Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tylna Przerzutka Shimano 105 R7000


1 odpowiedź w tym temacie

#1 drakon

drakon
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądParczew

Napisano 14 czerwiec 2021 - 11:21

Witam, mam problem. Od nowości na dużym blacie i największych koronkach z tyłu przy przekosie łańcucha na dwóch-trzech skrajnych przełożeniach łańcuch spadał z kółka prowadzącego przerzutki tylnej. Myślałem że to prawdopodobnie przez za duży skos i po prostu tak nie jeździłem. Ale teraz po jakimś czasie widzę że na największych koronkach i małej tarczy z przodu sytuacja także się powtarza, a przecież są to biegi naturalne bez żadnego skosu 1-1, 1-2. Dziś przyuważyłem że nawet może do połowy kasety łańcuch spada z kółka prowadzącego, a samo kółko jest już nieźle ścięte.

Podejrzewam krzywy wózek przerzutki, krzywy hak, lub po prostu może samo kółko prowadzące. 

 

Przesyłam kilka fotek dla wglądu w sytuacje. Widać na nich jak łańcuch idzie dosłownie obok kółeczka przerzutki. Musiałem tak już jakiś czas jeździć. Myślicie żeby zamawiać nową przerzutkę ?

 

 

Załączone pliki



#2 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2021 - 11:27

Możliwe ze wymiana kółeczek wystarczy, trzeba rozebrać przerzutkę (zdjąć kółeczka) i popatrzeć co tam jest zużyte. Wymiana przerzutki też pomoże :)



Dodaj odpowiedź