Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ramy "aero" Podobne Do Cervelo S3/s5


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 24 wrzesień 2020 - 11:43

"Chodzi" za mną jakiś rower "oreo". Niestety, z uwagi na moją budowę ciała (długie nogi w stosunku do tułowia, przekrok 86 cm przy wzroście 179 cm) w grę wydaje się wchodzić jedynie kilka modeli. 

Jednym z nich jest Cervelo S3 w rozmiarze L (stack: 580, reach: 386, mój obecny rower: stack: 577, reach: 386). Podobną geometrię ma też Chapter2 Tere. 

 

Niestety, Cervelo w sensownej cenie nigdzie nie można dostać, a Chapter2 jest dość drogi (choć bardzo mi się podoba).

 

Znacie jakieś "aero"-alternatywy o zbliżonej geometrii?



#2 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 24 wrzesień 2020 - 12:51

W sensie chcesz rower Aero, który ma dosyć wysoki stack?

Merida Reacto w wersji "bieda" (czytaj nie najwyższy model ramy) ma dosyć zrelaksowaną geometrie.



#3 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 24 wrzesień 2020 - 14:34

W sensie chcesz rower Aero, który ma dosyć wysoki stack?

Merida Reacto w wersji "bieda" (czytaj nie najwyższy model ramy) ma dosyć zrelaksowaną geometrie.

 

Dokładnie, chodzi mi o stack trochę wyższy, niż zazwyczaj w ramach aero.



#4 gorky

gorky
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 03 październik 2020 - 19:10

Ja wiem że kupując rower kupujemy trochę marzenia, ale jest to trochę bez sensu. Kupowanie roweru aero i jazda na nim w pozycji siedzącego psa mija się z celem - zyski aero z ramy mają sens dopiero wtedy kiedy wyczerpaliśmy zyski wynikające z ustawienia ciała. Dlatego własnie ramy aero są niskie i długie - te rowery mają sporo wad i aerodynamika jest ich główną zaletą, ale rower odpowiada tylko za kilka procent oporów - reszta to jeździec.

 

Co do Ciebie, to proporcje masz zupełnie normalne, pasuje to ładnie do środka rozmiaru 56. Ja mam przekrok 88, wzrost 182 i jeżdżę na rowerze 564/393 z mostkiem 120 - i to wcale nie jest pozycja bardzo aero. Ty mając siodełko 2cm niżej będziesz miał jeszcze mniejszy relatywny drop między siodełkiem a kierownicą, więc stack w okolicach 560-570 nie powinien być problemem - taki rower nie powinien wymagać żadnych podkładek pod mostkiem

Trzeba pamiętać że długie nogi oznaczają też długie ręce i dużo łatwiej jest znaleźć pasującą ramę pod takie właśnie proporcje ciała niż komuś z krótkimi nogami i długim tułowiem. 

 

Ja bym polecał przez zimę się solidnie porozciągać i wiosną kupić jakiś ładny rower aero w rozmiarze około 54-56. 



#5 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 05 październik 2020 - 08:00

Wydaje mi się, że jestem dość w miarę rozciągnięty. Tu chodzi bardziej o to, że w przeszłości miałem problemy z prostatą i bike-fitter zalecił mi nieco bardziej wyprostowaną pozycję. Nie ukrywam, że ta myśl zawsze z tyłu głowy gdzieś się pałęta.

 

Co do samego "sensu" aero itd. Nie ukrywam, że jest to tylko i wyłącznie "chciejstwo" i chęć posiadania ładnego sprzętu. Nie mam żadnych złudzeń, ani też nie dorabiam do tego żadnej ideologii, że będę szybszy czy coś :)



#6 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 19 listopad 2020 - 19:30

Może Cervelo S3, jest łagodniejsze niż S5, może Chapter 2, albo 3T Strada czyli połączenie aero, wygody, i wizjonerskich rozwiązań.



Dodaj odpowiedź