Skocz do zawartości


Caad12 Pod Zastosowania Endurance


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2021 - 09:25

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem szosy, niemniej że celuję bardziej w długie trasy, to raczej skłaniam się ku czemuś bardziej endurance. Trafiła się natomiast całkiem ciekawa oferta zakupu Cannondale CAAD12 w wersji Disc Ultegra z 2019. Cena i osprzęt mi bardzo pasują, ale nie wiem, czy będzie ok z ramą, celuję w 54 cm.

 

Tutaj geometria:

https://www.cannonda...12-disc-ultegra

 

A tutaj rama na której jeżdżę już od jakichś 4 lat - Planet X XLS:

https://www.planetx....ocross-frameset

 

Niby to przełajówka, niemniej zawsze była dla mnie wygodna. Zdarzyło się zrobić na niej trasę 305 km na solo jednego dnia i nie odczuwałem w trakcie / po niej żadnych nieprzyjemności. Może przyzwyczajenie, a może po prostu jest ok. Fakt, baza kół jest krótka, bywa że zaczepiam butem o przednie koło, ale to jedyny mankament.

 

Patrzę na obie geometrie i nie wiem czy CAAD12 będzie ok choćby poprzez stack / reach

CAAD12: 1,42

Planet X: 1,49

 

Nigdy nie zwracałem na to uwagi i szczerze się zdziwiłem, że Planet X mimo iż to przełajówka, to jednak ma taką budowę. 

 

Wiem, że CAAD to niby wyścigówka, niemniej dochodzi kwestia podkładek pod mostek, samej długości mostka i kąta... Mam więc dylemat - czy to dobry wybór pod takie zastosowania tj. lokalnie nieco szybkiej, ambitnej jazdy, ale też i jakieś dłuższe wyprawy, nawet po 10 h w siodełku. 

 

 



#2 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 styczeń 2021 - 10:37

W Caad toe overlap będzie jeszcze większy jeśli to stanowi dla ciebie problem.

 

Pod względem geometrii, tak jak napisałeś, CAAD to jest typowa wyścigówka. Żeby dopasować pozycję do starego roweru będziesz musiał mniej więcej skrócić mostek o 1 cm (jakiej długości miałeś w Planetx?) i dorzucić 1-2 cm podkładek. Druga sprawa, Caad jak to rower wyścigowy, ma wyostrzony kąt główki, więc będzie bardziej nerwowy, dodatkowo będzie to podkreślone przez krótszy mostek.


  • admsk lubi to

#3 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 14:30

Jak dla mnie geomatria tych dwóch ram to przepaść. W rozmiarze L czyli 58, przy stack 583, w jednym zasięg to 399 a w planet to 382.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź