Skocz do zawartości


Zdjęcie

Temat Społeczno-Ekonomiczny


154 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2021 - 11:55

To nie tylko mentalność władzy, ale nas wszystkich (polaków) niestety :-)

Polaków - nazwy nacji pisze się dużą literą. Gdyby forum obsługiwał rzetelny moderator już dawno dostałbyś bana. KAŻDY twój post to masakra, albo pod względem treściowym, albo formalnym, albo - jak tu - w każdym względzie. I wyrażając pogląd o Polakach pisz za siebie.



#62 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 27 styczeń 2021 - 12:04

Polaków - nazwy nacji pisze się dużą literą. Gdyby forum obsługiwał rzetelny moderator już dawno dostałbyś bana. KAŻDY twój post to masakra, albo pod względem treściowym, albo formalnym, albo - jak tu - w każdym względzie. I wyrażając pogląd o Polakach pisz za siebie.

 

Aż prychłem :D . Akurat ta wypowiedź Ciebie dotyczy najbardziej..

 

Pokaż mi w Polsce człowieka w wypasionej furze z posiadłością, który cały ten majątek uczciwie wypracował sobie, a nie uzyskał kombinatorstwem, cwaniactwem, łapówkarstwem i obchodzeniem/ łamaniem przepisów.

 

polaku.



#63 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 27 styczeń 2021 - 12:17

Aż prychłem :D . Akurat ta wypowiedź Ciebie dotyczy najbardziej..


polaku.

I dlatego właśnie nigdy nie będziemy szanowani poza granicami kraju.

Nie oczekujmy, że będą nas szanować, skoro sami sobą gardzimy.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Senninho lubi to

#64 zbrozin

zbrozin
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudzień 2021 - 22:32

Ech, i pomyśleć że gdyby nie ta afera koperkowa Cancellary to mniej byłoby melepectwa na rowerach ;)

#65 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 grudzień 2021 - 08:23

I tak powstały ebajki  ;)

 

Ciekawe kiedy zaproponują STEPS do rowerów szosowych. A przynajmniej do GRX. Ewentualnie do szosy napęd w tylnej piaście, ale obowiązkowo suport tensometryczny (w opcji pomiar mocy, bo to tylko krok dalej). Też kwestia czasu pewno, bo rynek na to jest i będzie coraz większy. Zwłaszcza w terenach górskich (na podjazdach ograniczenie 250W i 25km/h to nie ograniczenie) i dla kolarzy emerytów. Połączenie tego z Di2 będzie jak najbardziej atutem np. automatyczna zmiana przełożeń optymalizująca wysiłek rowerzysty, silnika, baterii i napędu. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#66 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 06 grudzień 2021 - 08:30

Ciekawe kiedy zaproponują STEPS do rowerów szosowych. A przynajmniej do GRX. Ewentualnie do szosy napęd w tylnej piaście, ale obowiązkowo suport tensometryczny (w opcji pomiar mocy, bo to tylko krok dalej). Też kwestia czasu pewno, bo rynek na to jest i będzie coraz większy. Zwłaszcza w terenach górskich (na podjazdach ograniczenie 250W i 25km/h to nie ograniczenie) i dla kolarzy emerytów. Połączenie tego z Di2 będzie jak najbardziej atutem np. automatyczna zmiana przełożeń optymalizująca wysiłek rowerzysty, silnika, baterii i napędu.

Taniej i prościej kupić motor. Za cenę topowej konfiguracji kupisz nowego turystyka albo ścigacza 600-ke. Ubezpieczenie i tak ludzie kupują na rowery więc wyjdzie podobnie. Ciuchy na moto tańsze. Albo fiata 500 cabrio. Też poniżej ceny Speca czy Treka.
Skoro ktoś się nie lubi męczyć to można przyjemniej spędzać czas zdobywając Stelvio.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#67 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 06 grudzień 2021 - 09:10

Skad po 12 latach di2 wywoluje ciagle tyle emocji i jest porownywana do ebika to nie wiem ale luz

Polska to nadal bardzo biedny kraj, gdzie rower za 1000€ jest określany drogim przez (zgadywałbym) 80% społeczeństwa.

 

(i spoko, tylko gdzie tu do Di2 ;p )



#68 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudzień 2021 - 09:29

Szlif na zakręcie, kasujesz tylną przerzutkę i w przypadku Di2 masz 1,5 tyś w plecy, a 105 200zł. Zobaczcie ile rzeczy można zrobić, kupić za różnicę. 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#69 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 06 grudzień 2021 - 09:55

Dobra, chyba szkoda tutaj ciągnąć tą dyskusję, ale przypomnę, że można ją prowadzić daleko dłużej:

 

- Ultegra RD R8000 to akurat 1000zł a nie 1500zł

- 200zł ale Clarisa/Sorę można mieć za 100zł, czyli to 105-tka i tak jest dwa razy droższa

- Jak często realnie zdarza Ci się szlif, który kompletnie zabija tylną przerzutkę?

itd. itp.



#70 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 06 grudzień 2021 - 14:21

Dla kogoś wydanie 1,5k na przerzutkę to kosmos, dla innego kilka godzin pracy =)

 

Jeden kupi, zaliczy szlif i będzie płakać że nie ma za co kupić nowej, a inny kupi w tej cenie, jaka akurat będzie dostępna nawet nie zwracając na nią za bardzo uwagę.


  • artho lubi to

#71 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2021 - 14:57

przerzutka niezbędna, ale wczoraj widziałem na fejsie poszukiwania sztycy opuszczanej... do 2tys zł  :blink: srsly?



#72 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 grudzień 2021 - 16:20

Ale o co chodzi? W mtb sztyca opuszczana jest tak samo niezbędna jak przerzutka. Ceny startują gdzieś pod 1000zł. Za 2k masz już bardzo dobrego Foxa. Bezprzewodowa od RS lekko ponad 3k.


  • Prozor lubi to

#73 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 06 grudzień 2021 - 18:03

Taniej i prościej kupić motor. Za cenę topowej konfiguracji kupisz nowego turystyka albo ścigacza 600-ke. Ubezpieczenie i tak ludzie kupują na rowery więc wyjdzie podobnie. Ciuchy na moto tańsze. Albo fiata 500 cabrio. Też poniżej ceny Speca czy Treka.
Skoro ktoś się nie lubi męczyć to można przyjemniej spędzać czas zdobywając Stelvio.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Ale ludzie nie kupują ebajków bo jest drożej i trudniej. Ja jeżdżę e bo chcę, mimo że mogłem czymś silnikowym. To kwestia preferencji. Ja to lubię, mimo że nie jestem półsprawny, zaawansowanie wiekowy ani leniwy. To jest zwyczajnie....fajne.

#74 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 06 grudzień 2021 - 18:09

Ale o co chodzi? W mtb sztyca opuszczana jest tak samo niezbędna jak przerzutka. Ceny startują gdzieś pod 1000zł. Za 2k masz już bardzo dobrego Foxa. Bezprzewodowa od RS lekko ponad 3k.


Ceny za sensowne sztyce zaczynają się od 450 zł. Rsp plummet. Za 500-600 zaczynają się np brand-x z crc, za okolice 600. Najlepsza sztyca jeśli chodzi o stosunek cena jakość. Pod tym względem wypasy zdecydowanie nie wnoszą nic poza poczuciem. Krok w stronę hydrauliki rs to mina. Jedyny progres to, ewentualnie, coś bezprzewodowego. Używałem KS, gianta, 3 reverbów. Ten ostatni to konstrukcyjna i jakościowa tragedia.

#75 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudzień 2021 - 20:29

Dla kogoś wydanie 1,5k na przerzutkę to kosmos, dla innego kilka godzin pracy =)

 

Jeden kupi, zaliczy szlif i będzie płakać że nie ma za co kupić nowej, a inny kupi w tej cenie, jaka akurat będzie dostępna nawet nie zwracając na nią za bardzo uwagę.

Kilka godzin pracy to jeszcze nie powód żeby je tak wydawać, trzeba mieć szacunek dla pieniądza, na tej zasadzie to można sobie kupić złote gówno bo mnie stać. 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#76 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 06 grudzień 2021 - 20:31

Kilka godzin pracy to jeszcze nie powód żeby je tak wydawać, trzeba mieć szacunek dla pieniądza, na tej zasadzie to można sobie kupić złote gówno bo mnie stać. 

 

Właśnie zapakowałeś ludzi kupujących dobry sprzęt, na których ich stać do jednego wora pt. "nie szanujecie pieniędzy"

 

Tak bardzo polsko :) XD


  • blackrain i artho lubią to

#77 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudzień 2021 - 21:38

Raczej Ty w swojej głowie. Trzeba jeszcze czytać ze zrozumieniem. A najlepszy to masz ten kompleks "bardzo polski". 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#78 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 grudzień 2021 - 21:55

Ceny za sensowne sztyce zaczynają się od 450 zł. Rsp plummet. Za 500-600 zaczynają się np brand-x z crc, za okolice 600. Najlepsza sztyca jeśli chodzi o stosunek cena jakość. Pod tym względem wypasy zdecydowanie nie wnoszą nic poza poczuciem. Krok w stronę hydrauliki rs to mina. Jedyny progres to, ewentualnie, coś bezprzewodowego. Używałem KS, gianta, 3 reverbów. Ten ostatni to konstrukcyjna i jakościowa tragedia.

 

Brand-X to już nie 600. 170E w tej chwili. Większość OEMowych sztyc to jest chyba to samo co Brand-X, czyli produkt od Tranz-X.
 



#79 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2021 - 22:00

W mtb sztyca opuszczana jest tak samo niezbędna jak przerzutka.

nie tak samo :D 3 sezony przjeździłem bez tego wynalazku i żyję :P



#80 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 06 grudzień 2021 - 22:27

Kilka godzin pracy to jeszcze nie powód żeby je tak wydawać, trzeba mieć szacunek dla pieniądza, na tej zasadzie to można sobie kupić złote gówno bo mnie stać. 

 

Raczej Ty w swojej głowie. Trzeba jeszcze czytać ze zrozumieniem. A najlepszy to masz ten kompleks "bardzo polski". 

 

Czemu to co dla jednego Polaka wydaje się ceną szanującą pieniądza musi także koniecznie być dla drugiego, kompletnie innego Polaka ceną szanującą pieniądz?





Dodaj odpowiedź