Skocz do zawartości


Zdjęcie

Di2 8050


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paul605

Paul605
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądŚwiebodzice

Napisano 11 kwiecień 2021 - 19:47

Witam
Komplet Ultegry Di2 seria 8000 . Po odłączeniu baterii na czas transportu roweru pojawia się dziwny problem w postaci takiej ze ruch tylnej bądź przedniej przerzutki odbywa się dopiero za drugim kliknięciem manetki.
Sytuacja ma miejsce zwłaszcza po dłuższej chwili gdy nie korzystamy ze zmiany przełożeń. Gdy za pierwszym kliknięciem nie zmieni przełożenia następne zmiany w krótkim odstępie czasu działają prawidłowo aż do następnej zwłoki w zmianie przełożeń.

Dodam ze nie było żadnych problemów z ustawieniami przerzutek itp po podłączeniu baterii .
Wszystkie ustawienia były zapamiętane.

Z shimano Polska dostałem podpowiedz aby podpiąć baterie w miejsce z którejś przerzutek.

Niestety ale po podłączeniu baterii zamiast tylnej przerzutki , jest tak samo dopiero drugie kliknięcie zmienia położenie przerzutki

Gdy po takim nieużywaniu manetek/przerzutek nacisnę przycisk zmiany biegów i przytrzymam to wtedy zmienia się ...

Może tutaj aktywowała się jakaś opcja typu Standby ? Hehe.

Gdy tylko nacisnę przycisk od ustawień Ew-rs910 to wtedy działa ok.

Tak samo jest jak kliknę przycisk na gorze manetek , wtedy każde kliknięcie od zmiany przerzutek działa ok, aż do następnej zwłoki...

Podłączałem kompa , wszystkie ustawienia można zmieniać itp

Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?

#2 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2021 - 20:13

Wygląda jak problem z elektroniką/firmware. W di2 wszystko jest z module z akumulatorem więc pewnie najłatwiej będzie pożyczyć inny egzemplarz akumulatora i sprawdzić czy problem nadal występuje.

#3 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 12 kwiecień 2021 - 09:50

Ja bym zrobił całkowity restart firmware i skonfigurował wszystko od nowa.



#4 Paul605

Paul605
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądŚwiebodzice

Napisano 12 kwiecień 2021 - 14:35

Ja bym zrobił całkowity restart firmware i skonfigurował wszystko od nowa.


Do tego potrzebny jest SM-PCE1/02 ?



Dodaj odpowiedź