Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ilość Gniazd W Klamkomanetkach Ultegra Di2 St-R8070

ST-R8070 gniazda Di2 Ultegra Di2

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 17 styczeń 2021 - 15:25

Witam

Chciałem zapytać Szanowne Grono o ilość gniazd w złączu kalmkomanetki ST-R8070. W serwisówkach Shimano na stronie si.shimano.com wszędzie widniej że są trzy w tym jedna do przełącznika sprinterskiego. Tak też jest w moim ST-R8050. Jednakże za zdjęciu w internecie pokazane są dwa złącza w klamkomanetce pod hydraulikę ST-R8070. Gdzie leży prawda? Przechodzę z hamulca szczękowego na rower z hydrauliką i chciałbym przenieść elektryczną grupę do nowego roweru. W starym rowerze miałem do zmiany przełożeń oprócz klamkomanetek także przełączniki sprinterskie oraz przełącznik wspinaczkowy i w nowym rowerze również chciałem zastosować podobną konfigurację do czego potrzebne będą po trzy gniazda w każdej klamce.

Dziękuję za odpowiedź

Pozdr.

Wojtek


:) 


#2 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 18 styczeń 2021 - 08:32

Trzy, sprawdziłem u siebie ;)



#3 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 18 styczeń 2021 - 11:37

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze dopytam - czy masz klamki pod hydrauliczne tarczowe hamulce? Dzięki. Pozdrawiam.

:) 


#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 styczeń 2021 - 12:24

R8070 zawsze jest pod hydraulikę.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 18 styczeń 2021 - 14:12

Trzy, sprawdziłem u siebie ;)

Zasugerowałem się tym zdjęciem, na którym przedstawiona jest klamka ST-R8070 a wygląda na to że złącz jest dwa.

Załączone pliki

  • Załączony plik  8070.jpg   124,72 KB   5 Ilość pobrań

:) 


#6 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 18 styczeń 2021 - 14:15

R8070 zawsze jest pod hydraulikę.

Tak oczywiście wszystko się zgadza że ST-R8070 to grupa Di2 z hydraulicznym sterowaniem hamulców. Jednakże zdjęcie, które zamieściłem to R8070 a wygląda na to że są dwa złącza. W obecnie użytkowanych klamkach ST-R8050 (czyli starowanie hamulca linką oraz Di2) są trzy złącza.

Załączone pliki

  • Załączony plik  8050.jpg   376,06 KB   5 Ilość pobrań

:) 


#7 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 maj 2021 - 17:05

Trochę późno, ale u mnie w 8070 są dwa. 



#8 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 31 maj 2021 - 17:23

Dziękuję za odpowiedzi.
Wyjaśniam dla potomnych.
Otóż, klamki ST-R8050 (hamulec sterowany linką) posiadają trzy złącza w tym jedno do przełączników sprinterskich (złącze z prowadzeniem),
Klamki SR-R8070 (hamulec hydrauliczny) posiadają dwa złącza i nie posiada żadne z nich gniazda do przełączników sprinterskich.
Ostatnia aktualizacja instrukcji na si.shimano.com wyjaśnia to dokładnie - żadne wersje z hydrauliką nie posiadają trzech gniazd.

:) 


#9 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 01 czerwiec 2021 - 17:25

Dziękuję za odpowiedzi.
Wyjaśniam dla potomnych.
Otóż, klamki ST-R8050 (hamulec sterowany linką) posiadają trzy złącza w tym jedno do przełączników sprinterskich (złącze z prowadzeniem),
Klamki SR-R8070 (hamulec hydrauliczny) posiadają dwa złącza i nie posiada żadne z nich gniazda do przełączników sprinterskich.
Ostatnia aktualizacja instrukcji na si.shimano.com wyjaśnia to dokładnie - żadne wersje z hydrauliką nie posiadają trzech gniazd.


Wszystko sie zgadza ale np Sagan ma tarcze, osprzet DA i ma przelaczniki sprinterskie, czyli dla niektorych jest opcja odblokowania opcji ;)

#10 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 02 czerwiec 2021 - 08:24

czyli dla niektorych jest opcja odblokowania opcji ;)

Jak to się mówi u mnie na wiosce "Bogatemu to nawet byk sie ocieli" ;)





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ST-R8070, gniazda, Di2, Ultegra Di2