Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór Kół


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 waw102

waw102
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 24 wrzesień 2020 - 16:12

Witam serdecznie,

Proszę o pomoc w wyborze kompletu kół. Do wyboru mam:

1. VISION TriMax 35 KB - waga 1530 gram

2. Vision Trimax 45 - waga 1720 gram

​Jeżdżę głównie dla przyjemności, jeśli się ścigam to sam ze sobą. Mieszkam w centrum kraju a więc teren prawie płaski. Ważę 56 kg. I tu moje pytanie: z których kół będę bardziej zadowolony, z tych o wyższym stożku czy tych o mniejszej wadze.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.



#2 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2020 - 06:23

Jak jeździsz dla przyjemności, to brałbym te które Ci się bardziej podobają. Aczkolwiek bardziej funkcjonalne w Twoim przypadku będą lżejsze, niższe stożki. Łatwiej je rozpędzisz,  przy Twojej wadze te 9 mm różnicy w stożku tez może mieć znaczenie na mocnych bocznych wiatrach, aczkolwiek pewnie 45 będą ładniej wyglądać. 



#3 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 25 wrzesień 2020 - 06:30

Przy Twojej wadze naprawdę można zaszaleć z lekkimi kołami. Z drugiej strony jeżdżąc po płaskim nie będzie to miało takiego wielkiego znaczenia.
Jak już kolega wyżej napisał - przy mocnym wietrze może być ciekawie z wysokim stożkiem. Jednak myślę, że do tych 50mm powinno być ok. ;)
Będąc na Twoim miejscu pomyślałbym nad złożeniem u kogoś kół.

#4 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 25 wrzesień 2020 - 07:24

Teraz się spasłem do 53-54kg :D ale w sezonie wagę trzymam raczej w okolicach 50kg. 

 

Jeżdżę na kołach 50mm, jeździłem na całkiem niskich i nie widzę różnicy w trzymaniu prostej linii na wiatrach, żadnej. Tak samo wiatr miota mną na kazdych kołach. Po prostu jak ktoś kupi wyższe to zaczyna się na tym niepotrzebnie skupiać.

Teraz marzą mi się jakieś niskie absurdalnie lekkie koła i drugi komplet 80-90mm. 



#5 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2020 - 07:56

Teraz się spasłem do 53-54kg :D ale w sezonie wagę trzymam raczej w okolicach 50kg. 

 

Jeżdżę na kołach 50mm, jeździłem na całkiem niskich i nie widzę różnicy w trzymaniu prostej linii na wiatrach, żadnej. Tak samo wiatr miota mną na kazdych kołach. Po prostu jak ktoś kupi wyższe to zaczyna się na tym niepotrzebnie skupiać.

Teraz marzą mi się jakieś niskie absurdalnie lekkie koła i drugi komplet 80-90mm. 

 

Hihi :) nie moge się wypowiadać przy tak niskiej wadze, bo pewnie tyle ważyłem gdzieś koło 5 klasy podstawówki ;) ale jak mi dmuchnie nad jeziorem czasami w stożek 50 mm, to mi rower przestawia w bok i kiere wyrywa z rąk ;) na zwyklym wiaterku spoko, ale jak są podmuchy to potrafi majgnąć. 



#6 waw102

waw102
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 25 wrzesień 2020 - 08:20

dziękuję wszystkim za zainteresowanie, idę w lekkość a więc koła  VISION TriMax 35 KB.

 



#7 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2020 - 08:25

Jak chcesz iśc w lekkość w tej cenie to bierz te ;)

https://www.olx.pl/o...html#f3236ff349

a jak chcesz mieć lżejsze i tańsze to te:

https://www.olx.pl/o...html#f3236ff349

 

a jak chcesz mieć jeszcze lżejsze to polecam te: 

https://www.olx.pl/o...html#f3236ff349



#8 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 25 wrzesień 2020 - 08:26

Jeśli ich waga to 1530g to ja bym ich nie nazwał lekkimi. Po prostu zwykle koła.
Z Twoją wagą jeśli chcesz lekkości to myślę, że naprawdę można zejść niżej.
No chyba, że koniecznie wybór pomiędzy tymi dwoma.

#9 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 25 wrzesień 2020 - 10:19

Jeśli ich waga to 1530g to ja bym ich nie nazwał lekkimi. Po prostu zwykle koła.
Z Twoją wagą jeśli chcesz lekkości to myślę, że naprawdę można zejść niżej.
No chyba, że koniecznie wybór pomiędzy tymi dwoma.

1530 g za alu 35mm to raczej lekko

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

#10 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 25 wrzesień 2020 - 10:23

Jeśli rozpatrywać to, że to alu to tak. Moim zdaniem jeśli już ma się ten atut bycia w wadze piórkowej to warto z tego korzystać w wyborze części na szosie.
Kolega obciąży dwa koła taką wagą jak ja tylne. ;)



Dodaj odpowiedź