Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spam Typu "sex Oferty Na Prive"


23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 marzec 2021 - 22:36

UWAGA!!!

Proszę o zgłaszanie tylko innych spamerów, niż phono13 i NAV32 bo robicie ze skrzynki do zgłoszeń jeden wielki kocioł i skutkuje to zapychaniem skrzynki, komunikatami od coraz nowych użytkowników itp. podczas gdy w/w spamerzy zostali(ły?) już dawno zbanowani. Darujcie sobie, proszę. 

 

Ps. Zresztą takie zgoszenie z wiadomości prywatnej i tak niewiele mi daje, bo nie mam dostępu do skrzynek prywatnych użytkowników, stąd nie mogę sprawdzić, kto ten spam wysłał. Mam tyko takie informacje:

Użytkownik d.m. wysłał zgłoszenie korzystając z odnośnika 'Zgłoś tę zawartość moderatorowi'.

------------------------------------------------

Zgłoszona zawartość: https://szosa.org/in...n&topicID=80065

 

Odnośnik do zgłoszenia: https://szosa.org/in...report&rid=1609

 


------------------------------------------------

Treść zgłoszenia:
------------ QUOTE ----------
Cześć. Jestem Nina. Mam 26 lat [...]

 

-----------------------------

 

Jak widać autora treści zgłoszenia BRAK, czyli proszę o zgłaszanie spamera wiadomości prywatnych!


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#22 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 marzec 2021 - 10:49

Sprawdziłem rejestracje i potencjalnych spamerów. Wszyscy zarejestrowani w sobotę z domeny @zeroe.ml, banuję aczkolwiek brak możliwości zbanowania domeny adresowej, banuję IP z których korzystali. 

Zablokuj adres IP '178.44.172.199', IP '95.71.196.68', IP '178.44.159.1'

 

Wszystkie konta spamerskie korzystały z w/w adresów, od razu zablokowane, co oczywiście nie daje gwarancji, że spamer nie będzie czegoś wysyłać z innych adresów do czasu permanentnej blokady. Problem w tym, że trochę tego dziadostwa jest do zbanowania, czyli trochę czasu mi to zajmie. Gdyby admin nie zatwierdzał bezwiednie użytkowników... Dam mu znać, może coś to da.

Niby szybciej byłoby usunąć konta, ale to ma swoje minusy. W efekcie ok. połowa została usunięta, reszta zbanowana. Przynajmniej dla kont z domeny @zeroe.ml nie powinno być już spamu. Miejmy nadzieję, że było to incydentalne zdarzenie... A wystarczyłoby, gdyby zatwierdzający konta pomyślał trochę i widząc masową rejestrację kont z jednej domeny adresowej odrzucił to w cholerę...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#23 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 11:08

Gdyby admin nie zatwierdzał bezwiednie użytkowników... Dam mu znać, może coś to da.

A nie da rady zrobić potwierdzenia rejestracji linkiem z maila?

 

Plus może captcha i pytanie weryfikacyjne w stylu ostatni polski mistrz świata: podaj nazwisko?

 

Na początek odpadłyby automaty, to zawsze coś.



#24 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 marzec 2021 - 11:29

Niestety, ja zwiększonych zabezpieczeń rejestracji użytkowników nie wdrożę :/ (tylko administrator coś z tym może zrobić).

Mam tylko nadzieję, że to był tylko incydentalny atak mailowy. Zablokowanie tych 3 ruskich adresów IP chyba też powinno pomóc i raczej nikogo normalnego nie zablokuje.

Wątek podpięty (ale chyba przeniosę, bo tu nie do końca pasuje), jakby jakieś problemy jeszcze były to dajcie znać.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź