Skocz do zawartości


Zdjęcie

1.2.019 Czy Nadal Działa? (Start Z Licencją W Amatorskim Wyscigu)

licencja elita orlik pzkol przepisy

1 odpowiedź w tym temacie

#1 kolarzyk02

kolarzyk02
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 maj 2021 - 12:32

Witam! 

Mam pytanie dotyczące startu w amatorskich wyscigach jako osoba z licencją elity/orlika. Wiem ze pare lat temu scigano za to paru "pro-amatorów" na MTB. 
Według mnie ten przepis jest bez sensu - tymbardziej teraz w sytuacji gdzie już kompletnie nie mamy sie gdzie ścigać. Czy startował któryś z was w wyscigach amatorskich posiadajac licencje Elity, sędziowie sami szukają takich delikwentów? Czy raczej j60 :)



 

 

 

 

Przepisy Sportowe Polskiego Związku Kolarskiego

Część I „Ogólne zasady organizacji sportu kolarskiego”

Rozdział II „Wyścigi”

Sekcja 1 „Przepisy administracyjne”

 

§3. Imprezy zabronione

1.2.019 – Osoba licencjonowana nie może uczestniczyć w wyścigu, który nie jest umieszczony w Kalendarzu (PL) Regionalnym, Narodowym, Kontynentalnym czy Światowym, lub który nie jest uznany przez Federację Narodową, Kontynentalną lub UCI.

Federacja Narodowa może w drodze wyjątku wyrazić zgodę na takie uczestnictwo w wyścigach i imprezach o charakterze specjalnym, organizowanych na terytorium jej kraju.

1.2.020 – Osoba licencjonowana nie może uczestniczyć w działaniach podejmowanych przez Federację Narodową, która jest zawieszona, za wyjątkiem zastosowania art. 18.2 Statutu UCI.

1.2.021 – Osoba naruszająca art. 1.2.019 lub 1.2.020 podlega karze jedno-miesięcznego zawieszenia i karze grzywny od 50 do 100 CHF.


  • kolarzyk02 lubi to

#2 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 25 maj 2021 - 14:46

Jak wpadniesz na podium to masz 99% szans, że nie sędzia a amator, któremu "ukarałeś życiowy sukces" zgłosi donos organizatorowi wyścigu, a on zgłosi to organizacji wydającej licencję. Część wyścigów w regulaminach zabrania startów zawodnikom z licencją.

Osobiście ceniłem sobie rywalizację z juniorami i orlikami na Czeskich wyścigach. W PL też byłoby spoko. Jazda z Kulhavym na Beskyd Tour bezcenna :)





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: licencja, elita, orlik, pzkol, przepisy