Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ocena Zużycia Napedu


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 13 luty 2021 - 13:28

Hej PanyPytanie do speców od napędu. Przebieg jakieś 32kkm, wszystko na jednym łańcuchu🤪 , jak widać na zdjęciu przymiar na 0,75 jeszcze nie wpada cały. Pytanie jeździć na tym aż do wykończenia wszystkiego czy zmienić kasetę i łańcuch? Jak patrzę na blat korby to zastanawiam się, czy jeszcze się ona dogada z nowym łańcuchem? Co o tym sądzicie??
7d845c45a93e4a4f2ebc0c31e20fb4e8.jpg831271c256704157dbbeed4dd3bebb78.jpg1cdada12d8bda26e6dad010bd2c64838.jpg6828d4bf307b1b29702f09e20a539311.jpg



#2 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 luty 2021 - 14:28

Specem nie jestem, ale moim zdaniem pojeździ. Bazuję na blacie w starym rowerze, do którego zawsze wrzucałem nowy łańcuch i wszystko pracowało gładko, a zęby korby wyglądały chyba jednak gorzej.
  • EmPe lubi to

#3 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 13 luty 2021 - 14:59

Specem nie jestem, ale moim zdaniem pojeździ. 

Każda opinia może pomóc. Dzięki  :) Edit. Trochę przeszacowałem z tym przebiegiem, po dokładnym przeliczeniu 29300km  ;) Nie wiem czy nie dać też szansy kasecie, może i ona by się dogadała z nowym łańcuchem?



#4 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 luty 2021 - 15:04

Łańcuch śmietnik. Kaseta i blat nie wyglądają źle, ja bym próbował.


  • EmPe i lukaszzsch lubią to

#5 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 13 luty 2021 - 15:44

Pewnie tak zrobię... Biorąc pod uwagę obecne problemy z dostępnością to nawet może nie być wyjścia. Z drugiej strony mam dylemat ile ona wtedy jest w stanie jeszcze wytrzymać? Bo może się okazać, że po 10kkm powie dość, a w takiej sytuacji to chyba wolałbym jednak zmienić jedno i drugie i cieszyć sie następnymi +-30kkm  ;)



#6 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 13 luty 2021 - 16:27

Ułoży się nowy łańcuch i będzie śmigać drugie tyle pewnie.

#7 luker

luker
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 13 luty 2021 - 17:38

Ja bym kupił nowy łańcuch  bo kaseta i blat nie wyglądają źle. Obstawiam jednak że kaseta nie przyjmie łańcucha  Campy, a przyjmie kmc/shimano. Ale spróbuj Campe bo z tymi innymi łańcuchami nie będziesz miał takiego przebiegu. Moim zdaniem kaseta powinna być wyczyszczona przed robieniem zdjęcia do oceny, czarna jak wolnobieg. Smarujesz obficie łańcuch oliwką albo jeździłeś z fabrycznym smarem który usyfi kasetę tak, że trzeba użyć agresywnej chemii. 


  • EmPe lubi to

#8 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 13 luty 2021 - 19:31



Ale spróbuj Campe bo z tymi innymi łańcuchami nie będziesz miał takiego przebiegu. Moim zdaniem kaseta powinna być wyczyszczona przed robieniem zdjęcia do oceny, czarna jak wolnobieg. Smarujesz obficie łańcuch oliwką albo jeździłeś z fabrycznym smarem który usyfi kasetę tak, że trzeba użyć agresywnej chemii.

Campa już kupiona i innego nie będzie . Przepraszam za zdjęcie ale robione na szybko Zimą jeżdżę na Rohlofie stąd taki syf niestety, normalnie w sezonie na Squircie coś takiego nie ma prawa bytu . Dziękuję za pomoc

#9 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 14 luty 2021 - 07:55

30tys na lancuchu jak wy to robicie?czy to dzieki squirt?



#10 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 14 luty 2021 - 09:19

30tys na lancuchu jak wy to robicie?

W mojej ocenie i Campa i Squirt temu winne
  • lukaszzsch lubi to

#11 luker

luker
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 14 luty 2021 - 10:44

Ale ten Rohloff nieźle paskudzi. Pewnie też obficie smarujesz,  żeby starczyło na jazdę w solance. Czy poprostu ten smar tak ma? Daj znać czy kaseta dogada się z nowym łańcuchem campy.



#12 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 14 luty 2021 - 11:10



Ale ten Rohloff nieźle paskudzi. Pewnie też obficie smarujesz, żeby starczyło na jazdę w solance.

Nie nieTen rower nie widzi zimy, a tym bardziej solanki. Pisząc o jeździe zimą, miałem na myśli trenażer , smaruję normalnie, czyli kropla na ogniwo. Oczywiście dam znać czy się dogadały, ale nie wcześniej niż na wiosnę.

#13 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 15 luty 2021 - 21:38

Dopowiem, że dobrze jest po kupnie umyć łańcuch z fabrycznego mazidła i nasmarować od razu tym co trzeba - bywa, że łańcuch prosto z pudełka przeskakuje na jeszcze przyzwoitej kasecie.

Przymiary jak na foto wyżej to niestety trochę pic na wodę. Gdyby Tobie wpadał to nie musiałoby koniecznie świadczyć o konieczności wymiany łańcucha. Zmiana podziałki naciągniętego łańcucha jest spowodowana zużyciem sworzeń-płytki, a równomiernie zużyte rolki nie mają tu nic do tego. Był tu na forum taki ładny rysunek wyjaśniający.
Oczywiście przy takim przebiegu jak Twój to nawet profilaktycznie bym wymienił łańcuch, aby uniknąć jakiejkolwiek niespodzianki spowodowanej tutaj bardziej zmęczeniem materiału.
  • EmPe lubi to



Dodaj odpowiedź