Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebna Porada Bikefittera - Pilne


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 27 sierpień 2020 - 21:30

Czołem,

 

Zamówiony Canyon Ultimate dotarł do mnie w niezbyt szczęśliwym momencie, to znaczy krótko po tym jak rozbiłem się na rowerze i złamałem obojczyk. Rower stał i cieszył oko ale dopiero w tym tygodniu wstawiłem go na trenażer żeby się przymierzyć. 

 

No i mam kłopot - zrobiłem podstawowe ustawienia ale wciąż mam wrażenie zbyt dużego nacisku na dłonie. W sumie to jest zrozumiałe, bo rower jest około 2.5cm dłuższy. Niby niewiele, ale różnicę czuć. Czy jest za długi - sam nie wiem? Standardowy test przechodzi OK, tj. w pozycji na dropach przednia oś jest zasłonięta przez kierownicę.

 

W normalnym rowerze nie zastanawiałbym się nawet minuty i po prostu wstawił mostek krótszy o 2cm, ale to jest Canyon... Zintegrowany kokpit w rozmiarze (szer/dł. mostka) 410/110. Następny krótszy to 410/100 a później już 390/90 więc odpada.

 

Sam już nie wiem, co o tym myśleć... Oczywiście, ten obojczyk sześć tygodni po operacji też dokłada swoje - nie mogę się swobodnie wyciągnąć. 

 

Będę wdzięczny za opinię kogoś, kto zna się na fittingu lepiej niż ja... Rzućcie proszę okiem na ten filmik (w drugiej części jest mój obecny rower, który uważam za super wygodny, 75% czasu jeżdzę na dropach).

 

Najgorsze, że 30 dni na zwrot mija jutro. Ewentualnie mógłbym jeszcze poprosić o kokpit 410/100 (ale wymiana we własnym zakresie).

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

PS: Korby 175mm też mnie nie zachwycają ale powiedzmy, że teraz to najmniejszy problem...

 

 

 

 



#2 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 757 postów
  • SkądPodhale

Napisano 27 sierpień 2020 - 21:51

Ja to widzę tak. Dzwonisz do Veloart. Przedstawiasz sytuacje jedziesz na bf i masz problem rozwiązany.


Facebuk i  YT  Strava


#3 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 27 sierpień 2020 - 21:55

Ja to widzę tak. Dzwonisz do Veloart. Przedstawiasz sytuacje jedziesz na bf i masz problem rozwiązany.

 

Najbliższy wolny termin - październik :-) Obdzwoniłem 4 czy 5 miejsc, wszędzie podobnie.

 

 



#4 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 28 sierpień 2020 - 06:06

 mój obecny rower, który uważam za super wygodny, 75% czasu jeżdzę na dropach).

Wg mnie jeśli 75% treningu jedziesz na dropach i jest Ci wygodnie tzn. że masz złą pozycję na rowerze. Proporcje powinny być raczej odwrotne czyli jakieś 20-25% czasu na dropach. Wydaje mi się też że, zarówno na pierwszym jak i drugim rowerze masz siodło za nisko, może właśnie dlatego zdecydowaną większość czasu spędzasz na dropach. Takie moje spostrzeżenia, ale żaden ze mnie ekspert ;)


  • lukaszzsch lubi to

#5 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 28 sierpień 2020 - 08:10

 rower jest około 2.5cm dłuższy. Niby niewiele, ale różnicę czuć. 

 

2,5 cm to jest bardzo dużo, a nie "niewiele" - to jakby mieć rower większy o 1,5 rozmiaru.

Niestety, taki jest "urok" zintegrowanych kokpitów: ja w Canyonie zmieniałem w drugą stronę - z długości 100mm na 110 i zastanawiam się czy jednak 120 nie byłby lepszy.


  • Marcin321 i lukaszzsch lubią to

#6 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 28 sierpień 2020 - 09:02

Czołem,

 

Zamówiony Canyon Ultimate dotarł do mnie w niezbyt szczęśliwym momencie, to znaczy krótko po tym jak rozbiłem się na rowerze i złamałem obojczyk. Rower stał i cieszył oko ale dopiero w tym tygodniu wstawiłem go na trenażer żeby się przymierzyć. 

 

No i mam kłopot - zrobiłem podstawowe ustawienia ale wciąż mam wrażenie zbyt dużego nacisku na dłonie. W sumie to jest zrozumiałe, bo rower jest około 2.5cm dłuższy. Niby niewiele, ale różnicę czuć. Czy jest za długi - sam nie wiem? Standardowy test przechodzi OK, tj. w pozycji na dropach przednia oś jest zasłonięta przez kierownicę.

 

W normalnym rowerze nie zastanawiałbym się nawet minuty i po prostu wstawił mostek krótszy o 2cm, ale to jest Canyon... Zintegrowany kokpit w rozmiarze (szer/dł. mostka) 410/110. Następny krótszy to 410/100 a później już 390/90 więc odpada.

 

Sam już nie wiem, co o tym myśleć... Oczywiście, ten obojczyk sześć tygodni po operacji też dokłada swoje - nie mogę się swobodnie wyciągnąć. 

 

Będę wdzięczny za opinię kogoś, kto zna się na fittingu lepiej niż ja... Rzućcie proszę okiem na ten filmik (w drugiej części jest mój obecny rower, który uważam za super wygodny, 75% czasu jeżdzę na dropach).

 

Najgorsze, że 30 dni na zwrot mija jutro. Ewentualnie mógłbym jeszcze poprosić o kokpit 410/100 (ale wymiana we własnym zakresie).

 

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

PS: Korby 175mm też mnie nie zachwycają ale powiedzmy, że teraz to najmniejszy problem...

 

 

Koczuj na termin w Absolute Bikes sprawdzając terminarz codziennie w godzinach zbliżonych do wizyt, często ludzie odwołują. Sam tak zrobiłem dwukrotnie i miałem BF w ciągu 3-4 dni. Umawianie się z wyprzedzeniem bez sensu jest. Komuś na bank coś wypadnie i odwoła.


  • lukaszzsch lubi to

#7 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 28 sierpień 2020 - 12:49

Dzięki panowie za pomoc. Do tego miałem dzisiaj kontrolę lekarską, dalsze 6-8 tygodni bez roweru. Więc wybór jest jasny - Canyon wraca do domu  :-(

 

Pozdrawiam



#8 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 28 sierpień 2020 - 17:01

Odsyłasz?,

#9 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 28 sierpień 2020 - 18:49

Tak, w poniedziałek przyjedzie kurier.

#10 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 sierpień 2020 - 14:34

I właśnie dlatego, jakoś wolę się do roweru przymierzyć osobiście. Na Twoim miejscu, jak już będziesz mógł, zapisałbym się na fitting aby ustawili Ci na "maszynie" dokładne geo wybranego roweru i wtedy fitter powie Ci, czy zamawiać ponownie, ewentualnie czy coś zmienić w specyfikacji. Po zakupie, Twoją pozycję ustawią Ci na rowerze. Raz, że będziesz miał pewność co do wyboru, a dwa, że rower będziesz miał właściwie ustawiony praktycznie od początku.


  • lukaszzsch lubi to



Dodaj odpowiedź