Skocz do zawartości


Bulls Harrier Disc 2 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2021 - 08:51

Nieco kontynuacja tego tematu:
https://szosa.org/to...-gravela-do-10k

 

Zastanawiałem się, polowałem od początku roku i przed samymi świętami upolowałem tytułowego Bullsa Harriera Disc 2 2020 :) 

 

Aluminiowa szosa endurance na pełnej Ultegrze R8000, kupiona moim zdaniem w bardzo atrakcyjnej cenie (poniżej 6000 zł, a realne kosztował mnie sporo mniej). Nie mam 100% pewności, ale powystawowa / leżak magazynowy, bo dotarła do mnie z fabrycznym wszystkim w świetnym stanie, nawet bez rysek, jedynie owijka nieco ubrudzona, ale przy tym kolorze to norma.

 

  • Rocznik 2020
  • Rama 54 cm AL7005, tu raczej bez fanaberii - sztywne osie (12/100 + 12/142).
  • Wideł karbonowy (choć nie wiem, czy cały, chyba nie), ze sporym zapasem na oponę.
  • Manetki: ST-R8020
  • Hamulce: BR-R8070 z tarczami Ultegry
  • Korba R8000 50/34T
  • Kaseta R8000 11-32T
  • Suport: BSA (na szczęście), SM-BBR60
  • Sztyca (27,2), mostek Bullsa, alu 

 

Koła: fabrycznie Mavic Aksium Disc, wrzuciłem moje składaki na DT460 + DT350

Opony Schwalbe Pro One 700x28c (zalałem mlekiem) - miejsca jest na 32c i na przodzie i na tyle. 

 

 

Waga fabryczna bez pedałów była 9,2 kg - i to w sumie jedyne, co nieco "boli", choć w tej cenie...

Po zmianie kół na moje i zamleczeniu opon spadło do jakichś 8,8 kg.

 

Pierwsze (i drugie) wrażenia:

 

Od 4 czy tam już prawie 5 lat śmigam na karbonowym Planet X XLS który robił mi za szosę/gravela/przełaja w zalezności od widzi-mi-się. Różnica jest duża - pewnie ze względu na budowę. Sporo wyższa główka powoduje, że na Bullsie jedzie mi się wygodniej, do tego o wiele lepiej połyka (mimo szosowych opon) dziury, małe krawęzniki itd. Może to też wynik tego, że to endurance, a Planet X to przełajowa ścigałka nastawiona.. no właśnie na wyścig i tyle. Póki co jestem szalenie zadowolony i rowery się świetnie uzupełniają :D 

 

 

W planach:

  • karbonowa sztyca (lżej, ale głównie z ciekawości)
  • inne siodełko - te po dziewiczej trasie 150 km niezbyt mi leży
  • może karbonowa kiera pokroju Accent Road... ale to się zobaczy
  • może kaseta 11-30

 

 

 

louemrI.jpg



#2 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 14 kwiecień 2021 - 11:48

Gratulacje. Waga niestety realna na alu i na tarcze ale najważniejsza jest radość z nowego roweru. Tym bardziej, że w dobrej cenie.