Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeskakujący Łancuch


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 18:18

Witam
No wiec tak...na trzech najmniejszych koronkach kasety czyli 7,8 i 9 biegu zaczął mi co jakiś czas przeskakiwać łancuch...ale nie, że spada niżej czy wskakuje wyżej..bieg pozostaje ten sam. Dzieje się tak niezależnie od przełożenia z przodu z tym że na najwiekszym blacie nieco rzadziej niz na średnim. Dadam, że tych koronek używam najmniej... na pozostałych biegach wszystko działa bezproblemowo.
I pytanie co może być przyczyną?
Napęd ma przejechane jakieś 1,5tys km.

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 sierpień 2020 - 18:36

Prawdopodobnie zużyty łańcuch.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 18:50

Jutro pożyczę przymiar i zmierzę...choć wydawało mi się,że zużyty łańcuch będzie fiksował na koronkach, których używam najwięcej a nie na tych co najmniej.
A jest sens potraktowac te trzy koronki pilnikiem?

#4 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 sierpień 2020 - 21:38

Piłować nie ma sensu, no chyba że masz dużo czasu i Ci się nudzi. Na najmniejszych koronkach łańcuch inaczej się układa niż na większych (średnica) i "łapie" na mniejszej ilości zębów. 90% łańcuch do wymiany. Prawdopodobnie kaseta też. Następnym razem, do nawet kiepskiej kasety kup możliwie najlepszy (najtwardszy) łańcuch. Te najtańsze łańcuchy są z "plasteliny". Kiedyś w serwisie założyli mi "bardzo dobry łańcuch Srama". Po 700 km. nadawał się na śmietnik. Jak później sprawdziłem, to był najtańszy za około 35 zł. (Ponad 10 lat temu)  Nigdy więcej nie kupiłem taniego łańcucha...



#5 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 23:16

Kaseta to hg400 (mam nadzieję, że aż taka kiepska nie jest).
Łancuch KMC-x9 liczyłem, że nieco dłużej posłuży ..następny wskoczy connex 908 z tą samą kasetą tzn nową tylko ten sam model chyba że polecicie jakąś inną tak max do 100zl.

#6 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 sierpień 2020 - 23:36

Na trwałość napędu bardzo duży wpływ ma też jak dbasz o czystość i nasmarowanie napędu. A co do jakości kmc, nie mam pojęcia ile powinien przejechać.

#7 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 23:39

Napęd czyszczony i smarowany po każdej jeździe..hm...może za często ;)

#8 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 sierpień 2020 - 23:47

To raczej nie😄. Zobaczysz co będzie na nowym łańcuchu?

#9 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 31 sierpień 2020 - 10:53

Używam łańucha SRAM PC-1110, czyli chyba najtańszego. Napęd czyszczę jak jest usyfiony tak, że juź wstyd jeździć, a smar nakładam często na w ogóle nieczyszczony łańcuch. Koledzy nazywają mnie też mistrzem przekosu ;) Zawsze wymieniałem łańcuch razem z kasetą, teraz założyłem trzeci łańcuch na kasetę 105 i wszystko elegancko działa. Na poprzednich dwóch łańcuchach zrobiłem po 4.5 tys km.

 

#10 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 sierpień 2020 - 11:07


Używam łańucha SRAM PC-1110, czyli chyba najtańszego. Napęd czyszczę jak jest usyfiony tak, że juź wstyd jeździć, a smar nakładam często na w ogóle nieczyszczony łańcuch. Koledzy nazywają mnie też mistrzem przekosu ;) Zawsze wymieniałem łańcuch razem z kasetą, teraz założyłem trzeci łańcuch na kasetę 105 i wszystko elegancko działa. Na poprzednich dwóch łańcuchach zrobiłem po 4.5 tys km.


Na kasecie ultegra i 2 łańcuchach mam już 10 tyś. km. i wszystko działa idealnie i jeszcze polata pewnie drugie tyle. Mój kumpel używa takiego samego napędu niemal jak singlespeeda i do tego jeździ bardzo siłowo i kaseta po sezonie na śmietnik. Każdy jeździ inaczej. Wszystko wskazuje na zużycie napędu. Wymienić, porównać, jeździć i obserwować. Potem wnioski...

#11 Andrzej1984

Andrzej1984
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 24 lipiec 2022 - 20:09

Post podpięty.

 

Witajcie.

Gorąca prośba o pomoc.

Niedawno kupiłem używaną szosę. Po kilku jazdach zauważyłem (nie dało się nie zauważyć), że na czterech koronkach tylnej piasty łańcuch strasznie zgrzyta i przeskakuje z koronki na koronkę. Tym mocniej im na drodze jest nierównej i im więcej siły wkładam w ruch pedałów. Łańcuch zgrzyta bez różnicy na jakiej jest przedniej tarczy, natomiast przeskakuje tylko wtedy, gdy jest na największej tarczy z przodu. Proszę, rzućcie okiem, czy te koronki (6, 5, 4 i 3) są waszym zdaniem ok? Może to kwestia łańcucha? Wszelkie sugestie mile widziane.

Dodam, że jestem laikiem w temacie. 

 

Zdjęcia: https://imgur.com/a/OFn2Z3Y 

 



#12 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipiec 2022 - 13:21

Zmien kasete i lancuch.



Dodaj odpowiedź