Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alu Na Lekko - Tym Razem Pod Tarcze.


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 08 listopad 2020 - 16:44

W końcu dojrzałem do hamulców tarczowych. Pierwotnie byłem nastawiony na zakup Emondy SL5, ale po niedawnym zobaczeniu i pomacaniu jej na żywo doszedłem do wniosku, że w podobnej cenie będę mógł złożyć rower na aluminiowej ramie, w dodatku lżejszy. Celem jest budowa roweru o masie poniżej 8kg. Bazą będzie rama Bowman Palace 3 w czarnym kolorze. Jest również wersja w żywszych barwach, ale ma być dostępna dopiero w przyszłym roku. 
Poniżej części/komponenty z których zamierzam złożyć swój nowy pojazd:

  • Rama: Bowman Palace 3 - rozmiar 54 - jest
  • Klamkomanetki i zaciski: R7020 i R7070 - jest
  • Przerzutka przód: FD-R7000 na obejmę  - jest
  • Przerzutka tył: RD-R8000 GS - jest
  • Kierownica: Cinelli Dinamo 400mm - jest, bardzo ją polubiłem jeżdżąc z nią na Emondzie.
  • Mostek: UNO hiperlight z ali - w drodze
  • Sztyca: FSA SL-K - jest, została z Canyona.
  • Korba: będzie miks: lewe ramię z pomiarem mocy, prawe R7000 i do tego owalne blaty, pewnie od AB,
  • Support: SM-BBR60 - w drodze
  • Siodełko: Pro Stealth ze stalowymi szynami przełożone z Emondy, karbonowe pręty nie pasują do systemy bagażowego - jest
  • tarcze hamulcowe: SM-RT70, 140mm - są
  • Koła:  zdecydowałem się na zestaw od Evanlite. Złożą mi koła na obręczach o profilu 33mm, szprychy Sapim CX Ray 24/28. Jako, że nie mają modułu do logo, bo obręcz nie standardowa to nie będzie żadnych napisów. 

Budowa może się trochę ciągnąć, bo staram się szukać okazji i kombinuję jak nabyć coś taniej. Jak już przyjdzie rama to wrzucę jakieś zdjęcia. W międzyczasie muszę jeszcze przestudiować zawiłości montażu i działania hamulców tarczowych, bo jest to chyba jedyna rzecz, o której nie mam w ogóle pojęcia. 

 



#2 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 08 listopad 2020 - 19:20

W sprawie kół pogadać mozesz z Sylwkiem Janiszewskim ( zawodnik Vostera) który buduje koła. Kontakt przez www.pro-way.pl wiem że koło 4 koła jesteś w stanie się zakrecić na DT 240  i stożku 50 mm ważące 1420 gram .. pewnie na 38 mogłoby być taniej, oczywiście wspominam o oponach. Trzeba by z nim pogadać :) 


  • 4gotten lubi to

#3 wymoczek

wymoczek
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądRG

Napisano 08 listopad 2020 - 19:31

Ale ta rama w drugim kolorze jest tez niezła. Brałeś jeszcze ramy innych firm  pod uwage ??? Pytam bo też coś pewnie będe składał.

 



#4 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 08 listopad 2020 - 20:20

W sprawie kół pogadać mozesz z Sylwkiem Janiszewskim ( zawodnik Vostera) który buduje koła. Kontakt przez www.pro-way.pl wiem że koło 4 koła jesteś w stanie się zakrecić na DT 240  i stożku 50 mm ważące 1420 gram .. pewnie na 38 mogłoby być taniej, oczywiście wspominam o oponach. Trzeba by z nim pogadać :)

Dzięki, spojrzałem na ofertę, wygląda całkiem nieźle.

 

Ale ta rama w drugim kolorze jest tez niezła. Brałeś jeszcze ramy innych firm  pod uwage ??? Pytam bo też coś pewnie będe składał.

Ta pomarańczowa jest super, ale ma być dostępna dopiero w styczniu/lutym. Nie chciałem tyle czekać. Rozważałem jeszcze ramę od: Standert-Kreissage Disc, Kinesis Aithein Disc, a nawet Emondę ALR, ale nie podeszła mi ich geometria. Gdyby jeszcze Emonda ALR miała takie geo jak nowa Emonda SL to pewnie skusiłbym się i kontynuował przygodę z Trekiem tym razem już z tarczami.



#5 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 08 listopad 2020 - 20:21

Może wypowiem się w kwestii kół Hunta: jaiś czas temu zamówiłem od nich koła i z miejsca odesłałem - masa była dużo wyższa niż  katalogowa, do tego

szerokość wewnętrzna wynosiła nie deklarowane 21 mm tylko 19 mm. Potem wyczytałem, ze trochę osób miało problem z nieprawdziwą 

masą kół Hunt.  Na podstawie własnego doświadczenia i tego co doczytałem na tę firmę już nawet bym nie spojrzał.

Dodatkowo zwróć uwagę na bardzo małą ilość szprych w tych kołach. 

 

Jeśli chodzi o Evanlite to posiadam interesujący Ciebie model, co prawda w rowerze awaryjnym i przejechałem na nich tylko około 3000 km, ale jestem z nich zadowolony i bez chwili zastananowienia wolałbym je niż Hunt. Wysokoć obręczy 38 mm jest bardzo uniwersalna.

 

Sugeruję spojrzeć na koła Farsports Feder. Są -przynajmniej w mojej opinii- super lekkie, mają bardzo dobre komponenty i świetne opinie. Wybierając przesyłkę XDB nie płacisz cła I VAT. Do tego jest spory wybór wysokości obrręczy. Minus to bardziej skomplikowane ewentualne procedury reklamacyjne.

 


  • 4gotten i artho lubią to

#6 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 08 listopad 2020 - 20:30

Napisałem do evanlite w sprawie kół z obręczą o niższym profilu. Być może mogliby coś ściągnąć od swojego dostawcy. Jeśli nie to na razie model taki jak Twój jest moim faworytem.



#7 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 09 listopad 2020 - 08:22

Dzięki, spojrzałem na ofertę, wygląda całkiem nieźle.

 

Ta pomarańczowa jest super, ale ma być dostępna dopiero w styczniu/lutym. Nie chciałem tyle czekać. Rozważałem jeszcze ramę od: Standert-Kreissage Disc, Kinesis Aithein Disc, a nawet Emondę ALR, ale nie podeszła mi ich geometria. Gdyby jeszcze Emonda ALR miała takie geo jak nowa Emonda SL to pewnie skusiłbym się i kontynuował przygodę z Trekiem tym razem już z tarczami.

 

Świetne te ramy Standert, nie znałem tej marki, a wyglądają obłędnie. Niestety, w moim rozmiarze już nic nie ma w wersjach na obręczowe :(

Co zadecydowało, że Bowman wygrał ze Standertem? 



#8 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 09 listopad 2020 - 08:32

Przeciw Standert zadecydowała wyższa cena i zewnętrzne prowadzenie linek dla mechanicznego osprzętu, tylko tyle. 



#9 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 08:53

Mam Bowmana na szczękach i fajny rower był/jest. Powodzenia w finalizacji projektu!


  • 4gotten lubi to

#10 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 10 listopad 2020 - 08:58

Jaki model masz? Przed Palace i Weald jedynym z hamulcami tarczowymi był chyba tylko Pilgrim.



#11 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 09:02

A wspominałeś, że to ma być wycieczkowiec, planujesz tam koła/opony nieco bardziej gravelowe?



#12 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 10 listopad 2020 - 09:39

Nie wycieczkowiec tylko rower na ultramaratony. Ostatnio dobrze jeździ mi się na 25mm, ale rama przyjmie opony do szerokości 30mm. Niewykluczone, że skorzystam jeśli trasa imprezy będzie wiodła po gorszych nawierzchniach.
Jeśli chodzi o koła to z lemonbike (evanlite) zaoferowali możliwość budowy kół na obręczy o profilu 33mm. Nawet na piaskach DT Swiss 350 waga ma być poniżej 1400 gramów.
Bujając w obłokach marzę o zestawie od MCFK https://www.bike24.com/p2279570.html
  • artho lubi to

#13 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 16 listopad 2020 - 20:39

W tym tygodniu ma dojść rama. Zanim zacznę składać rower to ją zważę. Trafiło mi się w dobrej cenie siodełko Pro Stealth, takie jakie ujeżdżam na Emondzie, ale w wersji light z karbonowymi szynami. W rozmiarze 142 waży tylko 169 gramów. Niestety, ale nie będę mógł go użyć w projekcie z obawy, że mógłbym uszkodzić pręty mocując mój system bagażowy  :P Proza życia wygrała z manią lekkości  ;) 
Niestety, ale dostępność korb, nawet używanych z ramionami o długości 170mm jest znikoma. 
Z istotniejszych rzeczy, których jeszcze nie mam bądź nie zamówiłem brakuje mi więc korby, łańcucha, mostka i owijki.


  • artho lubi to

#14 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 17 listopad 2020 - 19:32

Na OLX masz Ultegrę R8000 170mm 50-34 za 530 pln.
Sklep Bike Leszno.
Może Ci podejdzie.

 

https://www.olx.pl/o...html#ec57ed6a8c


  • 4gotten i lukaszzsch lubią to

#15 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 17 listopad 2020 - 21:07

Dziękuję za namiar. Niby przeglądam OLX codziennie, ustawiłem alert wyszukiwania, a i tak mi umknęło. Już się dogadałem, mają wysłać kurierem.


  • renton, artho i lukaszzsch lubią to

#16 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 19 listopad 2020 - 15:33

Na OLX masz Ultegrę R8000 170mm 50-34 za 530 pln.
Sklep Bike Leszno.
Może Ci podejdzie.

 

https://www.olx.pl/o...html#ec57ed6a8c

Skontaktowałem się, umówiłem na dostawę kurierem DPD i czekałem. Niestety, ale korby nie będzie, bo niby sprzedała się wcześniej. Szkoda tylko, że nie sprzedający nie raczył mnie o tym poinformować i czekałem dzisiaj pół dnia na kuriera  :angry: 
Za to wczoraj doszła rama. Nie jest to jednak waga piórkowa, bo widelec z niedociętą rurą waży 399 gramów. Rama z hakiem przerzutki, zaślepkami i prowadnicami pancerzy to już 1355 gramów. 
Pierwszy rzut oka wystarczył, żeby dostrzec, że wykończenie nie dorównuje ani Trekowi ani Cannondale jeśli chodzi o ramy aluminiowe. Gdzieniegdzie widać na powierzchni jakieś paprochy, których nie usunięto przed lakierowaniem ramy. Gwinty i miejsca osadzenia sterów nie wykończone dobrze. Zdarzają się ostre zadziory. Podobnie wyglądają otwory w mufie supportowej w miejscu łączenia z rurkami ramy. Nieregularne, niewykończone, z zadziorami.
Mam nadzieję, że to wszystkie minusy tej ramy. Po marce z takimi opiniami i recenzjami spodziewałem się dużo więcej. Oby nic już więcej nie wyszło w czasie składania roweru. 


  • lukaszzsch lubi to

#17 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 19 listopad 2020 - 16:27

Rama jest można zacząć prowadzić dokumentację zdjęciową.. ;). Chyba wszyscy czekamy  :D.



#18 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 19 listopad 2020 - 16:37

Skontaktowałem się, umówiłem na dostawę kurierem DPD i czekałem. Niestety, ale korby nie będzie, bo niby sprzedała się wcześniej. Szkoda tylko, że nie sprzedający nie raczył mnie o tym poinformować i czekałem dzisiaj pół dnia na kuriera  :angry: 
 

 

Korby szkoda, jacyś "kombinatorzy" i tyle.

Choć cena była mega jak za nową korbę R8000, podejrzanie niska.



#19 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 19 listopad 2020 - 16:46

Rama jest można zacząć prowadzić dokumentację zdjęciową.. ;). Chyba wszyscy czekamy  :D.

Z tym może być kłopot. Naświetlenie u mnie w garażu tragiczne, a telefonem robię okropne zdjęcia. Lustrzanki brak  :P

 

Korby szkoda, jacyś "kombinatorzy" i tyle.

Choć cena była mega jak za nową korbę R8000, podejrzanie niska.

Cena była ekstra. Już liczyłem ile mogę odzyskać sprzedając blaty i lewe ramię  ;) No nic. Wdrożyłem opcję B. Nabyłem prawie ramię R7000 i będę polował na jakieś okazje owalnych blatów od Absoluteblack. Choć znalazłem coś takiego od Rotora https://tiny.pl/7286l i też wygląda dobrze, przy tym to komplet. Nie wiem tylko ile to waży i czy nie sprawia kłopotów przy zmianie przełożeń.



#20 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 19 listopad 2020 - 16:52

Przy takiej ramie, pomyslalbym o splanowaniu glowki i mufy.



Dodaj odpowiedź