Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łańcuch Sram Force 12S Axs Flattop


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 02 wrzesień 2020 - 21:59

Zachciało mi się wypróbować łańcucha 12s na 11-rzędowym napędzie. Skróciłem go o kilka ogniw, założyłem spinke dołaczoną do łancucha i pojawia się problem. Łańcuch na całej długości, procz miejsca gdzie jest spinka, jak biorę w rękę kilka ogniw i puszczam to wraca on do lini prostej, przy spince robi się fałda przez co na kułkach przerzutki i kasecie słychać przeskakiwanie.

Da sie to jakoś poprawić?

#2 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 03 wrzesień 2020 - 06:47

Ale ten konkretny łańcuch poza szerokością różni się także średnicą rolek. Nie wiem czy zmiana była rozsądna.

#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 wrzesień 2020 - 07:23

FlatTop ma inną średnicę rolek, nie powinien być używany ze starszymi kasetami.

 

Jeżeli chcesz poeksperymentować, możesz użyć łańcucha Eagle (czyli MTB) - ma takie same rolki, jedynie jest nieco węższy.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 03 wrzesień 2020 - 09:47

Ogolnie łańcuch chodzi dobrze prócz problemów z ta spinka. To zakładam spowrotem 11s.

#5 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 03 wrzesień 2020 - 10:15

A spinka ok?
Podepnę się trochę pod temat.
Mam w domu spinkę dura ace (hg900) i nie mogę jej zamknąć na łańcuchu ultegry (hg700).
Nigdy się nie spotkałem z informacją, że czymś się różnią. Podejrzewam wadliwą spinkę, ale nie chciało mi się zagłębiać w temat.

#6 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 03 wrzesień 2020 - 16:19

Spinka prawidlowo zalozona. Podejrzewam ze przy rozkuwaniu lancucha poszlo nie tak, bo na rozkuwaczu pod 11s wcisnalem na hama zeby wybic pin, nie chcialo wejsc. Jak patrzylem na rozkuwacze pod 12s AXS to po 200 zl chodza 🤣

#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 wrzesień 2020 - 19:50

Mam w domu spinkę dura ace (hg900) i nie mogę jej zamknąć na łańcuchu ultegry (hg700).
Nigdy się nie spotkałem z informacją, że czymś się różnią.

Bo nie różnią się niczym. Natomiast shimanowska spinka zasadniczo wchodzi wyjątkowo ciasno - może po prostu nie zaciągasz jej dostatecznie mocno albo nie ściskasz wystarczająco połówek ku sobie?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 03 wrzesień 2020 - 20:06

Zawsze zapinam "strzałem" w pedał jak jest "u góry". Spinki, które dotychczas miałem razem z łańcuchami, czy jakieś kmc - nigdy nie było problemów.
Ta spinka natomiast za nic nie chce współpracować.

#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 wrzesień 2020 - 20:24

Może warto byłoby spróbować szczypcami?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 07 wrzesień 2020 - 10:48

Zaopatrzyłem się w skuwacz 12s, beż problemu rozkuwa łańcuch Sram Force AXS i nie ma przeskakiwania między kółeczkami przerzutki.





Dodaj odpowiedź