Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzask / Strzelanie / Brzdęk Łańcucha ? Po Nadepnięciu Na Prawy Pedał


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 oska

oska
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 10 październik 2020 - 23:14

Hej,

jeżeli coś zdublowałam, zmiksowałam to z góry przepraszam, ale nie znalazłam rozwiązania mojego problemu. 

 

Ale do konkretów.

Opiszę szczegółowo pacjenta:

szosa karbonowa (o ile to może mieć jakiekolwiek znaczenie w tym temacie) na osprzęcie Campagnolo Athena, łańcuch KMC o ile dobrze pamiętam, koła Mavic Cosmic. 

 

Problem: nie wiem jak to dokładnie nazwać, ale są to trzaski, strzelanie, brzdęk jakby łańcuch wskakiwał na zębatkę, przeskoczył o zęba dalej. W każdym razie takie wrażenie sprawia ten dźwięk. Pojawia się na każdej zębatce, ale tylko przy mocniejszym naciśnięciu korby prawą nogą. Występuje przy ruszaniu, w trakcie jazdy, niezależnie od przejechanych danego dnia kilometrów. Po prostu, pojawia się nie wiadomo kiedy, dlatego ciężko jest wstrzelić się w ten moment, żeby uchwycić to na jakimkolwiek filmiku. W ostatnim czasie "strzelanie" się nasiliło i pojawia się coraz częściej. 

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Nie ukrywam, że strasznie mnie to irytuje.

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi/sugestie.



#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 październik 2020 - 16:00

Wiele może być przyczyn. Stan napędu, łożysk w piastach, sterach, suporcie. Korba może wydawać dźwięki. Teoretycznie uszkodzona rama również. Z Twojego opisu trudno cokolwiek wywnioskować. Musisz eliminować po kolei. Innego wyjścia nie ma. Albo oddać rower do serwisu, licząc na to, że nie wymienią Ci w nim niemal wszystkiego, szukając igły w stogu siana. Osobiście pierwsze co bym zrobił, zakładając dobry stan napędu, sprawdziłbym stan korby i łożysk suportu oraz sprawdził osadzenie kół w w widełkach. Czasem potrafią strzelać szybkozamykacze.



#3 oska

oska
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 11 październik 2020 - 17:08

Dziękuję Ci za odpowiedź. Napęd zostawię na sam koniec, bo jestem prawie pewna, że nie tędy droga. W maju wymieniany.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

#4 kptB

kptB
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądWroc

Napisano 12 październik 2020 - 08:45

Z najprostszych możliwosci:

* szybkozamykacz tylny (wyczyścić piasek miedzy hakami a zamykaczem, mocniej docisnąć)

* pedały (można testowo wymienic)

* dokręcenie korby

* śruby blatów

* śruby koszykow na bidon, przerzutki przedniej


  • dywyn lubi to

Cervélo P3 | PlanetX Full Monty SL | GT Zaskar | On-One Pompino V4


#5 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 październik 2020 - 13:08

U mnie występował dokładnie taki sam dźwięk, co kilkanaście sekund trzask, w nieregularnych odstępach czasowych. Winne było tylne koło, chyba coś z naciągiem szprych. Zmieniłem koła i wszystko ustąpiło. 



#6 tomekjak

tomekjak
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 październik 2020 - 07:32

Niedokręcony suport.



#7 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 13 październik 2020 - 11:34

Sprawdź sztycę, wyciągnij, wyczyść ramę w środku też. Miałem takie problemy przy poprzedniej ramie, a szukałem w napędzie.





Dodaj odpowiedź