Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kierownice Deda 31.7 Mm


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 14 kwiecień 2021 - 21:12

Szukałem kierownicy, oferta na dedę była dobra.
Nie zwróciłem uwagi że stosują średnicę mocowania 31.7 mm zamiast standardu 31.8....
Czy ktoś z was kupił kierownicę deda i montował ją w mostku pod 31.8?
Wydaje się że 0.1 mm nie powinno mieć znaczenia, jednak kierownica była dla kogoś i uznałem że w razie W i problemu mogę mieć kłopot...

#2 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 14 kwiecień 2021 - 21:41

Pewnie robią taki standard , aby używać ich mostków.

Każdy mostek ma spory margines, z reguły jest to kilka mm szczeliny, dodatkowo można zastosować pastę do karbonu.

Jak dla mnie, nie powinno być żadnego problemu, ze skręceniem takiego zestawu.

 



#3 luker

luker
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 06:38

tobo nie spodziewałem się że tego nie wiesz. Standard jest 1.25 cali co daje 31,75 mm, a Deda zaokragla w dół. Ja używam kierki Deda zero 100 z mostkiem ITM a wcześciej Gianta



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 kwiecień 2021 - 07:20

Każdy mostek ma spory margines, z reguły jest to kilka mm szczeliny

Szczeliny jak najbardziej, ale krzywizna samej obejmy też ma znaczenie. W przypadku 31,8/31,7 nie robi to żadnej różnicy (i dlatego w tym przypadku ryzyka nie ma, bo to ten sam rozmiar zaokrąglony w górę albo w dół), ale już w starych kierownicach przeskok z 25,4 na 26,0 mm, choć z pozoru minimalny, stwarza realne ryzyko (i to paradoksalnie tym większe, im masywniejszy i sztywniejszy jest mostek) - mówię to z doświadczenia.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 20:07

Gdyby to było dla mnie to 0.1 mm nie byłoby argumentem przeciw. Ale kierownica miała być dla kogoś i jeśli - z jakiegokolwiek powodu - pojawiłby się problem to właściciel roweru mógłby wyrazić mniej lub bardziej dobitnie swoje wątpliwości.
A to raczej kompletnie niepotrzebne jesli na rynku jest masa innych produktów.



Dodaj odpowiedź