Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łańcuch Spada Z Dolnej Koronki


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 05 wrzesień 2020 - 17:24

Szybkie pytanie. Tylna przerzutka 105 kaseta 11. Wszystko działa poprawnie. Wyregulowałem przerzutkę i zmiana góra dół idealnie ale no własnie. Gdy przód duzy blat a tył mała koronka i czasami zdarza mi sie przy zjeździe zakręcić pedałami do tyłu łańcuch zakleszcza się pomiędzy koronkę i ramę. Czyli odpiąć linkę i ponownie dokręcić śrubką aby wózek się przesunął w lewo? Regulowałem wg instrukcji Shimano i wydaje mi się że zrobiłem poprawnie. Co najdziwniejsze spada tylko i wyłącznie i zakleszcza się przy cofnięciu korby o pół obrotu :-) 


Facebuk i  YT  Strava


#2 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 17:44

Ustawa zakresy, bo ten dolny ma luz, musi dotykac „zderzaka”

#3 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 05 wrzesień 2020 - 20:23

Oj kolego będzie ze mnie polew ale jakiego ma dotykać zderzaka?


Facebuk i  YT  Strava


#4 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 06 wrzesień 2020 - 06:30


  • manfred lubi to

#5 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 06 wrzesień 2020 - 07:11

Dzięki aż nie mogę się doczekać środy bo wtedy mam wolne aby jeszcze raz przeprowadzić regulację :-) Co dziwne jak kręciłem pedałami w rowerze na stojaku to wszystko było w porządku a wystarczyło podczas zjazdu delikatnie cofnąć o pół obrotu i cyk łańcuch już na zewnątrz. Dzięki serdeczne choć dalej nie czaje o co chodzi z tym zderzakiem :-)


Facebuk i  YT  Strava


#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 wrzesień 2020 - 08:04

Regulacja limitu zajmie Tobie 2 minuty, nie musisz czekać do środy ;)

 

To, że masz rozbieżność pomiędzy wynikiem na stojaku a na szosie, to norma. Obciążenie roweru robi swoje - dlatego regulacja bez jazdy testowej nigdy nie daje gwarancji sukcesu, a na pierwszym dłuższym treningu i tak musisz się liczyć z ewentualnością delikatnej korekty ustawień.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 06 wrzesień 2020 - 08:52

Wracam z pracy dopiero we wtorek wieczorem dlatego tak jak na wstępie.


Facebuk i  YT  Strava


#8 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 09 wrzesień 2020 - 15:37

Ustawiłem łańcuch tak jak na filmie. Z drugiej na pierwszą albo z 10 na 11 ustawiłem tak, iż jak łańcuch spadł na najniższą koronkę dokręciłem tylko delikatnie śrubkę tak aby nie było słychać stukania łańcucha o wyższą koronkę. No i podczas zjazdu dość ostrego ale co najważniejsze nie podczas zrzucania łańcucha na najmniejszą koronkę tylko musiałem znowu cofnąć pedała o pół obrotu do tyłu i łańcuch spadł klinując się miedzy ramę. No powiem Wam powoli mnie krew zalewa czemu to tak się dzieje. I teraz albo przerzutka słabo napina łańcuch albo hak krzywy czy pieron wie co . Rower nowy nie używany tak więc pochodzenie znam. Radźcie Państwo co robić.
PS potem przy zjazdach jak sie pilnowałem to już łańcuch nie spadł.


Facebuk i  YT  Strava




Dodaj odpowiedź