Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bryton 530 I Assioma Uno


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 26 grudzień 2020 - 15:31

Witam,

 

mam problem, mianowicie od tygodnia posiadam assioma uno i dopiero wczoraj po kilku jazdach próbowałem ustawić kadencję z assiomy, niestety bryton próbuje znaleźć bezskutecznie czujnik kadencji - natomiast czujnik mocy jest wykrywany. I drugie pytanie związane z mocą (wiem, że lepiej napisać o tym w innym temacie), ale czy może być tak, że moc przy tych samych ustawieniach spada przy jeździe na trenażerze elite aleno smart? Czy jest możliwe, że wzrost temperatury opony i może inne czynniki powodują zmniejszenie obciążenia? Przykładowo wczoraj zaplanowałem trening na 150 W i na obciążeniu 4, na początku jazdy wystarczyło osiągnąć prędkość 15,5 km/h, ale pod koniec treningu to było 17,2 km/h.



#2 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 26 grudzień 2020 - 17:10

Pewnie za wiele Ci nie pomogę ale powiem jak to wygląda u Garmina - tutaj nie dodaję osobno czujnika kadencji, po prostu po dodaniu czujnika mocy (Favero Assioma Uno) kadencja także jest wyświetlana i zapisywana w pliku aktywności.

 

 



#3 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 26 grudzień 2020 - 18:51

U mnie na Brytonie Aero 60 nie ma tego problemu. Bez problemu wykrywa miernik mocy i podaje dane z kadencji, czujnik kadencji jest wyłączony. Są dni kiedy nie chce połączyć się z miernikiem mocy i wówczas nie mam danych o kadencji. Bryton Rider 530 to starszy model i widocznie moduł wyszukiwania czujników nie jest tak dopracowany jak w nowszych urządzeniach. Problem może występować również przy samym mierniku mocy który z tym urządzeniem się gryzie. Wskazania mocy z czasem są niższe, było tak na Garmnie Edge  800 i teraz jest na Brytonie. Nie korzystam ze specjalnych opon dedykowanych do trenażera i pewnie to jedna z przyczyn spadku mocy przy tej samej kadencji i przełożeniu. 



#4 mopiaty

mopiaty
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 28 grudzień 2020 - 15:23

Odnośnie drugiego problemu - też mam Favero Assioma Uno, też mam Elite (tyle, że Qubo Fluid) i też mam spadek obiążenia w funkcji czasu.

 

Prawdopodobnie ten półpłynny żel (czy inne badziewie oporowe) w miarę czasu (czyli wzrostu temperatury) zmienia swoją gęstość, czyli opór. Zresztą jak jedziesz na niskiej mocy, to różnica tego oporu praktycznie się nie zmienia, natomiast jak ciśniesz mocno, to obciążenie spada szybciej, nieprawdaż?

Ten typ tak ma. Podnosimy kadencję, a następnie przełożenie w górę.

Załączone pliki



#5 Artek

Artek
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 17:30

Pewnie za wiele Ci nie pomogę ale powiem jak to wygląda u Garmina - tutaj nie dodaję osobno czujnika kadencji, po prostu po dodaniu czujnika mocy (Favero Assioma Uno) kadencja także jest wyświetlana i zapisywana w pliku aktywności.

 

To pozwolę się zapytać przy okazji :-)
Jak nazywa się pole, które wyświetla kadencję z pomiaru mocy? W garminie oczywiście.
Pomiar działa poprawnie, rejestruje kadencję z pliku, ale nie umiem jej wyswietlić na bieżąco. Po zwyczajnym ustawieniu pola kadencji nic mi się nie wyświetla. Pewnie mam jakieś zaćmienie umysłu, ale liczę na pomoc :-)



#6 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 17:32

To pozwolę się zapytać przy okazji :-)
Jak nazywa się pole, które wyświetla kadencję z pomiaru mocy? W garminie oczywiście.

Cadence

 

Jest to dokładnie to samo pole, które działa tak z czujnikiem kadencji jak i z kadencją odbieraną z czujnika mocy. Musisz poguglać, może Brytony tak mają, że kadencji nie odbierają...





Dodaj odpowiedź