - 10:35

A czy wg Ciebie pokrętło boa jet trwałe? Działa poprawnie przez całe życie buta? Bo rzepy z upływem lat coraz mniej trzymają.


Pokrętło- zależy od konstrukcji buta. W zimowych specach urwałem bo but jest źle zaprojektowany.
Żyłki lubią się przecierać.
Ogólnie dzięki gwarancji system jest bezproblemowy.

#9 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 27 sierpień 2020 - 11:09

BOA mam w szosowych s-worksach z 2012 roku i w mtb comp od speca. Trzymanie słabe. W obu musiałem wymieniać bo samo się luzowało podczas jazdy. Gwarancja działa ale czy to wygodne nie mieć w czym jeździć przez parę dni. Dodatkowo mam po parze SIDI (szosa+mtb). Tam problemów z systemem żyłkowym nie ma.



#10 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 27 sierpień 2020 - 12:50

Po przejściu na sznurówki nigdy nie wrócę do BOA. Mega wygoda wiązanych butów jest pkt przeważającym dla mnie.

#11 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 31 sierpień 2020 - 12:56

BOA mam w szosowych s-worksach z 2012 roku i w mtb comp od speca. Trzymanie słabe. W obu musiałem wymieniać bo samo się luzowało podczas jazdy. Gwarancja działa ale czy to wygodne nie mieć w czym jeździć przez parę dni. Dodatkowo mam po parze SIDI (szosa+mtb). Tam problemów z systemem żyłkowym nie ma.


Możesz zamówić na zapas. Boa nie nakazuje wysłania wadliwego żeby otrzymać nowe.



Dodaj odpowiedź