Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Odpowietrzeniem Tylnego Hamulca Shimano 105


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mariusz19

mariusz19
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądRadzyń Podlaski

Napisano 01 październik 2020 - 20:44

Witam
Jak w temacie, cały czas miękka Klamka.Gdzies jest powietrze tylko gdzie i jak je wypchnąć. Tylko proszę nie piszcie ze robię coś źle bo robię to według poradników youtubowych i książkowych.Jeszcze mi tylko zostało postawienie pionowo roweru i wtedy może się uda.

#2 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 październik 2020 - 21:56

Tak rower do pionu, ostukaj zaciski i kable (ale jak kable wewnątrz to może być trudno).

Jest jeszcze jedna opcja, przewód hamulcowy gdzieś ma uszkodzony oplot i robi się „bąbel”. I znów jak kable w środku to ciężko to sprawdzić bez rozbebeszania układu.

#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 październik 2020 - 22:38

Ale przecież wewnętrzne prowadzenie jest takie fajne! ;)


  • admsk lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 01 październik 2020 - 23:09

. Tylko proszę nie piszcie ze robię coś źle bo robię to według poradników youtubowych i książkowych.J

Ekspertem nie jestem  może się zbłaźnię (  robiłem to tylko 1 raz też na podst . tych instrukcji youtubowych ale tam na  nich takie wszystko niby oczywiste a nie mówią najważnieszego ,  znaczy próbowałem kilka razy aż w końcu się udało) ale miałem ten sam problem i może akurat o to chodzi.

 

- jak mi się wydaje  najistotniejsze to ...... odkręcić hamulce z ramy  po  to żeby nimi można było '' manewrować'' ....żeby 

- strzykawką można było operować z góry  

 

U mnie też była klamka kompletnie miękka, ale po tym w końcu  zadziałało.( mtb slx)



#5 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 05 październik 2020 - 20:09

Ale przecież wewnętrzne prowadzenie jest takie fajne! ;)

Ja bym oddał poprostu do sprawdzonego serwisu

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź