Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bebenek Do Piasty Syncros Rr2.0 Szosa- Jaki Zamiennik


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 12 czerwiec 2021 - 20:40

Czy ktoś się orientuje jaki jest zamiennik bębenka do piasty jak w temacie?
Bebenek na 3 zapadki. Syncros podaje ze to robi dt swiss. Ale jaki model bębenka?
Oryginalnie był FH-210

#2 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 14 czerwiec 2021 - 08:34

Nikt nie wie czy podejdzie bębenek od czegoś innego ? - Ośka jest 12mm a zacisk jest QR



#3 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 14 czerwiec 2021 - 10:46

https://www.bike24.com/p2335779.html

#4 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 14 czerwiec 2021 - 12:38

Dzieki to widziałem i to nie pasuje bo jest do wersji już na sztywna oś i pod tarcze i tutaj bedzie pasował zamiennik od Dt Swiss na 3 zapadki a umnie jest niestety wersja na hamulce szczekowe i jest inny bebenek z zapadkami mniejsza oś niestety.



#5 Mateusz86

Mateusz86
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądPolice, Szczecin

Napisano 08 lipiec 2021 - 21:17

Mam w addikcie endurance koła rp2.0 na hamulec obręczowy i tam pękła mi zapadka, bo przyjanuszowałem i włożyłem mocniejszą sprężynkę z kółka na klucze :)

Napisałem do sklepu Scotta to odpisali mi, że bębenek kosztuje 300zł, ale go nie mają i trzeba będzie poczekać miesiąc zanim go ściągną.

Potem napisałem do DT Swiss czy to jest ich piasta. Bardzo szybko dostałem odpowiedź, że nie. Myślałem że dobiorę zapadki z innych piast, ale z Novateca ani DT nie pasują. Jest to piasta Formula jak większość piast w kołach montowanych fabrycznie do rowerów. Zresztą wskazuje na to oznaczenie bębenka fh-210.

Krótko potem kupiłem rower enduro również na piastach Formuli, ale tam od początku planowałem wymienić tylną piastę na inną. Okazało się że zapadki z tej piasty idealnie pasują do piasty syncros rp2.0 która również jest produkcji Formuli.

Pytanie czy potrzebujesz na pewno całego bębenka czy tylko zapadek? Jeżeli tylko zapadek to sprzedaje je whyte (na stronie whyte.bike) - będzie to komplet WHYFHUB27.

#6 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 09 lipiec 2021 - 09:01

Pytanie czy potrzebujesz na pewno całego bębenka czy tylko zapadek? Jeżeli tylko zapadek to sprzedaje je whyte (na stronie whyte.bike) - będzie to komplet WHYFHUB27.

Aktualnie już nie potrzebuję bo nic nie znalazłem i miedzy czasie kupiłem inne koła, a w tych dodatkowo popękała mi z tył przy nyplach rawka w kilku miejscach wiec już jest do wyrzucenia.

 

Dzięki za pomoc będzie naprzyszłość aby znaleźć bebenek z piast formula. 

Ja potrzebowałem całego bębenka bo miałem uszkodzony gwint na końcu tam gdzie się dokręca kasetę poi założeniu.

zapadki miałem dobre.



#7 Mateusz86

Mateusz86
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądPolice, Szczecin

Napisano 09 lipiec 2021 - 09:46

Mi właśnie też w tylnym kole popękała obręcz i od miesiaca jeżdżę na kołach składanych z obręczy dt rr511 oraz piast dt 370.

#8 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 09 lipiec 2021 - 09:53

Jak kupiłem campagnolo Scirocco i póki co jestem zadowolony.



Dodaj odpowiedź