Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Sram Red Etap

sram przerzutka

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 tad123

tad123
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 11:20

Cześć, jeżdżę na eTapie pierwszy rok, wcześniej jeździł na tym rowerze mój tata, również rok. Ostatnio obie przerzutki przestały przerzucać (tylna początkowo przerzucała tylko do połowy kasety). Nie przejąłem się tym, bo uznałem, że zwyczajnie się rozładowały. Jednak po naładowaniu dalej nie reagują na próbę zmiany biegu i nie wiem czy cała przerzutka jest do wymiany czy co należy z tym zrobić. Miał ktoś z was podobny problem i mógłby mi pomóc? Z góry dziękuję



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 styczeń 2021 - 14:39

Raczej jak baterie w przerzutkach sa na ostatnich nogach, to przerzutki wogole przestaja dzialac. Tak to przynajmniej wyglada u mnie. Sprawdzales stan baterii w manetkach? Jak klikasz od srodka, przy przycisku trymujacym jest dioda, przy dobrej baterii powinna zapalac sie na zielono. Podobnie diody na samych przerzutkach. W ten sposob mozesz wyeliminowac problem z bateriami.



#3 tad123

tad123
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 15:13

Raczej jak baterie w przerzutkach sa na ostatnich nogach, to przerzutki wogole przestaja dzialac. Tak to przynajmniej wyglada u mnie. Sprawdzales stan baterii w manetkach? Jak klikasz od srodka, przy przycisku trymujacym jest dioda, przy dobrej baterii powinna zapalac sie na zielono. Podobnie diody na samych przerzutkach. W ten sposob mozesz wyeliminowac problem z bateriami.

Właśnie sprawdziłem, diody na manetkach świecą się na zielono, na przerzutkach nie świecą się w ogóle. Co ciekawe, wziąłem jeszcze baterie z roweru mojego taty, i wtedy diody w tylnej przerzutce świecą się na zielono, ale przerzuca tylko do środka kasety. Przednia przerzutka bez zmian



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 styczeń 2021 - 15:40

Sprobuj sparowac system do poczatku.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sram, przerzutka