Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdynia, Trójmiasto, Dobre Górskie Trasy Na Rower


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 inocynt

inocynt
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 25 grudzień 2020 - 00:30

Hej,

Szukam dobrych tras na rower szosowy z możliwie górskim profilem. Im większe przewyższenie na mniejszym dystansie tym lepiej. Szukam naprawdę trudnej trasy, ale możliwie dobrej pod względem jakości drogi i niewielkiego ruchu.

Optymalnie coś w stylu parę tysięcy metrów wzniosu na całkowitym dystansie do 80 km.

Jakieś fajne trasy możecie polecić, które was zabiły w przeszlosci?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

PS. Tytuł mial być "na rower szosowy"... Sorry. Chyba się nie zmieściło.

#2 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 grudzień 2020 - 09:18

Nie ma czegoś takiego na Pomorzu. Na 100km wychodzi przy pofałdowanej trasie koło 1000m przewyższeń. Jak chcesz więcej to musiałbyś klepać powtórzenia na jakiejś stromej górce.



#3 inocynt

inocynt
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 25 grudzień 2020 - 10:04

Tego się obawiałem.

A chociaż jakieś dobre podjazdy, w sensie maksymalnego wzniosu na minimalnym dystansie z możliwie małtm spadkiem po drodze?
Ktoś coś?

Ale tak się obawiam, że czeka mnie w tym roku zaplanowanie wypadu na południe celem powspinania się...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

#4 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 grudzień 2020 - 10:17

Najdłuższy podjazd z sensowym nachyleniem to tzw. podjazd pod zbiornik w Czymanowie (brak ruchu) i chyba najpopularniejszy w okolicy Trójmiasta, czyli pod Nowy Dwór Wejherowski (droga idealna, ruch zmienny). Oba około 100m przewyższenia, średnio chyba 6-7%. W okolicy Żarnowca jest jeszcze kilka innych podjazdów (kojarzę np. Sobieńczyce), ale nie znam ich z autopsji. Jeśli szukasz czegoś stromszego, to zostają już hopki w okolicach 50m przewyższenia.


  • inocynt lubi to

#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 25 grudzień 2020 - 11:18

Nawet jak bedziesz krazyl wokol zbiornika robiac Czymanowa 6x, co da ci ok 80km, w gore bedzie tylko 1000m.
Miescowka bardzo fajna, z prawie nieistniejacym ruchem, nawet w sezonie letnim.

#6 inocynt

inocynt
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 25 grudzień 2020 - 11:27

Zrozumiałem niestety.
To generalnie oznacza, że dużo lepiej się nie da... 20ff7fd2ab0a71746ed79307baa25884.jpg

No nic. Do tej pory nie szukałem tras pod konkretnie wzniesienia. Satysfakcjonowała mnie pofałdowana charakterystyka Kaszub. Zwłaszcza na single speed, jak wyżej. Ale naszło mnie na szosę i coś bardziej ekstremalnego i się okazuje, że się nie da.
Zrobie ten zbiornik, jakoś tam nigdy nie dojechałem. Dzięki za poradę.

Wniosek bardziej ogólny, że chyba zacznę powoli szukać przyjaciół na wypad w Karkonosze czy Beskid.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

#7 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 grudzień 2020 - 15:29

Ja bym się chętnie wybrał na rower w polskie góry, bo nie miałem jeszcze okazji. :)





Dodaj odpowiedź