Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na Co By Tu Wydać Pieniądze? Tarmac Sl7 Pro


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 18:25

Generalnie luźny temat do dyskusji. Chciałbym coś z części mechanicznych dokupić do roweru, ale... nie wiem co  :lol: . Chciałbym, żeby było ładne i przy okazji może coś dało(?).

Pacjent jak w temacie. 

Zrzut-ekranu-2021-04-23-o-19-20-35.png

Czyli koła, kierownica, napęd są. Siodełko też już wymienione. 

 

Z rzeczy, o których już myślałem, to tarcze XTR, ale to pierw poczekam aż te się skończą. 

Ceramiczne kółka do wózka kompletnie mi się nie podobają. 

 

Podobają mi się bardzo blaty Rotora Aero, ale nie ma BCD110x4

https://rotorbike.co...110x5-aero.html

 

Wpadł mi w oko też Qarbon, ale znalazłem zdjęcie z korbą Shimano R8000 i nie wygląda to wcale fajnie. A całej korby nie będę wymieniał. 

https://www.bike24.com/p2213076.html

 

https://photos-eu.ba...13-a81eff3843b5

 

Jakieś pomysły? 



#2 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2021 - 18:27

Kolejny rower „z innej bajki” :P

#3 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 18:28

Kolejny rower „z innej bajki” :P

 

Byłby to dobry pomysł na gravela na zimę, ale nie ten budżet i i tak nie ma co kupić  :P



#4 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 20:02

Bzyku, polecam ci koleczka Kogel beraings, one sa minimalnie wieksze od serii a kreca sie jak szalona. Jak kupisz na ich stronie wklad suportu ceramiczny to koleczka wychodza 39 dolcow... rabat 130 dolcow, warto

https://www.kogel.cc...=30979900145754

Ostatnio zalozylem do Tarmaca, wyglada jak seria:

6-A6-E0-A7-F-4617-4702-8-EB6-99-E27-BDA8
  • Bzyk lubi to

#5 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 20:12

A jaki budżet? Bo gravel to faktycznie fajna odmiana od szosy :D

 

Z tanich elementów poszedłbym w nowe tarcze, przy czym ja to czorne Durejsy.



#6 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 20:27

KMQ, bardziej mnie korba zainteresowała :D . Ale dzięki, popatrzę sobie tam. 

 

arturooo, jeśli chodzi o tarcze, to właśnie bardziej bym się skłaniał na do XTR'ów, ale to i tak pewnie przyszły sezon, bo szkoda tych dobrych ściągać. 


  • Bzyk lubi to

#7 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 kwiecień 2021 - 20:50

Haha, serio to zrobił, założył ten wątek! :D 

 

Czornych tarcz djurejsów też szukam, ale jednak nie pójdę w te ceny tylko dla czarnej blaszki w środku. Poczekam aż będą w sklepach.

 

Te kółeczka od KMQ trochę niewidzialna kasa - ani nic nie dają, ani nie widać, że są jakieś inne.  

 

 


  • Bzyk lubi to

#8 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 22:13

Nono, czy tam XTR-y czy Durejsy to już kto co woli - byle czorne :D.

 

No dobra, to kolejna propozycja: któraś owijka połówka, pół czarna a drugie pół coś z granatem, albo klasycznie czarna z granatowymi elementami. Nie musi być oczo.. krzycząca, ale coś z granatowym kolorem się idealnie skomponuje z Tarmakiem. U Supacaza ani u Lizard Skins nie widzę swojej wizji, ale może ktoś będzie miał dobry pomysł. Jak się nie uda z granatem to może być element srebrny/szary, wtedy zgrasz z tyłem roweru.



#9 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 22:45

Jak ma być ładnie to rama 😉
A jak ma coś dać to może koła na łożyskach ceramicznych
https://www.campagno...o_60_disc_brake

#10 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 06:11

Arturo, owijka na pewno, ale pewnie po sezonie dopiero. Kolorystycznie masz jak najbardziej rację, ale taka pół na pół średnio mi się widzi. Szczególnie, że jest krótko nawinięta tylko do zdjęcia. Ale cały granat byłoby spoko!

LuckyLuk, koła, to spory wydatek. To już lepiej chyba by było wymienić w moich łożyskowanie/piasty

Na razie do głowy przychodzi mi zmiana na Ratchet 54T z fabrycznego 18T. Nie będzie widać, ale za to słychać hehe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • artho lubi to

#11 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 07:19

54T na szosie to chyba bezsens. Większy opór, wymaga dużo częstszego serwisowania bo nie lubi być "brudny". 36t to chyba złoty środek.

Ostatnio swoje piasty rozbierałem i smarowałem. 18t już był głośny, a w środku było już trochę brudno, po wymyciu i posmarowaniu znowu jest jak na nowych kołach. ;)

#12 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 07:26

Na 54T w No Limited przejeździłem lekko 15k km i ani razu nie zajrzałem do środka. Może w czystych warunkach jeżdżę hehe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#13 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 07:33

Jezeli 54T na sucho to spokojnie dlugo wytrzyma. Ale tak jak alterego wspomnial, brudu nie lubi, wystarczy pare razy deszcz w sezonie, troche syfu i 54t duzo latwiej sie brudzi, po prostu jest duzo drobnych zabkow, ale fakt - nie ma zadnego luzu na korbie, zawsze jest naped z kazdej pozycji polozenia korby
  • Bzyk lubi to

#14 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 07:37

To trochę jak z wszystkim.
Możesz nie zaglądać nigdy i pożyje X. Jak zajrzysz co Y i zrobisz co trzeba to najprawdopodobniej pożyje Xn. ;)
Też jeżdżę w suchym, ale kurz i syf na drogach jest zawsze. DT350 są bardzo dobrze uszczelnione, ale smar sam z siebie też traci właściwości. Zajrzałem właśnie gdzieś po 10k, bo dźwięk bębenka co raz bardziej się zmieniał.
  • Bzyk lubi to

#15 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 08:25

Słyszałem,żę 54t nieziemsko hałasuje.To prawda ?



#16 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 08:26

Ja Ratchet czyszczę in smaruje co jakieś 2-3 - miesiące (2-3k km). System jest tak prosty, że zajmuje mi to może 10 minut, także nawet jakbym miał czyścić raz w miesiącu, to żadna praca.
  • Bzyk lubi to

#17 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 08:41

Słyszałem,żę 54t nieziemsko hałasuje.To prawda ?

 

Hałasuje, to trochę niefortunne słowo hehe. Jest głośniejszy, co dla wielu osób jest na plus, dla innych może być na minus.

Tu masz pokazaną różnicę 18 i 54T na przykładzie mojego koła nawet. 

 


  • lupus lubi to

#18 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 08:47

Kurde, teraz nie jestem pewien, jaki mam u siebie ale chyba 54t. To nie jest tak, że hałasuje, po prostu ładnie brzmi i jak się zbliżam do kogoś, kto np. zajmuje całą ścieżkę, to zakręcenie do tyłu spełnia funkcję dzwonka 😋
  • lupus lubi to

#19 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 08:56

Dokladnie, 54t ladnie brzmi

Halasuje (choc przyjemnie) Chris King


  • Bzyk i lupus lubią to

#20 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 09:47

Kurde, teraz nie jestem pewien, jaki mam u siebie ale chyba 54t. To nie jest tak, że hałasuje, po prostu ładnie brzmi i jak się zbliżam do kogoś, kto np. zajmuje całą ścieżkę, to zakręcenie do tyłu spełnia funkcję dzwonka 😋

 

 

No właśnie, przyzwyczaiłem się, że na ścieżce starczyło zakręcić korbą w tył, a teraz muszę krzyczeć  :lol:





Dodaj odpowiedź