Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy Powerpod


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 21 sierpień 2020 - 09:12

Weź zrób zwrot, niech oddadzą Ci kasę. Kup Favero Uno używane na OLX/ FB Market (ok.1,3 / 1,5k) i bądź szczęśliwym posiadaczem pomiaru mocy. Nie trzeba inwestować 2k w pomiar. 

 

 

 

Jak czytam ten temat to tylko się uśmiecham  :D  :D  :D



#22 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 21 sierpień 2020 - 09:40



Weź zrób zwrot, niech oddadzą Ci kasę. Kup Favero Uno

Spoko straci do niego cierpliwość to wtedy kupi Uno, tyle tylko że go wyjdzie jakby kupił Duo Takie to są oszczędności

#23 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 21 sierpień 2020 - 09:50

Jak masz suport GXP, to bierz ode mnie korbę Quarqa z dwustronnym pomiarem 😏
  • artho i dmxzor lubią to

#24 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 21 sierpień 2020 - 11:20

Jak masz suport GXP, to bierz ode mnie korbę Quarqa z dwustronnym pomiarem

Jaka i po ile, że się tak wtrącę we wątek?

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

#25 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 21 sierpień 2020 - 11:54

Jaka i po ile, że się tak wtrącę we wątek?

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka


Wrzucałem w dział Sprzedam, ale już któryś dzień czeka na akceptację przez moda.
https://m.olx.pl/ofe...67-IDGb9vn.html

#26 worms14

worms14
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpień 2020 - 14:10

Pięknie dziękuję za propozycje mierników mocy, jak będę kiedyś w posiadaniu szosy to wybór będę miał już gotowy.

Co do MTB jeżeli będę chciał pójść dalej też wiem jakie opcje wybrać.

 

Póki co skupiam się na tym co już zakupiłem, mam 60 dni zwrot, więc spokojnie, zdążę go przetestować i ewentualnie zwrócić, gdyby to co oferuje było dla mnie niewystarczające.

 

Może nawet znajdzie się chętna osoba z Warszawy i przeprowadzi się jakiś test i sprawdzi co to warte jest.

 

Póki co cieszę się że jednak nie jest uszkodzony i będę mógł go sprawdzić, bo tego zaczynałem się obawiać.

 


Specialized Epic FSR      RockriderXC100S


#27 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 21 sierpień 2020 - 14:23

Wrzucałem w dział Sprzedam, ale już któryś dzień czeka na akceptację przez moda.
https://m.olx.pl/ofe...67-IDGb9vn.html

 

Jakby był 165 to bym klikał mocno :D



#28 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 21 sierpień 2020 - 14:54

E tam, dałbyś radę :D



#29 worms14

worms14
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpień 2020 - 13:17

Przyznam że po tych wszystkich negatywnych opiniach napędziliście mi trochę stracha co do tego urządzenia. Ono samo mnie w pewien niepokój wprowadziło, głównie przez dość skokowy pomiar mocy na samym początku jazdy oraz różnych dziwnych kilku pauzach podczas dłuższej jazdy. 

Jak się okazało przyczyną tego wszystkiego prawdopodobnie była zła konfiguracja w ISAAC, oraz zła kalibracja samego urządzenia.

Dostałem podpowiedzi z Velocomp jak lepiej ustawić PowerPod pod rower górski, po tym zabiegu przyłożyłem się do poprawnej kalibracji z podziałem do 50W i do 100W z nawrotem na trasie.

Przyznam że teraz dużo płynniej wszystko się odbywa i czuję to co się dzieje pod pedałami, dodatkowo przekłada się to na dane.

Co prawda odbyłem tylko 2 jazdy  w 2 strefie Aerobowej, nie wiem jak to będzie podczas interwałów, ale odczucia do tej chwili bardzo pozytywne.

Dziś nawet jechałem w większym i mniejszym deszczu, wiatr też trochę szalał i jakoś to nie wpływało na odczyty, jeżeli coś się zmieniało to czułem to w nogach i na pulsie z lekkim opóźnieniem.

Najlepiej porównać urządzenie z czymś uznanym i cenionym, ale to dopiero jak przejdzie wszystkie testy amatorskie które z nim zrobię.


Specialized Epic FSR      RockriderXC100S


#30 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 23 sierpień 2020 - 17:25

[...]

Yudo nie wszyscy są na Twoim poziomie [...]

Zdaję sobie z tego sprawę bo czasami przejeżdżają obok mnie niczym TGV.

Chodzi mi o to, że pola mokotowskie to raczej miejsce rekreacyjne. Dzieci na rowerkach biegowych i z kółkami z boku, psy na 5-cio metrowych smyczach, kolejki do budek z kawą itp.

To naprawdę nie jest miejsce na testy FTP.



#31 worms14

worms14
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpień 2020 - 17:38

Tak jak już pisałem robiłem kalibrację wstępną, która była nieudana.

Wyżej napisałem że została powtórzona już we właściwym miejscu.

Do testu FTP jeszcze się nie szykowałem, ale kiedyś go zrobię i na pewno nie będą to pola mokotowskie.


Specialized Epic FSR      RockriderXC100S


#32 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 sierpień 2020 - 17:49

Kupuj korbę GX i porównasz ustrojstwo.
https://www.olx.pl/o...67-IDG5uHp.html
1460 (obniżył - widać chce sprzedać!) 1400 złociszy za korbę z miernikiem do MTB to raczej sensowna inwestycja. A po porównaniu możesz sprzedać gorsze.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#33 worms14

worms14
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2020 - 16:05

Po miesiącu użytkowania przyznam że jestem z urządzenia zadowolony, póki nie poznam innego przez czysty przypadek i nie będzie lepszy to nie zamierzam się tego pozbywać.

Generalnie PP wytrzymuje ponad 13 godzin, później daje informacje Garmin o tym, że bateria jest prawie rozładowana, zapala się czerwona dioda i przez jakiś czas daje o sobie znać i w tym stanie ponad 6 godzin wytrzymuje.

Czyli w sumie jest ponad 21 godzin działania, ładuje się bardzo szybko, jeszcze nie stwierdziłem ile, 1h, może 30 minut. Przyznam że nie jest źle, myślałem że będzie gorzej.

 

Trochę mnie zastanawia jedna sprawa, ale o niej napiszę jutro by jakimś liczbami operować, zmienia mi się odczyt, przy jeździe po płaskim, choć to w sumie nie jest dziwne biorąc pod uwagę ustawienie w programie, ale o tym jutro.


Specialized Epic FSR      RockriderXC100S




Dodaj odpowiedź