Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tourdepolska 2020 - Relacja Z Mojej Wyprawy


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 03 styczeń 2021 - 20:18

Cześć,

w ubiegłe wakacje wybrałem się na wyprawę po Polsce. Przebieg wyprawy również nagrywałem.

 

Niestety umiejętności vlogowania okazały się bardzo małe. Byłem trochę nieśmiały przed kamerą, ale dzień po dniu ta presja schodziła, lecz niestety doszły problemy natury technicznej... Zapomniałem włączyć w kamerce stabilizację obrazu, więc obraz lata we wszystkie strony i nie pomyślałem jakie spustoszenie dla mikrofonu może zrobić wiatr. Przeglądając nagrane materiały i ich jakość, a także "moje gadanie głupot" chciałem cały temat porzucić, ale pomyślałem: a co mi szkodzi? Będzie co będzie, najwyżej ludzie nie będą oglądać, a może z drugiej strony komuś taki materiał się spodoba. Wyciąłem więc co się dało...

 

I tak oto, chciałbym wam przedstawić mini serial z mojej 6 dniowej wyprawy.
Dodam, że uczenie się na błędach, dało mi dużą wiedzę, dzięki czemu jakość materiałów, dźwięku, sposób nagrywania i przedstawiania tego, ZNACZNIE POPRAWIĘ podczas kolejnej wyprawy, którą planuję na wakacje 2021 (o ile oczywiście uda się ją zorganizować).

Zapraszam zatem do obejrzenia 1 odcinka i jednocześnie proszę o wyrozumiałość i wybaczenie masy błędów. Może komuś materiały się spodobają default_smile.png Kolejne odcinki pojawią się na dniach. 

 

ETAP #01 - Sobków - Starachowice - Radom - Warszawa (251 km)


  • JHartman, Robert74 i sirkozi lubią to

#2 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 10 styczeń 2021 - 13:19

Na kanale pojawiła się relacja z 2 dnia, także zapraszam... Materiału nie ma zbyt dużo, gdyż wręcz nagrywałem tego dnia na siłę. Byłem sfrustrowany warunkami pogodowymi - wiecie jak to jest: Lipiec, a temperatura nie dochodzi do 15 stopni, do tego mocny wiatr, który nie dość, że utrudnia jazdę to jeszcze powoduje, że odczuwalna temperatura to 5 stopni i do tego przelotne opady. Tak więc miałem gorszy dzień, trasa była fajna, ale kompletnie nie miałem chęci do nagrywania, więc nie boję się powiedzieć, że to najgorszy film z tego wyjazdu. Nie mniej jednak zapraszam do zobaczenia i... czekajcie na 3 odcinek. 3 dzień był zdecydowanie najlepszy ;) 
 
ETAP 2: Warszawa > Nasielsk > Ciechanów > Mława > Iława > Malbork (302 km)

  • JHartman lubi to

#3 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 10 styczeń 2021 - 13:37

Fajne filmy. Ok, to wciąż początki ale przyjemnie się oglądało. No i dobrze się Ciebie słucha. Trochę brakowało mi opisu jak się czułeś fizycznie (a może po prostu to była bułka z masłem ). Miałbyś materiał na wypełnienie czasu pomiędzy ciekawymi miejscami.

Oglądając tego typu filmy zawsze próbie wyciągnąć jak na danym odcinku wygląda ruch samochodów (gdyby kiedyś wpadło mi do głowy przejechać tę trasę). Z pierwszych dwóch części wynika, że poza odcinkiem od Warki do Góry Kalwarii gdzie była tragedia to poza tym było spokojnie?

Pozdrawiam, Jarek

#4 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 10 styczeń 2021 - 15:04

W moim wypadku wyglądało to tak: Wstając rano gdzieś po godz. 5 nie da się ukryć, że czułem zmęczenie. Przede wszystkim zbyt krótki sen, a ciało też czuło, że dzień wcześniej się przejechało się 250 km, ale nie forsowałem tempa na tym wyjeździe, więc mięsnie czuły się dobrze, to było raczej takie ogólne zmęczenie spowodowane brakiem odpoczynku/regeneracji. Więc przed wejściem na rower były myśli typu: "jak mi się nie chce", ale jak już wsiadłem to już poszło ładnie i czułem się dobrze :) Tak więc dodaję taką relację tekstową do filmu :P Jedyne co miałem ochotę tego dnia mówić to tylko narzekać na pogodę, ale to by było nudne.

 

Co do 1 etapu - to była niedziela, więc na zdecydowanej większości trasy był luz. Jedynie właśnie za Warką na DW731 droga była wąska, a na dodatek bardzo dziurawa i nierówna, ale była gdzieś godz. 17, więc bardzo dużo ludzi wracało do Warszawy z wyjazdów weekendowych. Za Górą Kalwarią były już po prostu korki, no ale tam już wszędzie szły fajne drogi dla rowerów, więc nie było żadnego problemu.

 

 

Etap 2: Czyli poniedziałek. Pierwsze 20-30 km trzeba przyznać, że dość nie komfortowe. Bardzo duży ruch w Warszawie i okolicach, ale raczej nie przeszkadzałem na drodze bo byłem w stanie jechać szybciej niż samochody. Później było już bardzo pusto. Za Iławą, aż do Malborka jechałem DW515 to tam już w ogóle nic nie jeździ, totalne pustkowie, aczkolwiek asfalt nie najlepszy.

 

 

Dzięki w ogóle za opinie na co zwrócić uwagę na przyszłość, na pewno zwrócę na to uwagę ;)


  • JHartman lubi to

#5 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 styczeń 2021 - 16:21

hej,

 

Obejrzałem obydwa odcinki, jakoś bardzo nie musisz się stresować bo myślę, że żadnych tam głupot nie gadałeś a jedyne uwagi można mieć do wiatru, ale to już sam wiesz, że do poprawy. Generalnie brzmisz naturalnie, i kamera Cię lubi, jeśli zamierzasz bawić się w przyszłości w montaż filmu to ten wiatr można ściszyć podczas edycji  ;)  

Sugestie ode mnie- więcej krajobrazu, i jakiś ciekawostek które minąłeś po drodze (również dotyczących fajnych tras dla rowerów). Widziałem, że jak minąłeś Górę Kalwarię to poleciałeś chyba wzdłuż wałów przy Wiśle i warto zaznaczyć, że to jedna z popularniejszych tras dla Warszawy. Dodatkowo, polecam pytać jak jeździć przez Warszawę, bo da się w każdą stronę spokojnie i bez stresu przejechać miasto ścieżkami (czasami jest to na około), ale jazda ulicami w poniedziałek w godzinach szczytu jest dość niebezpieczna, a stadion mogłeś obejrzeć z innej strony gdzie dojedziesz ścieżką i przy okazji zobaczysz jeszcze kilka miłych dla oka miejsc. 

 


  • JHartman lubi to

#6 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 14:39

Dzięki za podpowiedzi ;)

Co do Warszawy to jeszcze nie raz się tam wybiorę (w sumie mam jakiś materiał nawet z wycieczki do Warszawy jaką jeszcze w ubiegłym roku zrobiłem, więc wrzucę), także na pewno się zgłoszę po jakieś wskazówki :)
  • JHartman lubi to

#7 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 17 styczeń 2021 - 15:03

Światło dzienne ujrzała relacja z 3 dnia! Bez dwóch zdań to właśnie ten dzień wspominam najlepiej  ;) Zatem... Zapraszam do oglądania :)
 
ETAP 3: Malbork > Trójmiasto > Władysławowo (136 km)

  • JHartman lubi to

#8 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 21:59

Kolejny odcinek - dzień 4 :)
 
ETAP 4: Władysławowo > Kaszuby > Bory Tucholskie > Bydgoszcz (269 km)

  • JHartman lubi to

#9 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 31 styczeń 2021 - 11:42

Zobaczcie czy udało mi się wygrać wyścig z pogodą, czy zostałem zmieciony przez nawałnicę ;D To wszystko w odcinku numer 5, który przedstawiam poniżej :)
P.S. Zapraszam również do zobaczenia poprzedniego odcinka. Link powyżej.
 
ETAP 5: Bydgoszcz > Poznań (131 km)
 

  • JHartman lubi to

#10 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 07 luty 2021 - 15:25

Przyszedł czas na ostatni odcinek z mojej wyprawy. Zapraszam do obejrzenia i jednocześnie dziękuję za "wspólną" podróż :)
Dodam jeszcze, że w najbliższym czasie pojawi się dłuższa relacja z ultra, które jechałem na zakończenie sezonu z Katowic do Warszawy :) 
 
ETAP 6: Poznań > Kalisz > Wieluń (216 km)
 

  • JHartman lubi to



Dodaj odpowiedź