Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konus Do Koła Shimano Wh-Rs21


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 goofas

goofas
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 12 maj 2021 - 12:57

Witam, pojawił mi się wżer na bieżni nie wiem jak odszukać model potrzebnej części .. po katalogu znajduję konusy do tylnego koła ale nie wiem jak do przedniego, ktoś ma doświadczenie albo wiedzę jakiego symbolu części szukać ?

Załączone pliki



#2 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 12 maj 2021 - 13:22

Swojego czasu bujałem się z konusami do kół WH6700, z nieocenioną pomocą przyszedł @mikroos. Jego zaangażowanie, wiedza i kontakty pozwoliły dobrać idealnie co trzeba, oczywiście z oryginalnych części shimano, a samych konusów jest od groma.


  • goofas lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#3 goofas

goofas
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 12 maj 2021 - 13:53

chyba mam Y49U98020 tylko jakoś trzeba to kupić ...



#4 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 14 maj 2021 - 16:16

No,cóż powodzenia.Ja kiedyś szukałem konusów do piast lx.Idę do sklepu gość wyciąga ze trzy skrzynki pełne konusów i powiada-znajdź se :) W końcu po prostu kupiłem nową piastę jako dawcę części. 


  • goofas lubi to

#5 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 20 maj 2021 - 09:20

Nie ma lipy, zdecydowanie jak najbardziej części do piast są. Uważam, że dostępność nieporownanie lepsza niż 10 lat temu, na Allegro tego teraz pełno. Jednak systemowe koła to z tego co pamiętam trudniejszy temat, ale i do tego pewnie się znajdzie. Może i da radę zamiennik dobrać jeśli to nie jakieś kosmiczne konstrukcje.
Generalnie regularny serwis i właściwa regulacja luzu piast w interwale zależnym od jakości uszczelnień - dobrze kryte lożyska co ok. 3500 km, często pozwala na uniknięcie takich sytuacji przez lata oczywiście pod warunkiem co najmniej przyzwoitej jakości elementów.

#6 goofas

goofas
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 20 maj 2021 - 09:26

Nie ma lipy, zdecydowanie jak najbardziej części do piast są. Uważam, że dostępność nieporownanie lepsza niż 10 lat temu, na Allegro tego teraz pełno. Jednak systemowe koła to z tego co pamiętam trudniejszy temat, ale i do tego pewnie się znajdzie.

no niestety obdzwoniłem wielkie serwisy ... jeden konus w Belgii leży czas oczekiwania u większości to uwaga około 140 tygodni. Na chwilę obecna jeżdżę na nich :D kupiłem w promocji za 80 euro koła a teraz za konusa chcą 20 funtów :D.

Koła mają jeden sezon to był serwis mój pierwszy .. myślałem, ze wyższa półka to jedynie podmiana smaru ale jednak nie udało się 



#7 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 20 maj 2021 - 09:28

Podasz jaki to model piasty? W wolnej chwili spróbuję poszukać stożka.
Na shimanowskie piasty z pudełka nówki to trzeba uważać, bo zazwyczaj są zakontrowane tragicznie mocno. To samo miałem z kompletem 105 SC, to się nie chciało obracać.
Piasty Shimano na szybkozamykacz zazwyczaj skręcam na malutki luz, który potem uważnie kasuję i bardzo delikatnie ścieśniam łożyskowanie samym zaciśnięciem koła.

#8 goofas

goofas
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 20 maj 2021 - 09:37

hmm sam nie wiem dokładnie ;) 

https://manualzz.com...a-exploded-view

ale taką mam specyfikację :D

nie ma oznaczeń na kole poza nazwą wh-rs21



#9 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 20 maj 2021 - 09:46

Nie, ja pytałem o LXa kolegi Severian ;) Mała nieścisłość.
Do kół RS21 na razie tylko lewy tył znalazłem (wiem, pewnie żadne odkrycie).
Zdaje się, że podobnie wyglądające, takie niskie, mają któreś Deore, ale bez obu części w ręku i suwmiarki to ciężko dobrać. W dobie zwrotów z Allegro to już mniejszy problem. I tak kulki trzeba jeszcze kupić to w Smarcie się raczej zmieścisz. ;)
Faktycznie spróbuj może u mikroos'a wpierw.
  • goofas lubi to

#10 goofas

goofas
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 20 maj 2021 - 09:53

Nie, ja pytałem o LXa kolegi Severian ;) Mała nieścisłość.
Do kół RS21 na razie tylko lewy tył znalazłem (wiem, pewnie żadne odkrycie).
Zdaje się, że podobnie wyglądające, takie niskie, mają któreś Deore, ale bez obu części w ręku i suwmiarki to ciężko dobrać. W dobie zwrotów z Allegro to już mniejszy problem. I tak kulki trzeba jeszcze kupić to w Smarcie się raczej zmieścisz. ;)
Faktycznie spróbuj może u mikroos'a wpierw.

Już go pytałem brak ;) na allegro też brak jedynie jakieś w uk leżą ale jak mam zapłacić 150 zł za jednego konusa a pewnie i drugi poleci po nim ;) to wolę piastę kupić, już patrząc na ceny to wypadało by rozłożyć i sprzedać na części a sobie kupić nowe ... 





Dodaj odpowiedź