Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seria Via Dolny Śląsk 2021


38 odpowiedzi w tym temacie

#1 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 maj 2021 - 12:25

Otwieram temat poświęcony dyskusji na temat naszych startów w wyścigach serii Via Dolny Śląsk 2021. 

 

Na ten sezon zaplanowano 11 startów.

 

POST-PKO-VIA-2021-31.png

 

Dzisiaj inauguracja sezonu wyścigowego w Sobótce - Ślężański Mnich. Niestety w tragicznych okolicznościach, z powodu śmiertelnego wypadku jednego z amatorów startujących na dystansie PRO. 

 

Nad górą czarownic dzisiaj warunki pogodowe były fatalne, deszcz, chłód i wiatr. Sam byłem zapisany na dystans PRO (60 km). Wczoraj pojechałem odebrać pakiet, przygotowałem rower i ubrania, ale rano raporty pogodowe nie pozostawiały złudzeń. Uznałem, że odpuszczam start. 

 

Kto jednak jechał może podzielić się relacją z przejazdu. Na pewno Bzyk będzie mógł napisać jak wyglądała sytuacja na trasie, bo pokazał charakter twardego zawodnika i mimo niepogody jednak zrealizował cel i wystartował. 

 

Za dwa tygodnie Szosowy Klasyk w Złotoryi. W cieniu tragedii na razie trudno z optymizmem pisać o przygotowaniach, ale jeżeli start się odbędzie - oby liczba zawodników na mecie była równa liczbie startujących. 

 

 

 

 

 


  • Bzyk i artho lubią to

#2 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 02 maj 2021 - 13:24

Na pewno Bzyk będzie mógł napisać jak wyglądała sytuacja na trasie, bo pokazał charakter twardego zawodnika i mimo niepogody jednak zrealizował cel i wystartował. 

 

Taaa charakter. Musiałem już jechać, bo Gośka powiedziała, że Ona jedzie, to już byłaby siara  :lol:

 

Co do samej trasy, no to lało i wiało. Temperatura 7, odczuwalna jakieś 3-4. Ale jak już się zmokło i jechało, to był luz. Szczerze, to dla mnie nie było jakiś niebezpieczniejszych fragmentów, niż po prostu mokry asfalt. Nie mam pojęcia jakie dokładnie były przyczyny wypadku. Ale strasznie widzieć jak ktoś leży na poboczu… Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to taka tragedia. 

 

Co do wyników, to u mnie słabo. W ogóle się nie rozgrzewałem, bo kierwa było tak mokro. Finalnie byłem 14. w M30 i 18. w Open. Ale to nie był mój dzień i warunki zrobiły swoje. Ciekawa sprawa, to moje tętno, które wcale nie reagowało, a jestem wypoczęty. Średnie z całości 150 bpm, a max 154  :blink: . A plaży specjalnie nie było. 

 

Za to Gośce poszło świetnie. Była 1. w K20 i 3. w Open kobiet. Jak na drugi raz w życiu i takim warunie, to mega IMHO!



#3 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 02 maj 2021 - 16:21

Co tam się wydarzyło?? https://kolarsko.pl/...iBGjXHrowq1Wssg Tragedia straszna  :(...Wyrazy wspólczucia dla rodziny, przyjaciół, znajomych [*] 

Ps.Mam nadzieję, że to nikt od nas z forum.



#4 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 02 maj 2021 - 16:28

Tu dokładniejsze info.

https://www.facebook...02199373&type=3

Wpadł do rowu i prawdopodobnie uderzył w przęsło czy jak to się nazywa.

Szczegóły odnośnie dokładnych okoliczności nie są póki co znane.

https://www.facebook...3357272084/?d=n


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#5 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 02 maj 2021 - 16:36

Co tam się wydarzyło?? https://kolarsko.pl/...iBGjXHrowq1Wssg Tragedia straszna :(...Wyrazy wspólczucia dla rodziny, przyjaciół, znajomych [*]
Ps.Mam nadzieję, że to nikt od nas z forum.

Ścigałem się z Piotrkiem wiele razy. Ojciec chrzestny Pilskiego kolarstwa...
Ja jestem w szoku.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#6 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 maj 2021 - 16:51

Paskudna tragedia dla rodziny, drużyny oraz wszystkich uczestników wyścigu. Wypadek podobny do wypadku Lambrechta. Też na mokrej nawierzchni, też uderzenie w przepust i również skutek najgorszy z możliwych. Oczywiście nie wiadomo czy pogoda w jakikolwiek sposób przyczyniła się lub spowodowała tę kraksę. Ja jestem poruszony :(  



#7 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 02 maj 2021 - 17:07

On był bardzo doświadczony. Ścigał się od młodego i latał na każdy wyścig, który był organizowany w bliższej i dalszej okolicy. Ścigał się na przełajach, MTB, szosa, TT a nawet triathlon. Przeważnie pierwsza 10-20 i podia w kategoriach a i mniejsze ogórki golił. Warunki dla niego nie były specjalnie trudne. Nie chomikował na ZWiFT całą zimę a ścigał się w przełajach. Był właścicielem sklepu rowerowego.
Po prostu wypadek. Bardzo nieszczęśliwy wypadek.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#8 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 02 maj 2021 - 17:14

Te przepusty to jakiś dramat. Domagalski uderzył w taki i ledwo uszedł z życiem, Lambrecht oraz Piotr nie mieli już tyle szczęścia... Pamiętam po wypadku Lambrechta jak zwróciłem uwagę na te przepusty - na jednym odcinku drogi na 3km naliczyłem ponad 120 betonowych, nieosłoniętych "mostków". Na wyobraźnie działa też fakt, że Bjoerg nie jechał zbyt szybko bo z tego co pamiętam około 35km/h. Myślę, że większość z nas nieraz osiąga takie i większe prędkości podczas jazdy...  Dodam, że tragiczne sytuacje związane z nimi dotyczą również samochodów. Na jesieni dwie wsie dalej zginęło bodaj 4 młodych ludzi po przywaleniu w taki mostek.

Smutny dzień.



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#9 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 maj 2021 - 21:08

Nie liczę, ale tych przepustów nie jest chyba więcej niż drzew przy drogach. Po prostu nieszczęśliwy wpadek  :(



#10 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 04 maj 2021 - 07:41

Te przepusty to jakiś dramat. Domagalski uderzył w taki i ledwo uszedł z życiem, Lambrecht oraz Piotr nie mieli już tyle szczęścia... Pamiętam po wypadku Lambrechta jak zwróciłem uwagę na te przepusty - na jednym odcinku drogi na 3km naliczyłem ponad 120 betonowych, nieosłoniętych "mostków". Na wyobraźnie działa też fakt, że Bjoerg nie jechał zbyt szybko bo z tego co pamiętam około 35km/h. Myślę, że większość z nas nieraz osiąga takie i większe prędkości podczas jazdy...  Dodam, że tragiczne sytuacje związane z nimi dotyczą również samochodów. Na jesieni dwie wsie dalej zginęło bodaj 4 młodych ludzi po przywaleniu w taki mostek.

Smutny dzień.

Pojechałem wczoraj zobaczyć to miejsce, to nie jest nawet betonowy przepust, zwykła rura kanalizacyjna obłożona z góry kilkoma kostkami betonowymi, chłop miał ogromnego pecha. To była okropna wiadomość i trudne chwile dla organizatora i całego peletonu:(



#11 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 maj 2021 - 12:49

Pojechałem wczoraj zobaczyć to miejsce, to nie jest nawet betonowy przepust, zwykła rura kanalizacyjna obłożona z góry kilkoma kostkami betonowymi, chłop miał ogromnego pecha. To była okropna wiadomość i trudne chwile dla organizatora i całego peletonu:(

Ale wyniosło go tam z zakrętu, bo na fotkach to wygląda że to daleko od tego łuku? 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#12 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 04 maj 2021 - 12:53

Nie jest to info zweryfikowane na 100% ale peleton był porwany, jechali w odstępach i z powodu niskiej temperatury i przemarznięcia, zgrabiałe ręce nie zapanował nad rowerem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#13 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 04 maj 2021 - 13:11

Ale wyniosło go tam z zakrętu, bo na fotkach to wygląda że to daleko od tego łuku? 

 

Śledztwo trwa więc nie ma co gdybać ;), ja nie wiem jak to się stało. Tak z głowy nie kojarzę jak to daleko od łuku ale chyba spory kawałek. 

Trochę to dziwne bo droga jest szeroka i prosta. 

Trzeba spokojnie poczekać na ustalenie prokuratury. 



#14 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 04 maj 2021 - 17:50

Nie jest to info zweryfikowane na 100% ale peleton był porwany, jechali w odstępach i z powodu niskiej temperatury i przemarznięcia, zgrabiałe ręce nie zapanował nad rowerem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Nie zdziwiłbym się jakby tak było. Dalej w Olesznej na kostce bałem się, że nie utrzymam kierownicy. A pod koniec wyścigu nie mogłem trafić w przyciski Di2. 

W tym tygodniu będę wrzucał vloga z wyścigu, to będzie można zobaczyć mniej więcej jakie były warunki okiem uczestnika. 


  • EmPe lubi to

#15 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 maj 2021 - 13:34

Przebieg wyścigu moim okiem ;)


#16 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 maj 2021 - 17:19

Gratulacje. Fajna relacja i ogólnie szacunek za ukończenie wyścigu w takich warunkach. Mały minus dla partnerki za nieprawidłowe zapinanie pasów w samochodzie.


  • Bzyk lubi to

#17 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 maj 2021 - 17:22

Dzięki! A co do pasów, to nawet nie zwróciłem na to wcześniej uwagi heh. Wypadek przy pracy w czasie kręcenia ;). Normalnie jest książkowo :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#18 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 08 maj 2021 - 21:16

super filmik i gratulację dla partnerki! :)


  • Bzyk lubi to

#19 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 08 maj 2021 - 21:26

Aj tam wyścig, gratuluję koledze wybranki :)
  • Bzyk lubi to

#20 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 08 maj 2021 - 21:38

A to ja już wcześniej widziałem kilka Twoich filmów a teraz już mam szerszy obraz Gastro Cyclo ;-) Jazda w takich warunkach jeśli nie trenowało się przy równie podłej pogodzie to samobójstwo. Sam zauważyłeś. Tętno stało w miejscu bez względu na to jak naciskałeś na pedały a przy adrenalinie na wyścigu łatwo przegapić moment w którym jeszcze panujesz nad swoim ciałem a kiedy już przestajesz i kończy się to przeważnie nieprzyjemnie. Decyzja o odpuszczaniu momentami jak najbardziej słuszna. Cały na mecie i kolejne doświadczenie. Kibicuje wam! Powodzenia ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Bzyk lubi to



Dodaj odpowiedź