Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alternatywa Dla Siodła Specialized Power Comp


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 JacekH

JacekH
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 21:58

Rok temu kupiłem używany rower szosowy z siodłem San Marco Ponza - średnio wygodne, stary typ. Parę miesięcy temu zmieniłem na kupione okazyjne podczas targów rowerowych włoskie GMB. To z kolei jest ciut za wąskie i za długi, choć w środkowej części całkiem ładnie się ugina.

 

Głównie jeżdżę solo, bez ścigania, rekreacyjnie. Kolega, z którym jeżdżę ma w swoim Treku Bontrager Montrose Comp. To siodło wydaje się być dosyć wygodne, dobrze tłumi większe drgania, prowadnice dają fajną sprężystość. Pozazdrościłem mu. Ponieważ nie znalazłem takiego w lokalnych sklepach wziąłem do testu Specialized Power Comp. Z pomiaru miarką od Speca wyszło mi, że jestem na granicy między dwoma rozmiarami - 143 i 155, zasugerowano mi 143 mm. Przejechałem się dzisiaj testowo 50 km.Moje spostrzeżenia są takie - długość świetna, podoba mi się, że jest krótkie. Szerokość - nie do końca jestem przekonany. Nie wiem, czy jeżeli wezmę szersze, choć nie jest to wielka różnica, to będzie lepiej. Niby wnętrzem ud nie ocierałem, ale przez pierwsze 300 m miałem właśnie takie wrażenie. Natomiast kości kulszowe są jakby na skraju podstawy, która dalej nieco opada.

 

Natomiast zupełnie nie przekonała mnie twardość. Jak wspomniałem, jeżdżę zupełnie amatorsko i bardziej stawiam na komfort niż osiągi. Oczekiwałem, że to siodło będzie bardziej łagodne dla moich czterech liter :P Rozumiem, że dobre gacie z dobrą pieluchą mogą pomóc, ale teraz mogę kupić tylko siodło.

 

Sądzę, że jeżeli miałbym pozostać przy tym modelu to nie wiem, czy nie sprawdzić jednak 155 mm. Ale na stronie internetowej tego sklepu za tę samą kasę (400 zł) znalazłem Speca Phenom Comp Gel. No i tu moje pytanie po tym przydługim wstępie - czy (poza wyglądem) są to porównywalne siodła różniące się tymi żelowymi wstawkami? Niestety tego nie mam jak sprawdzić. Zdawkowe opisy nic nie mówią. Miał ktoś okazję porównać te siodła (Power Comp vs Phenom Comp Gel) i podzieli się opinią?

 

Jacek



#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 wrzesień 2020 - 11:00

Wypożycz siodełka na test. Nie ma innego sposobu, no chyba, że lubisz loterie... Osobiście testowałem comp i expert. Comp mi siadło od razu, ale fiter sugerował, sprawdzić expert, bo ma trochę inny kształt. Jest trochę bardziej wypukłe. Na expert jeździłem prawie miesiąc i ciągle coś mi przeszkadzało. Wróciłem do comp i stwierdziłem, że to siodełko dla mnie. Kupiłem comp i jest idealne. Ale każdy ma inne odczucia. Są oczywiście pewne trendy w siodełkach, ale trzeba przetestować. W dobrym sklepie nie powinno być problemu, żeby przetestować kilka modeli i do tego w różnych rozmiarach. Inaczej się nie przekonasz.



#3 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 21:23

Jeżeli pasują Ci krótkie siodła, spróbuj Bontrager Aeolus Comp. Testowałem bezpośrednio po Montrose Comp, nie bardzo mi podeszło bo wyrzuca mnie bardzo do przodu, w każdym pochyleniu (zalecane pochylenie 2 stopnie). Montrose Comp jest wygodne, tyle, że moje jest zbyt wąskie. Testuję aktualnie Bontrager Verse i to też jest OK. Nie wiem czy sobie je zostawię, bo kupiłem w międzyczasie (promocja na Merlinie :) Fizik Antares Open.



#4 JacekH

JacekH
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 21:44

Kupiłem Bontrager Montrose Comp w środkowym rozmiarze 138 mm. Z jednej strony w ogóle dziwne, że były, bo na stanie internetowego sklepu miało nie być, ale z drugiej strony sklep nie miał miarki, to i zakup rozmiarem w ciemno. Późno już było, więc raptem 23 km przejechałem. Co do wygody - bardzo dobrze. Wprawdzie za jedną czwartą tej ceny mam w MTB siodło Merida Comp CC, które jest dosyć podobne, znakomicie tłumi drgania, aż dziw, że tylko tyle kosztuje, jedynie nie ma tego wycięcia po środku. No i jest odrobinę szersze. Mam wrażenie - przesiadając się z MTB na szosę i odwrotnie, że ten Montrose mógłby być właśnie odrobinę szerszy. W katalogu jest - o 1 cm, ale w sklepie nie ma, bo od razu bym sprawdził. Verse - widziałem online i zastanawiam się. Jak więcej protestujesz - napisz coś. Właśnie w odniesieniu do Montrose szczególnie mnie ciekawi opinia.



#5 JacekH

JacekH
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 21:44

Kupiłem Bontrager Montrose Comp w środkowym rozmiarze 138 mm. Z jednej strony w ogóle dziwne, że były, bo na stanie internetowego sklepu miało nie być, ale z drugiej strony sklep nie miał miarki, to i zakup rozmiarem w ciemno. Późno już było, więc raptem 23 km przejechałem. Co do wygody - bardzo dobrze. Wprawdzie za jedną czwartą tej ceny mam w MTB siodło Merida Comp CC, które jest dosyć podobne, znakomicie tłumi drgania, aż dziw, że tylko tyle kosztuje, jedynie nie ma tego wycięcia po środku. No i jest odrobinę szersze. Mam wrażenie - przesiadając się z MTB na szosę i odwrotnie, że ten Montrose mógłby być właśnie odrobinę szerszy. W katalogu jest - o 1 cm, ale w sklepie nie ma, bo od razu bym sprawdził. Verse - widziałem online i zastanawiam się. Jak więcej protestujesz - napisz coś. Właśnie w odniesieniu do Montrose szczególnie mnie ciekawi opinia.



#6 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 21:55

Możesz spróbować z krótkich Pro Stealth 142/152. Jest 30 dni na oddanie jak nie spasuje.

#7 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 17 wrzesień 2020 - 20:50

W katalogu jest - o 1 cm, ale w sklepie nie ma, bo od razu bym sprawdził. Verse - widziałem online i zastanawiam się. Jak więcej protestujesz - napisz coś. Właśnie w odniesieniu do Montrose szczególnie mnie ciekawi opinia.

Montrose już nie będzie, było to siodełko na pierwszy montaż np. w Emondach do roku modelowego 2019. Zastąpiło je właśnie Verse, instalowane w tegorocznych modelach.

Trudno mi je porównać 1:1, bo Montrose miałem 138mm, które jest dla mnie zbyt wąskie. Natomiast Verse testowałem w rozmiarze 155 i jest OK. Verse wydaje się być twardsze, z mniejszą ilością pianki. Przypomina Montrose w wersji elite. Myślę, że Montrose w odpowiedniej szerokości byłoby dla mnie wygodniejsze.





Dodaj odpowiedź